www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3
Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2008 13:26

Budu muset vyjet a vzít plnou... Díkes...

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2008 18:09

Tu zásuvku s kódovacíma propojkama jsem myslím našel po vyndání přístrojovky kdesi vpravo směr BC.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2008 06:41

Čau,tak včera jsem montil kompa repráky do přístrojovky,dělal jsem to u kamoša v garáži takže nebylo moc času,měl jsem venku rádio a natahoval nový kabely k repro,takže jsou tam 3 hnědý dráty a nějakej konektor zamotanej v izolačce,takže jak bude po víkendu chvilka tak vyhodim BC a zkusím to... Čau

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2008 06:42

Čau Stando,včera jsem se dostal k tomu,že naprogramuju ten BC.Vytáhl jsem ten snímač rychlosti,přečetl si číslo na něm a zjistil,že v těch tabulkách co jsi mi poslal není... číslo dílu je: 90 149 083 Tak nevím co s tím...Je to shodný s nějakým jiným,který tam třeba je? Díky...

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2008 07:28

Na snimaci jsou dve velky pismenka v ramecku, napr. AA. Podle toho poznas taky kolika impulsovy cidlo je...

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2008 07:29


Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2008 07:57

Čau,no je to 6 impulsový... To je na něm i napsaný,takže to můžu naprogramovat na jakýkoliv,který je taky na 6 imp ?

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2008 13:00

Chosse napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Čau,no je to 6 impulsový... To je na něm i
> napsaný,takže to můžu naprogramovat na
> jakýkoliv,který je taky na 6 imp ?


Je to tak?

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2008 13:49

Jo jo, je to tak....

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2008 14:06

Díky,zkusím to...

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2008 07:08

Čau,tak už si připadám jak debil... Včera jsem to celý rozhodil.Našel jsem na svazku od BC 3 konektory - jeden pevné +,druhý + po sepnutí spínačky a třetí je zem.Tak jsem hledal dál a našel svorkovnici se čtyřma konektorama - takže to bude asi ta kódovací.Tak jsem si k ní natáhl 3 x kostru a že to zkusím ukostřit.Zjistil jsem ale že z těch tabulek zase nevyčtu kterj snímač na kolik je impulsů... Ten co mám,tam není a v té poslední tabulce je ještě jeden na 6 imp ale v kódovací tabulce taky není... Už nevím...

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2008 07:56

Čau,tak jelikož jsem se nedočkal odpovědi budu se o víkendu bavit kostřením bc v různých kombinacích.To bude asi jediné řešení...

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2010 12:14

Dneska jsem do Kadetta nacvaknul BC, ale ukazuje blbosti. Takže předpokládám, že se bude muset překódavat, co? Má ten BC něco jako nějaký restart? Koukal jsem, že na boku je dirka v ní je asi nejpíš potenciometr na šroubováček... co se tím nastavuje?

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil m.artty (07.02.2010 12:16)

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2010 13:32

m.artty:
Hele, restart je tím, že ho odpojíš od baterky...
Jinak - je otázka jestli je určenej pro tvů motor a jestli je nastavená správná kombinace koster na pinech 11-13. A potom, jestli máš v převodovce odpovídající vysílač dráhové frekvence.
Tedy:
1) napiš, jaké jsou čísla na nálepce zezadu BC - ty velký + kód motoru a řídící jednotka

2) jaký je GM číslo vysílače dráhový frekvence

3) co myslíš tim blbostismiling smiley...?

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2010 14:12

BC: GM - 90 242 431; u mě v autě: C20NE, rv. 88 (takže Motronic 4.1); podle tabulky co jsem stáhnul o pár příspěvků výš by to mělo být v pořádku. Na vysílače dráhový frekvence jsem zatím nekoukal. Dělá to něco podobného jako Chossemu, co psal na začátku tématu - nereálná spotřeba, dojezd úplně mimo atd. Asi to bude potřeba jen sladit s tím vysílačem dráhové frekvence smileys with beer

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2010 14:32

Takže číslo souhlasí i s mojim cancem co mám k BC, takže to bude v cajku.
Jinak jak máš ten zelenej plochej konektor do BC - tak na kódování jsou tam dvě možnosti a to:
1) na pinech 11 - 12 - 13 není nikde zem
2) na pinu 11 je zem - 12 a 13 není nic

Takže tim bych začalsmiling smiley...

Mno a jestli si správně povídá s vysílačem dráh. frekvence poznáš tak, že jeď někde po rovině konstantně třeba 50km/h na LCD palubce a přitom vynuluj průměrnou rychlost na BC. Ihned poznáš, o kolik a jestli vůbec ta potvora proměřujewinking smiley...
Jinak dojezd se srovná až tak po cca 30 - 50 ujetejch kilometrech - BC se musí "naučit" - ze začátku (rozuměj po připojení na baterku) ukazuje nesmysle i když je plně funkční...

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2010 16:06

Byl jsem to zkusit... při konstantní rychlosti 60 km/h při vynulování je průměrná rychlost 22 km/h. Takže to bude chtít nejspíš překostřit. Pochopil jsem to dobře, že u tohoto modelu jsou jen dvě varianty, co si napsal?

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2010 17:49

m.artty:
Mno, pokud to ukazuje o tolik, bojim bojim, že to bude chtět jiný DVF - co dává míň pulzů...Pak to teda taky přepnout na LCD palubce (ten červený přepínač nahoře)...
Jinak s těma kostrama si můžeš hrát jak chceš - ničemu tim neublížíš...
Ale moje materiály dávají tyto dvě možnosti...

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2010 10:20

Mě ukazoval při 120km/h jen 80km/h a zkoušel jsem přehazovat piny na nakódování a došel jsem k hodnotám u rychlosti kdy proměřuje o 3km/h a tak jsem to nechal... Takže dle toho co píše Marty bych to zkusil a asi to bude stejnej případ jako u mě ;-)

Kadett E GSi C20NE rv. 91

Re: BC na Kadettu Gsi
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2010 14:14

Tak jsem byl měřit a kouknul jsem se i na snímač - mám na něm označení "AH" a to se mi nepodařilo nikde najít kolikaimpulzový je (našel jsem od AA do AG). Na konektoru nemám ukostření ani jeden pin (11, 12, 13), kde mám hledar druhé konce těch kabelů, abych je mohl někde přikostřit?

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   *******    ******          **  ********  
 **     **  **     **  **    **         **  **     ** 
 **     **  **     **  **               **  **     ** 
 *********   ********  **   ****        **  **     ** 
 **     **         **  **    **   **    **  **     ** 
 **     **  **     **  **    **   **    **  **     ** 
 **     **   *******    ******     ******   ********  
Powered by Phorum.