www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
svítící kontrolka ABS, ale jen při zpátečce
Autor: Kehcam (IP zapsáno)
Datum: 10.02.2008 14:50

Ahoj všichni, vím, že příspěvků a dotazů ohledně ABS tady bylo dost, ale nikde se neřešilo následující: Mám Opel Astra Caravan 1.6 16V rv. 97 motor X16XEL. Při nastarrtování kontrolka ABS zhasne, ale jakmile zařadím zpátečku, aniž bych se rozjel kontrolka se rozsvítí a ani když vyřadím a nebo se rozjedu dopředu, tak nezhasne. Na diagnostice mi řekli, že jim to hlásí chybu spínače brzd a když jí smazal tak mu tam chyba naskočila zpět. Prý ale nikdy neviděl, že by se kontrolka ABS rozsvítila jen při zařazení zpátečky. Mohli byste mi prosím poradit, co by to mohlo být? Předem děkuji Přemek

Re: svítící kontrolka ABS, ale jen při zpátečce
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 10.02.2008 23:41

Zkus někoho poprosit, ať si sedne do vozu, zařadí zpátečku a sleduj vzadu světla. Případně zkuste kombinace světel, zpětných světel, brzdových světel a blinkrů. Jsem zvědav, jestli vše chodí, jak má.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: svítící kontrolka ABS, ale jen při zpátečce
Autor: Kehcam (IP zapsáno)
Datum: 11.02.2008 07:47

Ahoj,

no právě, že vše funguje. Světla na zpátečku, brzdová světla.....

Re: svítící kontrolka ABS, ale jen při zpátečce
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 11.02.2008 11:58

Tak jinak. Vyndejte ze zpětných světel žárovky a zkuste to.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: svítící kontrolka ABS, ale jen při zpátečce
Autor: Kehcam (IP zapsáno)
Datum: 11.02.2008 15:41

OK zkusím to. Myslíš, že to pomůže?

Re: svítící kontrolka ABS, ale jen při zpátečce
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 11.02.2008 22:09

Vysvětlím, proč se tak ptám. Nějak si myslím, že je vzadu špatná kostra, závada ve světlech, nebo v zásuvce tažného, pokud ho máš. Pak by to mohlo pustit zpět do brzdových světel nějaké napětí a ABS by si myslela, že je ten spínač v háji. Ještě mne napadlo, co třetí brzdové? Nemontovalo se na to auto v době, kdy to začlo zlobit?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: svítící kontrolka ABS, ale jen při zpátečce
Autor: Kehcam (IP zapsáno)
Datum: 12.02.2008 08:24

Ahoj. Třetí brzdové nemám. Tažné ano. Zjistil jsem, že když zařadím zpátečku a přitom mám sešláplej pedál brzdy, tak se to ABS nerozsvítí.

Re: svítící kontrolka ABS, ale jen při zpátečce
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 12.02.2008 12:04

No. Takže špatná kostra ve světlech, nebo někde propoj mezi světly zpátečky a brzdy.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: svítící kontrolka ABS, ale jen při zpátečce
Autor: Kehcam (IP zapsáno)
Datum: 23.02.2008 18:00

Ahoj Vendys.... chtěl jsem ti moc poděkovat. Koupil jsem silikonový sprej, prostříkal jsem kontakty světel, kostru... no prostě všechnu, vystříkal jsem i zásuvku tažného a ABS už se při zpátečce nerozsvítí. Nastartuju, zhasne a je klid. Ještě jednou díky za radu. Přemek

Re: svítící kontrolka ABS, ale jen při zpátečce
Autor: Kehcam (IP zapsáno)
Datum: 30.06.2008 18:00

Ahoj všem, je to už dlouho co jsem psal příspěvek ohledně svítící kontrolky ABS. Jak mě poradil Vendys, vše jsem vystříkal sprejem a přestalo to. Pak, asi za dva měsíce jsem vyměnil zásuvku tažného. Od té doby klid úplná pohoda. Jenže včera se mi zase při zařazení zpátečky rozsvítilo ABS a k tomu, když dám levý blinkr tak bliká šíleně rychle a na zadní lampě se při blikání střídá blinkr a brzda. Zjistil jsem, že to je jen při rozsvícených svtětlech... Co vy na to. A ještě se mi zdá, že když přejedu po větších hrbolech, že se někde něco stane, protože někdy to udělá a někdy ne. Prosím o radu, protože mi to šíleně už ser..e. hot smileyangry smiley Myslíte, že to je opět tou zásuvkou? Když se to stávalo před výměnou zásuvky, tak vždycky muselo pršet nebo být vlhko, ale teď, když jsou ty tropy... Už nevím co mám dělat. Prosím o radu. Děkuju moc.

Re: svítící kontrolka ABS, ale jen při zpátečce
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 30.06.2008 18:47

Kostra toho zadního světla je povolená, nebo uhnilá.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: svítící kontrolka ABS, ale jen při zpátečce
Autor: Kehcam (IP zapsáno)
Datum: 30.06.2008 20:39

Čau Vendys. Opět můj zachránče...smiling smiley Myslíš kostra kde? V zásuvce a nebo na zadním světle? Když sundám zadní dekl v kufru tak tam? A ještě něco... ta kostra je na kastli a nebo někde v těch štekrech? A ještě jeden dotaz..winking smiley proč to dělá jen při zapnutých světlech a k tomu bliká blinkr jak zběsilej?

Re: svítící kontrolka ABS, ale jen při zpátečce
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 30.06.2008 20:53

Prostě je někde špatná kostra u světla. Může být v konektoru u světla samotného, nebo na kostřícím bodu. Je to hnědý kábl a někde kolem světla, nebo pod plasty v kufru bude přichycený na karoserii. A blinkr bliká jak zběsilej, neboli stejně jako když je prasklá žárovka, ba někdy i hůř, protože když to nemá kostru, jako by ta žárovka skutečně prasklá byla. Jednoduše řečeno, snaží se tam ty obvody navzájem přes sebe kostřit.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: svítící kontrolka ABS, ale jen při zpátečce
Autor: Ondra (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2008 05:21

aHOJ
nO JELIKOŽ JE TO KOMBAJN TAK BYCH SI TO DOVOLIL TYPNOUT I NA PŘECHODLU Z KASTLE DO PÁTÝCH DVEŘÍ, JÁ MĚL NĚCO PODOBNÉHO NA VB.

Re: svítící kontrolka ABS, ale jen při zpátečce
Autor: Kehcam (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2008 12:21

Čus chlapi,

tak jsem koukal na to ukostření u toho světla. Nic shnilého, povoleného, zoxidovaného.... drží to jak židovská víra. Ráno nastartuju a pohoda zařadím zpátečku ABS nesvítí, blinkr v pohodě. Po cca 80 km jízdy z ničeho nic blinkr zase vyšiluje...
ty Ondro myslíš, že by to mohlo být i na přechodu do pátých dveří? tam je to ale v nějaké gumě a řekl bych, že i dobře schované.

Re: svítící kontrolka ABS, ale jen při zpátečce
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2008 20:14

Jen pro jistotu se zeptám, koukal jsi i na zástrčku na světle? Není tam třeba vyhřátý konektor kostry? Co se týká toho průchodu do zadních dveří, má snad něco společného s brzdovýma, směrovýma, nebo zpětnýma světlama? Osobně bych řekl, že ne.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: svítící kontrolka ABS, ale jen při zpátečce
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2008 21:55

Ta průchodka v pátých dveřích slouží jen na vodiče pro stěrač, vyhřívání okna, centrál a reproduktory. Podíval bych se určitě na ty dva konektory u levého zadního světla (zelený a černý), na konektory na světlech (a proměřit dráhy) a taky na kabeláž od zadních světel až po konektory v levém předním sloupku, někde je to určitě šluslé, podívej se i pod koberce, tam to vede.

Re: svítící kontrolka ABS, ale jen při zpátečce
Autor: Kehcam (IP zapsáno)
Datum: 02.07.2008 06:41

Děkuju moc. Zjistím a napíšu....

za jizdy sviti abs a cervena kontrolka brzd,brzdy ale funguji
Autor: roman sigl (IP zapsáno)
Datum: 25.07.2014 11:06

Za jizdy mi sviti oranzova kontrolka abs a misty problikne i cervena kontrolka od rucni brzdy.

Re: svítící kontrolka ABS, ale jen při zpátečce
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.07.2014 12:06

Jojo, tak to se nemas...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  **     **  **     **  **      ** 
 **     **  **        ***   ***   **   **   **  **  ** 
 **     **  **        **** ****    ** **    **  **  ** 
 *********  ******    ** *** **     ***     **  **  ** 
 **     **  **        **     **    ** **    **  **  ** 
 **     **  **        **     **   **   **   **  **  ** 
 **     **  **        **     **  **     **   ***  ***  
Powered by Phorum.