www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
demontáž spinače světel-jak?
Autor: Jumbo (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2008 20:04

Cau opláci,chtěl bych poprosit o pomoc.Nedavno jsem pořídil Astru combi 11/99 a chci namontovat automatiku na světla,ale nemůžu přijít na to ,jak vytahnout spínač světel.Poradí mi prosím někdo,jak na to?Moc děkuji.

Re: demontáž spinače světel-jak?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2008 20:31

Do cupliku na zapinani svetel zasun zespoda slabej sroubovak, tim se odjisti pojistka a cuplik pujde vytahnout.
Potom jsou tam 2 pacicky, ktery tusim scvaknes k sobe a vyndas celej prepinac.

Re: demontáž spinače světel-jak?
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2008 20:34

Tady je obrázek na F ASTRU. G bude asi podobný.

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

Přílohy: spinac.jpg (106.6KB)  
Re: demontáž spinače světel-jak?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2008 20:35

Uz jsem to nasel smiling smiley

[astra.autokacik.pl]

Re: demontáž spinače světel-jak?
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 29.02.2008 11:41

Kdyby chtěl někdo náhodou ten vypínač kuchat např. kvůli výměně žárovičky, jak je to v tom návodu, tak opatrně.
Neumím moc polsky, ale myslím, že tam při rozebírání celkem správně varuje před vypadnutím kuliček, po kterých jezdí osička.
Když jsem to rozebíral já, tak mi ty 2 kuličky samozřejmě vypadly...
V této souvislosti musím konstatovat, že tvrzení o několika hodinách dodatečné práce je ještě hodně optimistické.
Jsou tam 2 kuličky, po kterých to jezdí a mezi nimi skrz osičku pružinka, která je od sebe odtlačuje. Při troše šikovnosti tam zpátky dostanete pružinku a 1 kuličku, 2. ani za boha - jsou k tomu potřeba asi tak 4 ruce, nejlépe s tenkýma kleštěma místo prstů :-)
Několik hodin jsem se snažil, pak jsem jednu kuličku ztratil a pak jsem jsem si šel slavnostně koupit nový vypínač...
Takže pozor - nevystrčit z čelního panelu vypínače osičku.

Re: demontáž spinače světel-jak?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.02.2008 12:14

No nevim Radime, myslim ze zbytecne strasis smiling smiley, ale menil jsem zarovicky v tomhle prepinaci nekolikrat a vzdycky jsem to mel do 10ti minut hotovy. A bez ztraty kyticky...ehm....kulicky..smiling smiley

Re: demontáž spinače světel-jak?
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 29.02.2008 13:24

Ta kulicka je shodna s kulickou z jizdniho kola co je v hlavovem slozeni riditek. Me se stalo totez ale kulicka odletela a ja ji uz nenasel. Opravdu porod dostat tam tu druhou kulicku.
Ale nedojde k tomu kdyz se nebudes snazit vypnout-zapnout vypinac vnitrniho osvetleni pri rozebranem vypinaci. V jedne poloze totiz ta pruzina s kulickama je zajeta (schovana). Uz se nepamatuji ale predpokladam, ze v poloze zapnuto, protoze tak ten vypinac vytahujes ven.

Re: demontáž spinače světel-jak?
Autor: Jumbo (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2008 20:34

Moc děkuji za pomoc,ten obrázek od m.kinga hodně pomohl.Ještě jednou moc díky.

Re: demontáž spinače světel-jak?
Autor: Jumbo (IP zapsáno)
Datum: 11.03.2008 20:10

Zdravím vsechny kteri mi poradili,jak vymontovat vypinac svetel.Nedavno jsem se do toho nadcene pustil a daleko jsem se nedostal.Sundal jsem knoflik ovladani a tim jsem skoncil.Bohuzel u Astry G to vypada trochu jinak nez u F (viz foto).Takze prosim jeste jednou o pomoc pri demontazi príp. bych potreboval vedet,kde najdu konektor pro rele denniho sviceni,pojistka c.32 ma osazene piny,tak z toho usuzuji,ze konektor by tam nekde mohl byt.Ten spinac chci vymontovat jen kvuli napojeni automatiky.Moc dekuju za pomoc.

Přílohy: DSC00634.jpg (289.7KB)   DSC00635.jpg (162.5KB)   DSC00636.jpg (208KB)  
Re: demontáž spinače světel-jak?
Autor: ASTRA F (IP zapsáno)
Datum: 11.03.2008 20:23

Pokud ti jde o dodatečnou montáž denního svícení, koukni se na "http://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=719" je tam toho dost a dost

ASTRA F 1.4
Frontera 2.0i

Re: demontáž spinače světel-jak?
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2008 13:23

Mám doma jeden spínač z G-čka, tak jsem se na to díval.
Asi by pomohlo trochu přitáhnout k sobě navzájem ty plechové plíšky s obdélníkovou dírkou, co vykukují v díře po stranách (fungují jako aretace) a zatáhnout za spínač. Pak už to vzadu drží jenom konektory.

Re: demontáž spinače světel-jak?
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2008 13:33

Ještě pokus o fotku.
Můj mobil je bohužel jako foťák ubohej, ale vidět to myslím je...

Přílohy: DSC00030.JPG (25.2KB)  
Re: demontáž spinače světel-jak?
Autor: neznalek07 (IP zapsáno)
Datum: 14.07.2008 21:51

Kolegové dodatečně jsem četl tyhle příspěvky a.... kuličky jsem sbíral tedy hledal i s dětmi půl dne. Nakonec jsem sejně zjistil, že žárovka je letovací a tak jí musím nejdřív sehnat. Příště už budu opravdu nejdřív číst a potom"SE"vrtat!!!

Re: demontáž spinače světel-jak?
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2008 08:04

Když máš doma otroky na hledání kuliček, nemáš problém :-)
Já jsem si jako bezdětek (hezké staročeské slovo, že?) musel jít koupit nový vypínač.

Re: demontáž spinače světel-jak?
Autor: Zbyněk Kubala (IP zapsáno)
Datum: 12.10.2017 05:58

Stando Radim rozhodně nestraší je to osvědčená zkutečnost sám jsem tu druhou kuličku vracel zpátky možná tři hodiny ale naštěstí neztratil ;-).
Jinak je nejlepší nechat vypínač v poloze zapnutého kabinového osvětlení kdy je osička s kuličkami nejvíce "schovaná"

Re: demontáž spinače světel-jak?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.10.2017 06:17

Heh, dobra reakce po 9ti letech smiling smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **        **  **     **  **    ** 
 **    **  **     **        **  **     **  ***   ** 
     **    **     **        **  **     **  ****  ** 
    **     *********        **  **     **  ** ** ** 
   **      **     **  **    **   **   **   **  **** 
   **      **     **  **    **    ** **    **   *** 
   **      **     **   ******      ***     **    ** 
Powered by Phorum.