www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Chyba 14 na C14NZ
Autor: gibi (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2008 19:01

Na Kadette C14NZ po prejdení 5až 10 km zhasne motor. Po minute motor natočim a ide.Riadiaca jednotka hlasi chybu 14 poškodené čidlo teploty alebo skrat na kostru.Čidlo som vymenil,kable su ok,palivove čerpadlo je dobré. Vymenil som aj modul zapaľovania a stale hlasi chybu14

Re: Chyba 14 na C14NZ
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2008 19:05

Ktere cidlo si vymenil? Jsou tam dve, jedno zezadu na sani (dvoudratove), to je to ktereho se tyka chyba a druhe jen pro budik na sani u prvniho valce, to s tim nema nic spolecneho.

Re: Chyba 14 na C14NZ
Autor: gibi (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2008 19:15

dvojdrotove na saní

Re: Chyba 14 na C14NZ
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2008 19:29

Nahrad tohle cidlo pevnym odporem o hodnotre cca 2,2 kOhmu a jezdi.
Jinak jeste zkontroluj konektor u ridici jednotky jestli jsou kontakty OK.

Re: Chyba 14 na C14NZ
Autor: lepO (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2009 19:03

...který z těch dvou čidel, slouží ukazateli teploty na palububce u KADETTA C14NZ? Vyměnil jsem to jednodrátový a ukazatel chodí pořád jen tak do 1/4, termostat je ok.

Re: Chyba 14 na C14NZ
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2009 21:35

Vymnenil si to spravne. Mozna bude chyba primo v pristrojovce. Odchazi tam stabilizator napeti. Zkus pohledat, uz jsem tady o nem psal i cim ho nahradit.

Re: Chyba 14 na C14NZ
Autor: lepO (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2009 21:54

...pokud jsem to dobre pochopil z toho ce jsem cetl, tak kdyz je vadnej stabilizator pak nejde jak teplomer tak palivomer. Jenze me palivomer funguje....takze zakopanej pes je jinde.

Re: Chyba 14 na C14NZ
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2009 00:31

Ať ti někdo kouká na budík a na chvilku dej ten jeden kablík za teplotního čidla na kostru. Mělo by to vyletět do maxima.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Chyba 14 na C14NZ
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2015 18:32

Tak jsem potkal zajíce. Prorazil chladič. Vyměnil jsem chladič a od té doby ECU hlásí chybu 14. Vyměnil jsem tedy čidlo teploty za nové. Provedl jsem reset ECU, ale ECU hlásí chybu stále. Motor jede, spotřeba podle compu obvyklá. Když vypnu motor a kontrolka ECU zrovna svítí, tak pak je problém s následným startovaním. Pokud motor vypnu a kontrolka ECU zrovna nesvítí, tak následné startování motoru je v poho. Poradíte co dál? Dík.

Re: Chyba 14 na C14NZ
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2015 10:58

Vyměnil jsi čidlo, do kterého jde modrý a hnědý káblik? Nejsou někde ty kábliky přerušené? Umí se uklepat i přímo u zástrčky.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Chyba 14 na C14NZ
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2015 14:30

Na proměření vedení ke konektoru k ECU se chystám. Zaráží mě jen souvislost s proraženým chladičem.

Re: Chyba 14 na C14NZ
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2015 20:42

Souvislosti jsou někdy zajímavé. Tak třebas v televizi začínaly zprávy a mě se zrovna v tu chvíli vybil mobil.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **        **  ********  ********  
  **  **   **     **        **     **     **     ** 
   ****    **     **        **     **     **     ** 
    **     **     **        **     **     ********  
    **     **     **  **    **     **     **        
    **     **     **  **    **     **     **        
    **      *******    ******      **     **        
Powered by Phorum.