www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Kompletní elektro-instalace
Autor: maserjarda (IP zapsáno)
Datum: 24.05.2008 23:23

ahoj mám astru F 1.6 rok výroby 97 model 95 chci se zeptat jesli někdo nemá kompletní seznam všech koncovek a spojek. Auto budu kompletně odstrojovat a chci udělat novou el-instalaci. Jakékoliv návrhy na změny interyéru vítánythumbs downthumbs downthumbs downdík za pomoc

Astra F 1.6 r.v.97 "hečbek"



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil maserjarda (24.05.2008 23:28)

Re: Kompletní elektro-instalace
Autor: Jeník (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2008 07:17

[www.opelastra.cz]

Opel Ascona C16NZ

Re: Kompletní elektro-instalace
Autor: maserjarda (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2008 21:11

díky a nevíš náhodou kde by se daly sehnat veškerý koncovky drátů???Mám na mysli celý auto

Re: Kompletní elektro-instalace
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 26.05.2008 05:24

Obávám se, že to tak lehce nešeženeš, kdysi jsem to zkoušel přímo v Opelu a nepochodil jsem, nabízeli mi celé svazky a ceny byly v řádech tisíců za jeden svazek, takže by Tě kabeláž do celého auta vyšla dráž než samotné auto. Je to paradox, ale je to tak. Zkus jedině vrakoviště. Ale kdyby se Ti podařilo zjistit, kde se dají konektory sehnat, dej prosím vědět, taky potřebuji něco předělat.

Re: Kompletní elektro-instalace
Autor: maserjarda (IP zapsáno)
Datum: 26.05.2008 13:44

Ok když seženu za rozumnou cenu tak sem písnu kde se dají sehnat tak díky a zatím

Astra F 1.6 r.v.97 "hečbek"

Re: Kompletní elektro-instalace
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 27.05.2008 04:40

nechápu co budeš tvořit :-O to co chceš vytvařet je holý šilenství!!! pokud máš nějakej problem s elektrikou stačí najit ten dotyčnej okruh a opravit... jinak si myslim že ten originální svazek přežije auto 5x..... doba kdy se tahala "celá" elektrika je pryč :-)

Re: Kompletní elektro-instalace
Autor: maserjarda (IP zapsáno)
Datum: 27.05.2008 14:47

no jak myslíš ale stejně se o to pokusim nikdy si nemůžeš bejt jistej jestli to někdo neskonil

Astra F 1.6 r.v.97 "hečbek"

Re: Kompletní elektro-instalace
Autor: delet (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2008 14:23

No preju hodne stesti v hledani ja predelaval astru 1,6f rv93 ajeto teda silenstvi to je fakt ale mam ted okna v elektrice zrcatka v elektrice a vyhrivana palubni pocitac kabelazi je dost ale tyhle co maji vse tech je moc malo skus kontaktovat wauxhall ten ma dost veci

Re: Kompletní elektro-instalace
Autor: maserjarda (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2008 22:53

No šílenství to je ale stojí to za to teď sem si dotáh omegu ze který si vykuchám el. stahování oken a nějaký blbosti okolo sem zvědav jak to bude vypadat ve finále třeba se někdy zajedu podívat i na sraz astřic a kadetů :-D

Astra F 1.6 r.v.97 "hečbek"

Re: Kompletní elektro-instalace
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 01.06.2008 10:24

Ty jo..tak to smekám, já dělal kdysi komplet elektriku do Škodovky Rapida (navíc centrál + el. okna s dojezdama) a jako řeknu ti, že větší pakárnu jsem dlouho nezažileye popping smileyeye popping smileyeye popping smiley (a dělal jsem to jen pro to, že jsem koupil pěknýho Rapida bez elektriky...a když si vezmu Oplika, kde je těch všech možnejch kabelů od ŘJ a k ŘJ a ke všem čidlům motoru a k palubce a počítači fakt přehršle + těch průchodekangry smiley, tak mi přijde, že si zaděláváš na pár bezesných nocí the finger smiley...
A navíc fakt nechápu, co vlastně chceš dělat? Pokud chceš jen přidat el. okna + zrcátka + třeba el. sedačky a šíbr + neony + dojezdy na okna, tak stačí ke všemu natáhnout speciální káble, na jejich konec napájet původní konektory (sám jsi psal, že to budeš bastlit ze starý Omegy). A nový kabely třeba můžeš stahovacíma páskama chytit ke stávajícímu svazku, nebo ještě líp termostahovací hadičkou je k sobě "připéct".
Případně zajdi do elektra a kup si univerzální nožový konektory (v podstatě jsou to fast-on konektory v plastovým domečku - samice s protikusem) a k nim crimpovací kleště, jestli to chceš mít fakt profispinning smiley sticking its tongue out...
A jestli ti elektrika funguje, tak jak má, důrazně doporučuju se do toho nehrabat. Pokud to funguje, můžeš to jedině zkurvit, protože lepší stav než funkční z toho nedostaneš smiling bouncing smiley...
Nebo jakej máš důvod to celý překopávat?

Re: Kompletní elektro-instalace
Autor: maserjarda (IP zapsáno)
Datum: 02.06.2008 20:44

no důvod mám budu celý auto přestříkávat takže když už ho mám skoro rozebraný tak jsem chtěl i novou elektriku musí bejt totiž úplně holá kastle protože budem vystříkávat i dutiny ale jestli je lepší tam vrazit ty starý kabely to nevim proto jsem chtěl ty plány s rozvodem kabelů z toho chci udělat vopravdu káru jak má bejthot smiley

Re: Kompletní elektro-instalace
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 02.06.2008 21:34

obal to igelitem a neblbni! Pokud s el nemáš problémy nevrtej do ní!! Vím co píšu! Je to příšerná práce v domácích podmínkách! No jo ve fabrice to maj cubidup :-) Já dělal jen dodatečně alarm + centrál a měl jsem toho plný zuby to vš dát tak jako by to bylo z "výroby" :-(

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95

Re: Kompletní elektro-instalace
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2008 05:24

Ja si taky osobne myslim ze tu resis naprosto zbytecnou zalezitost. Stejne nesezenes barvy dratu ktery tam jsou v originale, tak ze kdyby se v tom nedej boze nahodou po Tobe nekdo hrabal, tak Te prokleje a ne malo.
Navic nikdy nedas dohromady svazek tak jak byl v originale aby to nikde neprekazelo, nehlede na to, ze konektroy nemas sanci sehnat.
POkud to chces mit pekny, tak ze stavajicich svazku strhej lepenku, obal to novou a mas to to samy a bez problemu.

Re: Kompletní elektro-instalace
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2008 08:52

no životnost CYA vodiče od opla je neskutečná /PEUGEOT je pro jistotu cínoval a to bylo peklo/... barvy jako v originále a průřezi jsou nesehnatelné a nemysli že kablovka pro 2m kabelu je začne sekat :-) stejně bys musel sehnat "starý" vodiče..

no a jen mimo podle tvého názoru nejsi ani elektrikář /protože bys věděl do jaké sebevraždy se pouštíš/ a jako amateros to nezvládneš takže stejně hotovka...

když se bojíš přidat svazek pro centrál, okna...:-D

koukni do calibry, vectra A a podobně tam je centrální uni svazek a kněmu solo!!! centrál, okna, ohřev a elektrika zrcátek

Re: Kompletní elektro-instalace
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2008 10:39

jen ho nechte at se bojí . Ale přikláním se k názoru všech pár aut jsem už udělal a nejen oplů auto drátama se už živím dlouho a pokud jsi takový blázen tak se do toho pust ale dopadne to tak že budeš jezdit po vrakáčích a shánět origo svazky

Re: Kompletní elektro-instalace
Autor: maserjarda (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2008 20:48

no docela jste se rozjeli ale elektrikář opravdu nejsem ale hrabu se vní už od svých 8 let takže už jsem něco nastřádal ty origo koncovky jsem chtěl jen kvůli tomu abych nemusel vyndávat kabely z těch starejch je to pakárna ale dneska jsem si udělal 2 svazky a nemám problém ani s jejich velikostí ani s průřezem sou jak origo ale jak říkám ty koncovky to je bída jednu jsem rozdělával snad hodinu a půl a spíš bych je rozdup než vyndávalthe finger smiley

Re: Kompletní elektro-instalace
Autor: klikos72 (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2008 09:56

Nazdar pánové,když už se tady krom jiného probírá dodatečná montáž stahování oken,koupil jsem,alespoň doufám,orig stahování oken z Opla Kadett a chci to namontovat do svého Kadla,podotýkám že mám stahovačky na 5ti dvířko,čož je i moje auto.Může mi někdo poradit kudy tahat kabely kam umístit ovládací panýlek(je tam jen jeden centrální panel se 4mi tlačítky na okna a uprostřed malé tlačítko s mě neznámou funkcí viz foto).Podle člověka co mi to poslal je to komplet kabeláž ke stahování oken + orig.centrální zam. Předem díky za každou radu,popř. kdyby se někde dal zkouknout plánek či fotka.Díky moc GIGI

Přílohy: Resize of 0828082100-01.JPG (75.7KB)   Resize of 0828082058-00.JPG (60.5KB)   Resize of 0828082100-01.JPG (75.7KB)  
Re: Kompletní elektro-instalace
Autor: klikos72 (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2008 17:44

Omlouvám se,ale přidal jsem špatnou fotku,ten ovládací panel vypadá takhle.Předem děkuju za radu.Gigi

Přílohy: Resize of 0828082056-01.JPG (79.3KB)  
Re: Kompletní elektro-instalace
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2008 18:44

[www.kadett.cz]

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Kompletní elektro-instalace
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2008 21:56

to klikos72:
Ahoj!
Ten ovladač patří do středového tunelu mezi přední sedačky - je tam na něj výřez - u některých aut se ale musí kapku ta díra v něm rozšířit (můj případ, asi o cca 5mm). To tlačítko by podle mého mělo buď fungovat jako zákaz stahování zadních oken, nebo jako zamknutí všech dveří - žádná jiná funkce mě nenapadá...
Jinak na mém ovladači nejsou žádná tlačítka navíc, jen čtyři ovladače na okna.
Origo oplík kadett měl myslím jen tenhle panel - tedy alespoň tak je to vyfocené v dobovém letáku na Opel Kadett GSi...
No a já ti doporučuji koupit v autodoplňkách 2 UNI kapličky+vypínače a dát je na zadní dvířka, aby se lidi vzadu nemuseli natahovat dopředu, znamená to sice dva dráty do dveří navíc, ale myslím, že se to vyplatí...
A jinak dráty se tahají nejlépe předpřipravenými otvory ve dveřích (uvidíš je, kdfyž otevřeš dveře - nacházejí se tak v půlce výšky dveří ze strany jak jsou panty - jsou na nich takové gumové záslepky - do těch udělej otvor a zasaď do nich husí krk no a tim táhni novou kabeláž. Připrav se ale na solidní pakárnu, dostat kabely do všech dveří si žádá lecos rozebrat a leckde si div nezlomit ruku, abys tam ty dráty protáhl...výsledek ale stojí za to:-)...určitě když už to budeš dělat , natahej si do dveří i centrál (pokud ho tam ještě nemáš)...
Přeju pevný nervy při montáži!

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **        **  **    **  ******** 
  **   **   **     **        **   **  **   **       
   ** **    **     **        **    ****    **       
    ***     *********        **     **     ******   
   ** **    **     **  **    **     **     **       
  **   **   **     **  **    **     **     **       
 **     **  **     **   ******      **     ******** 
Powered by Phorum.