www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Nefunguje klimatizace
Autor: Orange (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2007 15:05

oki zkusim a dyztak dam vedet ;-)

Re: Nefunguje klimatizace
Autor: magion (IP zapsáno)
Datum: 02.06.2007 12:10

cau! mam stejny problem, taky mi klima nejde a nesviti mi kontrolka na tlacitku.
Napln jsme tam zkouseli poustet, ale kdyz nejde kompresor, tak se tam stejne neda napustit. V motorovem prostoru mam na strane ridice krabicku a v ni je par relatek, a jedna svorkovnice kde ma neco byt(nejspis take rele),kdyz spojim 2 ze 4 dratu co do svorkovnice jdou tak se roztoci sahara a sepne se el.-magneticka spojka na kompresoru klimy, jenze kontrolka na tlacitku porad nesviti a hlavne do te svorkovnice nejde napeti na ovladani toho relatka co tam ma asi byt. Nemate s tim nekdo zkusenost, kde by mohl byt jeste problem?

Re: Nefunguje klimatizace
Autor: Orange (IP zapsáno)
Datum: 02.06.2007 12:23

To magion: a tou krabicku s relatkama myslis tu, ktera vede soubezne s celnim sklem ?? Jsou ty svorkovnice na relatka a 10A pojistka. Ja tam mam myslim obsazeny akorat 1 a 3 rele a pojistku, ale 2. patice je prazdna. Takhle nak i u tebe ?? A jeste netusis co to muze byt za krabicku vedle baterie...mam tam 50A a naky relatko. K cemu nevis ?


Astra F (X20XEV) :-)

Re: Nefunguje klimatizace
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 02.06.2007 13:14

magion napsal(a):
-------------------------------------------------------
> cau! mam stejny problem, taky mi klima nejde a
> nesviti mi kontrolka na tlacitku.
> Napln jsme tam zkouseli poustet, ale kdyz nejde
> kompresor, tak se tam stejne neda napustit. V
> motorovem prostoru mam na strane ridice krabicku a
> v ni je par relatek, a jedna svorkovnice kde ma
> neco byt(nejspis take rele),kdyz spojim 2 ze 4
> dratu co do svorkovnice jdou tak se roztoci sahara
> a sepne se el.-magneticka spojka na kompresoru
> klimy, jenze kontrolka na tlacitku porad nesviti a
> hlavne do te svorkovnice nejde napeti na ovladani
> toho relatka co tam ma asi byt. Nemate s tim nekdo
> zkusenost, kde by mohl byt jeste problem?


Tak předně- co máš za auto???
Platí to co předešlím příspěvku, chyba může bejt v čidle na chladiči, v tlakovém čidle, únik média. A někdy dříve ti klima šla,a přestal běhat ???Trošku je potřeba popsat problém, né že nejde.Nějaké pokusy propojovat jen tak konektory moc nedoporučuju,můžeš udělat více škody než užitku.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Nefunguje klimatizace
Autor: magion (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2007 11:51

Mam Astru F, 1.6i C16NZ, 1997. Auto jsem takhle koupil, takze nevim kdy to prestalo jit...Dival jsem se na to schema, ale moc chytry z toho nejsemsad smiley

Re: Nefunguje klimatizace
Autor: Beda (IP zapsáno)
Datum: 04.06.2007 09:15

Ja mel lehky unik z chladice, takze ted mam novy chladic - cena vcetne materialu, naplni, prace... 7000,-

Re: Nefunguje klimatizace
Autor: stan (IP zapsáno)
Datum: 04.06.2007 10:25

Ahoj, taky mi nejde klima, mám kompresor v háji, nemáte tip na někoho šikovnýho, kdo dělá repase? Od K Varů až Praha?

Astra 1,6 16V X16Xel

Re: Nefunguje klimatizace
Autor: Orange (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2007 21:10

Reknete mi nekdo prosim jaky relé a kde přesně musej bejt aby klimatizace fungovala ?? Přesně kde je umístěná krabička a pozice případně typ relé. Mam pocit ze mi tam naky chybej. dik moc winking smiley

Re: Nefunguje klimatizace
Autor: magion (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2007 10:13

Takze klima mi uz funguje, bylo to tlakovým cidlem, starší mě prislo na 500,- Kontrolka klimy byla spálená, proto mi nesvítila, jinak svítí pořád, takže to v podstatě žádná kontrolka není, spíš osvětlení tlačítka....V té krabičce pod kapotou u předního skla je jedna patice volná, takže tam nic nechybí.

Re: Nefunguje klimatizace
Autor: Cursor117 (IP zapsáno)
Datum: 29.06.2007 16:59

V Tachově je šikovnej kluk,telefon 732464683.Dělá repase kompresorů.

Re: Nefunguje klimatizace
Autor: Johnny_P (IP zapsáno)
Datum: 25.06.2008 16:37

zdarec,
Hele nefunguje mi klima,na ovladači prostě nejde zapnout, když ji sepnu ručně na relátku tak to de, ale jinak vůbec. Kde je chyba. PLS poraďte
Jde o OPEL Astra H 1,7 CDTi

SPĚCHÁ

Re: Nefunguje klimatizace
Autor: madzi (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2008 18:09

cau lidi, mam taky problem s klimou ale trochu jinaci jak tu popisujete ty cudliky a vsechno...minuly rok mi klima slapala uplne v pohode chladila..letos kdyz jsem ji zapl tak vubec nechladila ale kompresor normalne tocil to slo slysel..nechal jsem dopustit medium a klima sla asi3 tydny v pohode chladila ale tedka kdyz ji zapnu tak citim ze chladi ale mnohem minsad smiley jak jste tu zminovali ty kontrolky tak jsem na to koukal a prestala mi taky svitit kontrolka klimatizace..nejsdriv jsem myslel ze tam proste jen praskla zarovecka ale co tu ctu tak to muze byt asi uplne jiny problem. nema nekdo zkusenost s tim co mam ja????jinak kompresor slape a jeste trochu chladi a predtim chladila..tož tak:-)



Astra 1,6 16V X16Xel

Re: Nefunguje klimatizace
Autor: Tega (IP zapsáno)
Datum: 11.07.2008 18:02

Prosím o informaci kde se nachází na vozidle Opel Astra F, 1,6 16V expanzní ventil klimatizace. Je to někde v kabině vozidla, patrně blízko výparníku klimy, nebo v motorovém prostoru. Děkuji. Uvítám i bližší informace, třeba jak se k ventilu elegantně dostanu.

Re: Nefunguje klimatizace
Autor: stan (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2008 04:47

Ahoj, potřebuju stáhnout spojku klimakompresoru, neví někdo rozměry toho vnitřního závitu pro stahovák na spojce ? Díky

Astra F Combi X16XEL r.v.1996

Re: Nefunguje klimatizace
Autor: Libor Škrleta (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2015 11:04

Johnny_P napsal(a):
-------------------------------------------------------
> zdarec,
> Hele nefunguje mi klima,na ovladači prostě nejde
> zapnout, když ji sepnu ručně na relátku tak to de,
> ale jinak vůbec. Kde je chyba. PLS poraďte
> Jde o OPEL Astra H 1,7 CDTi
>
> SPĚCHÁ

skoro 7 let stary prispevek specha???



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (19.05.2015 11:15)

Klimatizace nechladí
Autor: Martin68 (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2015 17:10

Ahoj, nevěděl by někdo jaká je klima (výrobce) v Astře G karavan 2001 74kw 2.0 DTH ?
Zasmrděla a cítil sem zápach pertinaxu, tak se domnívám že odešla unášecí spojka nebo elektro magnetická cívka.
A nemáte někdo zkušenost s rozebráním? jestli musí celej kompresor ven nebo se to nechá zdemontovat na autě?

Dík za každou radu

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   *******   **     **  ********   ******** 
    **     **     **  ***   ***  **     **  **       
    **     **         **** ****  **     **  **       
    **     ********   ** *** **  ********   ******   
    **     **     **  **     **  **         **       
    **     **     **  **     **  **         **       
    **      *******   **     **  **         **       
Powered by Phorum.