www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 3 z 4
Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2013 20:42

Nerozumím otázce. Jakože jestli to elektrické ovládání původních světel lze použít do těch angel eyes? To by ovšem záleželo, jaké jsi koupil, jestli mají otvory na ty servomotorky.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: Ad@m (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2013 10:02

Ty Angel eyes, které mám, by měly jít připojit na ovládání naklápění, tzn. že xenony by měly být taky, ne?

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2013 10:25

Stejně ty AE nemáš homologovaný...
Vykašli se na to a dej tam originál světla , aspoň na silnici uvidíš.

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: Ad@m (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2013 17:18

kdyby světla neměla homologaci, těžko s něma projdu STK, navíc tvůj příspěvek neobsahuje odpověď na mou otázku

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2013 18:21

Pokud do tech AE namontujes misto halogenek vybojky, bude samozrejme naklapeni fungovat, jak fungovalo doposud - jestli teda fungovalo.
Nicmene to neresi problem na STK.

Auto s xenony musi mit automaticke naklapeni (podle naklonu vozidla) a ostrikovace svetel. Laicky receno - vybojky sviti trochu jinak nez halogenky a pri spinavem skle se svetlo "triska", sviti to kolem dokola a ne tam kam ma, tak ze vidis prdlajs.

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: Ad@m (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2013 18:26

O automatickém naklápění a ostřikovačích vím. Ruční naklápění fungovalo u originálních světel, u AE ne, protože ty nemají servomotorky. Ty by ale na AE šly napasovat z originálních světel, ne? Nebo jsou servomotorky v autě? Tohle jsem při výměně světel za AE nějak neřešil

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2013 18:29

Ano, teoreticky by stavajici motorky mely jit na AE napasovat. POkud teda maji pro ne pripravu. Ale to je otazka minuty, podivat se, jestli maji to spravnou diru.

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: Ad@m (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2013 18:31

Když mi Stando řekneš, jakou, budu ti nesmírně vděčen yawning smiley)

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2013 18:48

No tu samou, jako mely originalni svetla smiling smiley Zkratka na lampe je dira pro zarovku na dalkovy, potkavaci a jeste jedna, kam prijde prave motorek na naklapeni.

V priloze jsou seriovy svetla s rucnim serizovanim. Misto nej by se mely dat prehodit motorky.

Přílohy: ae_af.jpg (105KB)  
Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: Ad@m (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2013 18:53

díky, mrknu

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: Joudy (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2013 12:19

Čauves lidi. Potřeboval bych poradit, projíždím všechno možné, abych našel odpověď, zda bych mohl za dobrou cenu sehnat na Astru F r.v.96 auto.náklon světel???

Rád bych si koupil xenonové světla. Ostřiky se daj bez problému. Díky moc za každou pomoc a radu.

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2013 18:46

Joudy:

Nejjednodušší je koupit celá světla i s motorky (ideálně nová, alespoň něco uvidíš). Když nepotřebuješ až tak značku, koupíš jedno nový světlo kolem 1000 s DPH a motorek vychází kolem 600,-. Nebo se dají koupit VALEA rovnou i s motorkem - tam je cena za sadu kolem 4000 s DPH. Z manuálních světel se dají vyhodit ty tyčky s točítkem a nacvaknout motorek, ale ne úplně do všech typů - ale to poznáš ihned jak shodíš tu gumu u tyčky - pokud je tam takový plastový kloubek, máš vyhrámo smiling smiley.

A nebo z vrakárny, ale to jsou skoro vyhozené peníze (jednak motorky moc nefungují většinou a druhak jsou vysleplé paraboly, když kupuješ celé světlo).

Ale stejně - do AF se standardně xenony nedávaly, mají patici H4, takže když použiješ HID sadu xenonů do H4 patic, stejně to legální nebude...

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2013 19:53

Pokud myslis automatickej naklon svetel, tak to myslim ze nesezenes. AF xenony nemela a tudiz ani naklon.
Jediny reseni je tohle sehnat z auta, ktery uz to melo od vyroby, tzn, snimace naklonu na naparavach, vcetne ridici jednotky a modlit, se aby to tam slo napasovat.
Z myho pohledu celkem nerealna vec.

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: Joudy (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2013 07:12

Já měl právě na mysli, že bych koupil nová xenonová světla s čočkou a do nich dal xenony, jen právě nevim zda by šlo namontovat auto.náklon, jelikož jak říkáte na F se xenony nedělali!

Mě napadla možnost dát auto. náklon z G oplu, to by neměl být problém teoreticky, ale nevim jak prakticky...???

Teď mám původní originály, kde mám kolečko pro ruční štelování + motůrek= z kabiny lze štelovat náklon při naložení auta na polohy 0-1-2-3.

Samozřejmě chci mít klid u STK a PČR, takže vše chci mít v richtiku homologované, o žádných HID sadách do parabol fakt neuvažuju, to by nebylo moudré, jak pro mě tak pro protijedoucí o svítivosti ani nemluvim!!!

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2013 18:15

Joudy:

Tak to jsem tě špatně pochopil...

Nicméně tohle, co píšeš, bohužel legálně udělat nejde. Na AF XEnony prostě nikdy nebyly = logicky to nemůže být nikdy homologované = aby to fungovalo, tak jak má, tak na to strávíš mrtě času a výsledek je stejně dost ve hvězdách = pokud chceš xenony, koupil bych jiné auto smiling smiley...

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: Johny (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2014 10:35

zdravím, měl sem ťuknuté auto, a měl jsem klasické světla, chtěl sem vždycky dát na auto Angel eyes, ale normálně bych za to prašule nevyhazoval, tak nastala příležitost grinning smiley

nerozumím tomu docela dost z hlediska toho jak to svítí když nebudeme mluvit o xenonech, nevím co se tam dávají za sady žárovek, v klasice je jedna H4, T10 v parkovačkách a blinkry zvlášť, tady je to vše v jednom světlometu, akurát nechápu to protože jsou tam vlastně světla tři + kroužky, to auto se musí nějak přestavovat? elektriku motorky tam mám, to se jen předělá když jsou na to AE připravena, to pochopím, blinkry také chápu ty jsou všude stejné že grinning smiley noo kroužky bych taky pochopil že je to vlastně káblíkem připojení na patici na parkovačky ale co ty zbylé dvě světla, to se zapojuje nějak zvlášť? a co tam dat za žárovky? jde tam třeba H4/H4 ?? H4/H1 jako dálkové? nebo jak přesně, přikládám pár odkazů, zajímá mě jak to tedy svítí s obyč, žárovkama jestli jako origo světlo a nebo lepší či horší, noo a jak pochopím třeba to jaké tam mám dát žárovky, i to mě zajímá, rozumím že tam je něco dané u každého AE jako patice, ale s čím to bude svítit lépe a jak to jde kombinovat? když rožnu dálkové budou mi svítit všechny čtyři vlákna třeba ve světlech u H4/H4 ? či H7/H7 ?? nebo co říkáte třeba na kombinaci potkávaček v led diodách s tím že v druhé budu mít třeba H4 nebo H1 jako dálkové, když totiž rožnu dálkové tak ledky zhasnou protože to nemá systém dálkového světla ale tím se mi vlasntě rožnou H1 vedle toho, to je dobré ne? Co teda říkáte?


[www.autobest-tuning.cz]

[www.tuning-tec.cz]

[www.f2tuning.cz]

[www.jb-tuning.cz]

[tuning-individual.cz]

Tak a teď raďte prosím, díky za info

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: Ad@m (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2014 17:58

Ahoj, mám dva roky staré AE, astru jsem asi před 2 měsíci musel zlikvidovat, aspoň bys viděl, jaké to je a nechal si je, nebo vrátil k originálům

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: Johny (IP zapsáno)
Datum: 24.08.2014 20:24

jak to asi vypadalo? jako byl vybledlý plast? rozpadaly se? já o tom právě uvažuju, líbí se mi to, ale zase nechci kupovat zakopaného kostlivce.

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: Ad@m (IP zapsáno)
Datum: 24.08.2014 22:07

Nevím, proč by se měly rozpadat, píšu, že jsou 2 roky staré, vypadají velice pěkně.

Re: Astra F - Angel Eyes - Xenony
Autor: Johny (IP zapsáno)
Datum: 04.09.2014 07:14

Tak to joo, jen sem hned nevěděl, když si tam psal i o originálech, pochopil sem z toho že si se chtěl vrátit k originálům, dobrá, takže vzhled luxus. Nooo ale co ta svítivost, byl si také spokojen? a jaké žárovky si měl osazené?

Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 3 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   **     **  ********   *******   **    ** 
 **    **   **   **      **     **     **  ***   ** 
 **          ** **       **     **     **  ****  ** 
 **           ***        **      ********  ** ** ** 
 **          ** **       **            **  **  **** 
 **    **   **   **      **     **     **  **   *** 
  ******   **     **     **      *******   **    ** 
Powered by Phorum.