www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
porucha rid.jednotky
Autor: Slavek (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2009 15:20

Zdravim fandy oplu,mam problem,po nastartovani a zhruba po ujetem kilometru se mi rozsvitila porucha na astre 1.8,motor x18xe,r.v. 95,kdyz jsem to vyblikal,krome kodu 12,mi to hlasi kod 110,ten jsem nenasel ani v knizce,nevi nekdo co to muze byt?

Re: porucha rid.jednotky
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2009 15:37

A zde jsi nenašel?
[www.opelastra.cz]

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: porucha rid.jednotky
Autor: Slavek (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2009 15:58

No,nasel i nenasel,v tabulce poruch co si myslim,ze k tomu motoru patří,ne.V tabulce,ktera je podle me k 16ti pinove připojce je to čidlo teploty nasávaneho vzduchu.Myslis,že to muze být ono?Možná se ptám blbě,ale jistota je jistota.Dik

Re: porucha rid.jednotky
Autor: milanS (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2009 17:37

to jsi vyblikal nějak špatně, zkus to znovu.. nevím, jak jsi přišel na nulu? bude to jen dvoumístné číslo...

Re: porucha rid.jednotky
Autor: Slavek (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2009 09:24

Zablikalo to norm.kod 12 a pak to blikklo jednou,a pak desetkrat,zkousel jsem to znovu jeste dvakrat vyblikat a pokazde je to to same.Jednou bych se vpocitani mohl splest?ale 3krat?Z matiky jsem mival dobre znamky.

Re: porucha rid.jednotky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2009 09:52

10 bliknuti znamena cislo nula, tak ze bud je to 1210, coz neexistuje, nebo potom 10, to taky neexistuje, tak ze nejspis 0121 coz je cidlo teploty nasavaneho vzduchu.

Kazdopadne Te to blika nejak podivne smiling smiley

Re: porucha rid.jednotky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2009 09:59

Kazdopadne chyb pro Tvuj motor by mely byt tady

[www.topbuzz.co.uk]

Tam ale 0121 taky neni, ta je u X16XEL.

Tak ze sem z toho volako zmeteny smiling smiley

Re: porucha rid.jednotky
Autor: milanS (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2009 22:31

..a jinak je všechno normální, kromě toho, že se ti rozsvítí kontrolka ecu?

Re: porucha rid.jednotky
Autor: Slavek (IP zapsáno)
Datum: 15.01.2009 16:34

Normalni neni,cidlo teploty vzduchu jsem vymenil,den to bylo dobre,tet to pise ,vstrikovaci ventil-přilš vysoke napěti a 19 to je snimac otacek,jenom nevim,jestli klika nebo vacka.Krom toho to žere 12l benzinu,zvlastni je,že ta porucha blikne až po ohřati motoru asi na 50-60stupnu a ujeti nekolika malo km.,co je divne,když motor vypnu a znovu nahodim,uz se porucha neukaže.Až zase na druhý den.Vše se pak opakuje.+spotřeba neklesá.

Re: porucha rid.jednotky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.01.2009 16:54

Pokud mas vysoke napeti na vstrikovacim ventilu, muze byt jen problem v konektoru primo na ventilu.
Jde motor do otacek nad 4000? Pokud ne, tak je v hajzlu cidlo na vacce. Stalo se Te, ze motor nekde chcipnul? Pokud ano, je nejspis v haji cidlo na klice
Chtelo by to napojit na diagnostiku a zjistit ktere cidlo je v haji.

Zacal bych kontrolou konektoru od vsech cidel a kostreni motoru.

Re: porucha rid.jednotky
Autor: milanS (IP zapsáno)
Datum: 15.01.2009 22:53

není těžký odpojit čidlo na vačce. Stačí sundat kryt na svíčkách a máš ho. Když ho odpojíš a zhasne motor, tak to bude snímač na klice v háji. Bez obou snímačů to nepojede. Jinak Standa má pravdu v tom, že když je v háji snímač na vačce, tak motor jede v nouzovým režimu, tzn. motor zapaluje v základním neměnným předstihu apod. Mimo jiné nejde přes 4000 ot. a je to pěkně líný a spotřeba jak kráva. Mluvím z vlastní zkušenosti. Senzor otáček vačky jsem měnil před nedávnem, akorát je mi divný to, že ti stabilně nesvítí kontrolka ecu. Já jsem to čidlo sehnal na netu přes inzerát za 500,- a mám svatej klid. Blbý na tom je, že konkrétně na tenhle motor se špatně cokoliv shání.. Pasujou tam věci jen z 18tek 16ti ventilů a z 2.0litrů 16ti vent. Já jsem moc věcí dával z Omegy 2.0 16V. To už jsem měnil krokáč, ten senzor vačky a startér(kapitola sama pro sebe). Pořád stejná písnička na vrakáči- na 1.6 a 1.4 cokoliv, ale na 18-tku 16-tiventil nic.. Jinak super motor s rozumnou spotřebou- neměnil bych..

Re: porucha rid.jednotky
Autor: Slavek (IP zapsáno)
Datum: 16.01.2009 16:01

sviti to jak jsem psal,po ujeti nejakeho kiláku a při asi 50stup.teplotě.Když to zhasnu a znova nakopnu už je cely den klid,znova to děla až rano.Na diagnostiku jsem to dal včera.Tam je vše o.k.,dneska to udelalo zas,ja mam dobry zdroj na dily na 1.8 16v,je ale s Třince,kdyby nekdo chtel je to znamy,přidam tel.724593785,ma i motor a tak,ceny jsou dobre.Uz nevim co s tim porad se to rosvěcí.,a žere to až hrůza,otačky jdou do 7 000,bez problémú,jede to jak blbé.Už nevím co s tím.

Re: porucha rid.jednotky
Autor: Romans512 (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2009 20:06

A co třeba čidlo teploty chladící kapaliny? Je možný, že posílá do ECU špatný údaje o teplotě motoru, ta podle toho pak upravuje bohatost směsi a žrout je na světě...

Re: porucha rid.jednotky
Autor: Slavek (IP zapsáno)
Datum: 18.01.2009 12:26

čidlo teploty,vzduchu a lambda jsou vyměněné.

Re: porucha rid.jednotky
Autor: Romans512 (IP zapsáno)
Datum: 18.01.2009 18:54

Neměl jsem na mysli čidlo teploty vzduchu, ale čidlo teploty chladící kapaliny. To jsou dvě naprosto odlišný věci...

Re: porucha rid.jednotky
Autor: Slavek (IP zapsáno)
Datum: 18.01.2009 20:56

JA to pochopil,melo tam bejt čidlo teploty vody,vzduchu,...atd

Re: porucha rid.jednotky
Autor: Romans512 (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2009 00:26

Nějak se vtom začínám ztrácet. Tak ty si sám v domácích podmínkách vyblikáš nějaký závady, který jsou uložený v paměti závad ŘJ, a pak píšeš, že jsi byl na diagnostice (předpokládám, že to měl někdo napíchnutý na PC) a ta na nic nepoukázala. Fakt divný. Asi bych být tebou začal přemejšlet nad změnou servisu, protože ten "mechanik"(záměrně píšu v uvozovkách), co ti tu diagnostiku dělal je buď slepej, nebo úplně blbej.... Logicky, pokud se rozsvěcí kontrolka elektroniky motoru (a to opakovaně), tak musí v ECU zůstat uložená nějaká chyba. A i negramotnej ji s pomocí počítače musí najít. Aspoň když ne hned, tak při zkušební jízdě. Je to fakt divný....

Re: porucha rid.jednotky
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2009 11:19

Romans512: Pokud si myslíš, že je to vždy tak, že řídící jednotka zahlásí dejme tomu chybu nějakého čidla a to čidlo je vskutku v háji, velice se pleteš. Problematika diagnostiky je poměrně dost velká pro člověka, netož pro tu jednotku, aby poznala, co je skutečně v háji.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: porucha rid.jednotky
Autor: Slavek (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2009 17:36

Skutečne je to tak,jednotka poruchu vyblika,PC nezjistilo nic,faktem je,že se s tím nejelo,s napíchnutým,ale ten mechoš diagnostikuje i VW,Audi atd.vždy poruchy odhalil.Vím,protože mnoho mých známych za ním jezdí.

Re: porucha rid.jednotky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2009 18:35

Never tomu ze kdyz kontrolka motoru zavadu vyblika ze ji diagnostika nevidi. Zvlast u X18XE kde se pamet nenuluje odpojenim baterky.
A neznamena ze kdyz pan umi VW a Audi (jdu si umyt ruce), ze umi i Opely.
Priklanim se k Romanovo nazoru, ze je cas na zmenu mechanika.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  **        **     **  **    ** 
 **     **     **     **        ***   ***  **   **  
 **     **     **     **        **** ****  **  **   
 **     **     **     **        ** *** **  *****    
  **   **      **     **        **     **  **  **   
   ** **       **     **        **     **  **   **  
    ***        **     ********  **     **  **    ** 
Powered by Phorum.