www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
alarm
Autor: Deny (IP zapsáno)
Datum: 16.01.2009 08:11

Opel Astra F 1,6 SZR
stalo se mi nasledujici,zamknul jsem auto dalkovym a pak nasledne odemknul klickem.Auto zaclo jecet,tak jsem to deaktivoval ovladacem(to uz se mi stalo nekolikrat,aleuz nebyly potize.Tentokrat uz mam.Chtel jsem hned nastartovat,ale jenom to zaskrkalo,zustaly mi svitit vsechny blikny a uz jsem s tim nehnul.Co to ?

Re: alarm
Autor: Papez (IP zapsáno)
Datum: 16.01.2009 14:36

cau bylo by fajn vedet jestli mas origo alarm nebo dodelanej pak by to s tim klicem bylo normalni pac zapnes dalkac a tim se zamkne a aktivuje alarm,pokud ho pak normalne odemknes tak alarm je stale aktivovanej.vlastne zalezi jak je instalovanej proc zustaly svitit svetla nevim ale to nastartovani by klidne mohla bejt chyba alarmu nebo tzv. proti unosovej system ale to je mala pravdepodobnost spis bych hledal nejakou chybu v elektrice vic to popis

Re: alarm
Autor: Deny (IP zapsáno)
Datum: 16.01.2009 18:35

Nemuzu slouzit jestli je origos nebo delanej,ale na dalk.ovladaci mam dva cudliky,jednim zamykam a odemykam a druhym deaktivuju alarm,treba to co se mi stalo.Ale mezi tim,co jsem se na foru ptal ,uz se to vyresilo-odporoucela se mi baterka.A jak poznam jestli je alarm original?

Re: alarm
Autor: Papez (IP zapsáno)
Datum: 16.01.2009 20:54

nevim jak to poznas pac sem este nevidel original astrackej alarm ale bude nejspise delanej koukni se do pravyho sloupku dole u ecu tam byva original central pokud mas delanej alarm bude tam propojenej

Re: alarm
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 16.01.2009 21:15

Originál alarm má červenou kontrolku ve vypínači varovných blikačů.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: alarm
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2009 11:03

mám stejný problém, tedy-originál alarm, centrál bez DO, pokud se ale stane, že centrál nesepne a já jen odemknu,potom je brajgl na celé ulici...normálně jsem vypnul ten klakson ale blinkry zůstanou pořád blikat...tedy..vím že problém je v tom že nesepl centrál,...nutno poštelovat na zámku??, někdy totiž sepne, někdy ne...a alarm by se měl deaktivovat přestartováním, většinou to zabere ale někdy ne...což je ten problém..proto hlavní dotaz...JAK UPLNĚ DEAKTIVOVAT ten alarm...tj, kde co rozpojit aby ten alarm nefungoval..díky...

Re: alarm
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2009 12:22

ještě jsem zapomněl, mám rv. 1995, 1,4 bertone

Re: alarm
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2009 11:38

opravdu nikdo neví poradit jak to jednoduše vyřadit z provozu?? vyčetl jsem že je to nejspíš napojeno na kostce značené 11, ale která je ta 11 z těch všech nedovedu odhadnout a tahat postupně všechny radši nebudu ...a nebo rozpojit někde na pravém Asloupku?? opět ale otázka co?, a co nato 5J, nepozná to že není okruh alarmu funkční a nebude dělat problémy?? Zatím to pro jistotu řeším tak že zamykám jen na první polohu, kdy by alarm neměl být aktivován...

Re: alarm
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2009 13:52

Tak až zase budou blikat blinkry, poslouchej, odkud ten zvuk jde, ať víš, kde je řídicí jendotka toho alarmu. Pak mu můžeš zkusit odpojit červený a černý kábl. Ale osobně bych ten alarm raději zprovoznil. Je jednodušší, seřídit, nebo vyměnit servo, než hledat a odpojovat alarm a následně samozřejmě, na to bych nerad zapomněl, ještě zprovozňovat palivové čerpadlo, které je přes něj tažené. Osobně bych nejdřív zkusil zamykat a odemykat dveřma u spolujezdce, jestli to bude bez problému, ať se vyloučí ostatní závady.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: alarm
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2009 15:36

no nejspíš to tak bude nejlepší...ta jednotka je u toho Asloupku u spolujezdce, to jsem již vysledoval(i vyčetl)...jinak ještě k příčině....vše je obvikle v pořádku, jen sem tam se nepodaří po otočení klíčku v zámku odemknout centrálem i ostatní dveře...vynechá..no a potom..ovšem jen někdy..začne po otevření dveří houkat kára..Po nějaké době se opšt potom centrál sám od sebe umoudří..Někdy se to také stane, když je zamknuto a jdu otevřít pouze kufr..opět alarm...Také dříve nešlo auto zamknout nebo odemknout ze strany spolujezdce..ovšem po posledním vynechání centrálu a cca dvacetikilometrové jízdě při zamykání opět centrál naskočil, dokonce tentokrát i ze strany spolujezdce, tj. mohu auto zamknout a odemknout i z druhé strany...proto usuzuji že je špatně seřízen,porouchán?? servomotorek na zámku..tudíž nejlépe rozebrat oboje dveře a skusit seřídit dle literatury?? ale co mě opravdu nejde na rozum, že alarm se deaktivuje přestartováním,,dle návodu i ze zkušenosti, ale naposledy to nešlo a troubil a troubil a ...no děs..celou půl minutu

Re: alarm
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2009 16:02

Originální alarm-manuál.centrál(má světelnou diodu ve spínači varovných světel),
je spínán mechanicky pouze u dveří řidiče. Pokud odemkneš u dveří spolujezdce,
tak není alarm deaktivován a zůstane funkční. Jedině další možnost, pak seřídit
spínač u zámku dveří řidiče, spíná se při uzamčení do vodorovné polohy. Při
aktivaci svítí asi 10sec, pak začne blikat a alarm je aktivován. Po odemčení
a deaktivaci asi 5sec. začne svítít plynule a pak zhasne, je deaktivován.
Vyzkoušej si to doma, jak Ti to funguje. Jak najdu návod na vyblikání závad,
tak to sem napíšu.

Re: alarm
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2009 18:41

Chybové kódy DWA (Alarm) Omlouvám se za slovosled, je to překlad z AN.

Chybové kódy mohou být čteny vně Alarmu propojením Pinů A a H
Ten kód je blikající LED ve vypínači varovných světel.
LED ve vypínači značí tyto kódy.
Vypínačem s LED se vymažou kódy.

18 - Chyba při odpojení - zrušení signálu
25 - Houkačka nízké napětí - houkačka KO nebo spálená pojistka
26 - Ukazatel levého otevřeného obvodu
27 - Ukazatel pravého otevřeného obvodu
28 - U řidiče boční otevřené obvody nebo nesprávné napětí (ultrazvukové)
29 - Na druhé straně otevřené obvody nebo nesprávné napětí(ultrazvukové)
32 - Start (zavazadelník) způsobil nějakou podmínku zaučinkování alarmu
33 - Kapota motoru způsobila zaučinkování alarmu
34 - Dveře způsobily podmínku zaučinkování alarmu
35 - Zapnutí zapalování způsobilo podmínku zaučinkování alarmu
36 - Imobilizér - otevřený elektrický obvod, obvod startéru spustil Alarm
37 - Rádio způsobilo spuštění Alarmu
38 - Infra způsobilo spuštění Alarmu
39 - Chyba při odpojení signálu,prasklá poj.centr.zamyk.(způsobuje Alarm)
40 - Dva okruhy Alarmu se spouští společně
41 - Náhradní vstupní přívod Alarmu způsobil poplachový stav Alarmu (Pin 14)
46 - Rozbité zadní okno způsobilo poplachový stav Alarmu (od roku výr. 92+)
52 - Houkačka nízké napětí - Houkačka KO nebo spálená pojistka
55 - ECU chyba

Re: alarm
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2009 19:27

Nějak mám strach, že na té Astře už nebude mít ALDL diag. konektor.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: alarm
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 15.04.2010 18:07

Hoši řešim takovej problem, začal mi blbnout na Kadettu neoriginal alarm, respektive když zapnu na dalku auto tak mi sviti normáln dioda že je zamknuty ale pak začně jen tak houkat, dokonce když dám tichý zamknutí tak je to normální hlasité zamknutí. Alarm tam je rok a pul a do ted vše šlapalo jak ma.Je možné že je po ŘJ alarmu? Opel Kadett E



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Biko (15.04.2010 18:07)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********  **    **  **     **  **      ** 
 **     **  **         **  **   **     **  **  **  ** 
 **     **  **          ****    **     **  **  **  ** 
 **     **  ******       **     **     **  **  **  ** 
 **     **  **           **     **     **  **  **  ** 
 **     **  **           **     **     **  **  **  ** 
 ********   ********     **      *******    ***  ***  
Powered by Phorum.