www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Nesvítí tlumená světla
Autor: Zub (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2009 20:38

Ahoj všichni oplíci,nevím si rady s předníma světlama.Prolezl jsem proběhlá témata,ale nic podobného jsem nenašel.Na Astře F Clasic,5 dvéř r.2000,mi přestaly svítit tlumená světla,ale dálková jsou O.K.Obě pojistky(pozice 4 a 5 )jsou vpořádku,obě žárovky H4 taky,kabeláž netknutá,konektory taky oukej.Spínač na palubce vlevo vypadá že je taky vpořádku,ale nevyndaval jsem ho.Nejdřív jsem myslel na relé,ale podle schémat tam není.Může mi někdo poradit,co s tím?Děkuju.

Re: Nesvítí tlumená světla
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2009 21:27

A eletrika ti do těch světel jde? Pokud ne co vypínač světel??
Asi takhle : multimetr nebo klasika žárovka s dvěma drátky jeden na kostru v autě a měř! Za pojistkama za vypínačem (zapni ho samozřejmě že)atd.. kdo hledá najde thumbs down

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Nesvítí tlumená světla
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2009 23:33

Pokud ti parkovací a dálková světla svítí, hledej chybu od přepínače tlumená - dálková, t.j. páčky blinkrů, dál. Tedy včetně té páčky samozřejmě. smiling smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Nesvítí tlumená světla
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2009 09:02

Jak píše Vendys, zaměř se na přepínač tlumená/dálková pod volantem, když dálková svítí, je vypínač světel funkční. Pokud nezkoušíš dálková přes světelnou houkačku.
Nejdříve si ale proměř, jak se zmiňuje Gizmo, zda Ti opravdu nejde do pojistek
napětí. Stala se mě podobná závada u souseda, když po výměně 4!!žárovek stále nic.
Pak jsem po zkoušce přímo přes baterii zjistil, že jsou vadné i když byly doma
zabalené, nepoužité a na pohled v pořádku. Je ale málo pravděpodobné, že budou
vadné obě najednou. To jen na okraj, že i nové žárovky nemusí být plně funkční.

Re: Nesvítí tlumená světla
Autor: Zub (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2009 11:17

Ahoj,dálková světla O.K.,takže přepínač pod volantem bude taky.Spíš to vypadá na ten přepínač tlumených na palubce vlevo.V předešlých diskuzích se to tu už řešilo,že odcházejí plíšky.Spíš mě zaráží,že by odešel přepínač tak brzy (60tis.km).Ale zkusím zjistit,jestli mi jde proud k žárovkám a pak se uvidí.Ty žárovky nemám kde vyzkoušet,ale pohledem na nich nic není.Kdybych přeci jen musel měnit přepínač,co si mám pohlídat?
A ještě jedna věc mi nemaká-měření venkovní teploty.Ukazuje a souhlasí jenom někdy.Nevíte někdo kde je umístěný to čidlo?Díky za pomoc.

Re: Nesvítí tlumená světla
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2009 15:02

Špatně jsi nás pochopil,právě proto že Ti svítí dálkové, tak vypínač vlevo u dveří
je funkční,jelikož má stejný přívod na přepínač tlumené/dálkové světlo pod volantem
(také na směrová světla). Nejprve začni od pojistek a zjisti hrotovou zkoušečkou
12V. zda Ti tam jde při zapnutých tlumených světlech napětí,pojistky F4 a F5, když
tam napětí není, tak je závada v přepínači pod volantem. Pokud ano bude asi špatná
žárovka. Tu si vyzkoušíš propojením kabelů na konektory žárovky a přímo na baterii.
Při pohledu na žárovku H4 ze strany konektorů, když budeš mít vodorovný konektor nahoře, tak konektor vlevo je kostra žárovky(-pól), konektor vodorovně nahoře je tlumené světlo a konektor vpravo je dálkové světlo (+póly)a propoj to z baterií.
Postupným přepojením konektoru(+pólu) tlumeného nebo dálkového světla zjistíš zda
je žárovka v pořádku. Čidlo teploty je ze předu levého blatníku u nárazníku.

Re: Nesvítí tlumená světla
Autor: Zub (IP zapsáno)
Datum: 03.02.2009 10:27

Tak nakonec jsem udělal ze žárovky a drátů zkoušečku a hledal,jak psal Gizmo.Do konektorů štáva šla,tak jsem vyndal úplně nový žárovky a propojil je s baterií. Dopadlo to přesně,jak psal Stanc!Prodali mi dvě nefunkční H4.Při prohlídce žárovek ale není vůbec vidět jakékoliv poškození-smůla.Tak jsem je jel vyměnit a už svítím!
Děkuju všem,co jste mi poradili!
A to čidlo nechám na větší teplo,než bylo včera.A to je prý sibiř daleko-blbost.
Díky všem.

Re: Nesvítí tlumená světla
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 03.02.2009 22:41

To se málokdy vidí aby byly obě vadný! Hele každopádně to jsi reklamovat!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******    ******   **    **  ********        ** 
 **     **  **    **  **   **   **              ** 
 **         **        **  **    **              ** 
 ********   **        *****     ******          ** 
 **     **  **        **  **    **        **    ** 
 **     **  **    **  **   **   **        **    ** 
  *******    ******   **    **  ********   ******  
Powered by Phorum.