www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
TID se nuluje
Autor: birkof (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2009 22:39

Zdravím. Jsem automobilový nováček a nedávno jsem si koupil Astru. Nevíte kde může být problém, když se mi nulují hodiny a venkovní teplota se ukazuje jen občas? Kde je uložená logika? V TIDu to asi nebude, že? Občas se mi podsvětluje display TIDu jen na jedné straně. Konektor TIDu jsem kontroloval a zdá se být dobrý.

Předem díky za odpovědi.

Re: TID se nuluje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2009 00:27

TID je samostatně žijící zařízení, čímž chci říci, že veškeré obvody, které potřebuje, má v sobě. Pokud se nulují hodiny, nejspíš ti do něj nejde stálé napájení. A co to tedy ukazuje, když ne teplotu? Je tam prázdno, nebo nesmyslná teplota? Kde jsi kontroloval ten konektor? Zevnitř na tištěném spoji? Tam se rády udělají studené spoje. Co se týká podsvětlení, vyměň si žárovku.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: TID se nuluje
Autor: birkof (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2009 07:45

Tak to jsem rád, že je to alespoň takhle. Konektor se na první pohled zdál být v pořádku a dostatečně pevně uchycený do TIDu (TID samotný jsem nerozebíral), ale jak vidím, tak asi ne tak dobře jak by měl být. Místo teploty mi to ukazuje jen dva podsvícené segmenty uprostřed. To podsvětlení asi nebude o žárovce, ale o studeňáku někde v TIDu. Občas svítí, občas ne. Někdy pomůže na zhaslé místo přitlačit a opět dojde k dočasnému dosvícení.

Re: TID se nuluje
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2009 08:35

Vymontuj ten displey z auta (dole pod tou gumovou podložkou ho drží dva šroubky) vem si ho domů a doporučuji ho rozebrat a pročistit spoje k tomu určeným přípravkem - nebo zajeď na vrakáč a za 200K máš "nový" funkční. Na tom tišťáku budou 100% studené spoje způsobené oxidací. Ty dvě čárky u té teploty asi znamenají neunkční čidlo teploty nebo špatný spoj - to na vraku seženeš taky.

Nedoporučuji jakkoliv oddělávat od PCB a nebo displeye ten plochý papírový kabel protože to se pak = smrti celého zařízení. Jde o to, že nový neseženeš.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: TID se nuluje
Autor: birkof (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2009 08:41

Díky za rady, ten TID kuchnu a pokusím se s tím něco udělat ;-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **     **   ******    **    ** 
 **     **  ***   ***  **     **  **    **   ***   ** 
 **     **  **** ****  **     **  **         ****  ** 
 *********  ** *** **  **     **  **   ****  ** ** ** 
 **     **  **     **  **     **  **    **   **  **** 
 **     **  **     **  **     **  **    **   **   *** 
 **     **  **     **   *******    ******    **    ** 
Powered by Phorum.