www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Central vyhazuje pojistky
Autor: eMko (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2009 19:31

Zdravim lidi, doted central bezel bez sebemensich problemu. Najednou prijdu k autu, otocim klickem a prijde mi to jakoby nemel dost sily na motorky. Tudiz mrknu na poijistiky, vyhodilo to pojistku 20A > asi central smiling smiley. Tudiz vymenil jsem ji, to same. auto jsem zamkl,ale neodemkl. Pak jsem odpojil baterku, zase pripojil a problem pretrvava.Nevite nekdo co s tim? jesi je nekde zkrat, tak kde hledat?sad smiley Jinak central je original a jedna se o Astru F 1992 sedan C16NZ

Re: Central vyhazuje pojistky
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2009 22:25

A za zamknou se ti všechny dveře?

1, Kontrola kabelů v přechodech dveří jestli nejsou vlivem zimy popraskané nebo zlomený
2, zkusit chod motorků jestli jdou hladce
3, vypojit motorky a postupně je zapojovat a vždy vyzkoušet jesli je vše v pořádku tak by jsi přišel který to dělá,

Bouhužel se v těchto dvou posledních bodech nevyhneš demontáži tapecu dveří.
[www.opelastra.cz]
[www.opelastra.cz]

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Central vyhazuje pojistky
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2009 11:10

Měl jsem úplně stejnou závadu a byly to přelámané kabely u LZ dveří,
přesně tak jak píše Gizmo. Přeji pěknou zábavu a pak napiš jak jsi
dopadl s lokalizací a opravou závady.

Re: Central vyhazuje pojistky
Autor: eMko (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2009 13:30

No zamknou se vsechny, bohuzel i kufr, ktery mi pak klickem odemknout nejde tudiz nevim jestli neni nejak zasekly zamek,ale mam pocit, ze nikdy nesel klickem ( astra sedan ). Jinak poznatky, zjistit jak jdou lehce motorky? zatim jsem to zkousel bez pojistky jen treba otevrit zadni dvere, jak u faovita vytahnout packu a potreboval jsem na to skoro obe ruce, mam pocit, ze je to cele nejake zatuhle.btw daval jsem i 25A pojistku a nepomohlo. asi mi nezbude nez se mrknout na kabelaz. Jen me napada, da se nejakym zpusobem treba pripojenim na baterii zjisti, zda - li je motorek v poradku? nebo ma jit treba i rucne popotahnout tahlo? diky za odpovedi...

Re: Central vyhazuje pojistky
Autor: Drahoš (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2009 13:58

s tím motůrkem pak můžeš normálně hýbat ... ale jestli ti palí pojistky, tak hledej kabely. Jak jde signal do moturku tak se ti bud ukostří a nebo se dotkne jinyho ... ono na odemknutí a zamknutí jde proud pokaždé jiným kabelem, aby ti šel moturek jednou nahoru a podruhý dolu... takže ti to zamkne normal, ale už neodemkne ... protože ten kabel je prošouplej a kostří se a nebo má svoje léta za sebou a přerušil se ...

Drahoš
Opel Astra f c20xe
www.united-cars.cz

Re: Central vyhazuje pojistky
Autor: eMko (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2009 16:14

diky diky, zitra na to kouknu, zksuim rozdelat tapec u ridice, ty ktery se nejvic oteviraj a uvifdim, budu hledat vodu ve dverich a preskripane kabely smiling smiley dam vedet jak to dopadlo a kdyby to vypadalo nejak zajimave,tak hodim i obrazky smiling smiley zatim diky

Re: Central vyhazuje pojistky
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2009 22:03

prosimtě začni kabelama u řidiče tam bych viděl problém na 70%!! pak dveře spolujezdce tam tak 30% no zbytek % jsou ty zdní dveře ale myslím si že to bude asi u řidiče kde je nejvíce namáhaný ten svazek

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Central vyhazuje pojistky
Autor: eMko (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2009 19:44

Takze problem vyresen.
Postupoval jsem takto: odpojil jsem vsechny konektory u vsech dveri ( az na kufr ktery jsem mel zavreny ) v mezerach kdyz dvere otevrete. Vubec jsem nesudaval tapec ze dveri. Dal jsem 20A pojistku a postupne jsem zacal pripojovat po jednom konektoru u dveri a zkousel jestli zavira nebo ne,takze jsem pripojil dvere od ridice, spolujezdce, a LZ, vse se zaviral oa oteviralo i kufr dokonce grinning smiley. po pripojeni PZ dveri mi to zase vyhodilu pojistku a bylo to mrtvy, konektor se zdal v poradku,ale po sundani gumy z kabelu jsem videl, ze jsou 2 kabliky nastipnuty a dotykaj, tudiz jsem to lehce opravil. Takze hotovo a CZ funguje jako driv smiling smiley Treba tento "navod" nekomu pomuze pokud ma podobny problem.
Vsem dekuji za nazory a rady. DIKY

Re: Central vyhazuje pojistky
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2009 22:21

No supr hlavně že fungujou! smileys with beer

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  **      **   ******   **    ** 
 **     **   **  **   **  **  **  **    **  **   **  
 **     **    ****    **  **  **  **        **  **   
 **     **     **     **  **  **  **        *****    
  **   **      **     **  **  **  **        **  **   
   ** **       **     **  **  **  **    **  **   **  
    ***        **      ***  ***    ******   **    ** 
Powered by Phorum.