www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí1234567
Aktuální stránka: 7 z 7
Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2014 19:11

Pokud se jedna o 2.0 8V, tak v priloze. GSi neni oznaceni motoru.
Vetsinou to ale byva na rozdelovacich napsane.

Přílohy: Rozdel_c20ne.jpg (112.9KB)  
Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: gangster (IP zapsáno)
Datum: 11.07.2014 13:31

Kluci mam mensi problem ASTRA 1,4 BENZIN F vypina mi motor nepravidelne vetsinou kdyz je pwkne pocasi uz jsem vymenil svicky , kable , vicko rozdelovace i palec ted naposledy novou civku protoze nesla jiskra .....proste nastartuju a jedu a najednou uplne vypne motor chvilku tocim a pak zase naskoci uvazuji jeste o snimaci vacky pri nenastartovani kdyz to udela jsem vyblikal chybu a ridici jednotka ukazala 12 coz je podle toho v poradku tak ted nevim kam hrabnout udela to nekdy pri jizde a nekdy to zdechne i pri volnobehu diky za pomoc pokud nekdo s timhle mate zkusenost je to r.v. 96 jsem pozapomnel

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: tomáš 77 (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2014 12:05

Dobrý den, mám astru f 1.6 benzín, nejde mi proud k čerpadlu v nádrži. Neví prosím někdo kde mám začít hledat?? Vím, že je ve smotku kabelů pod přístrojovkou, ale kam a kudy dál. Nechci kvůli tomu rozebrat půl auta. Předem děkuju za rady

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2014 12:25

Nenapsal jsi označení motoru.Možná Ti jde proud do čerpadla pouze při startování.Relátko na sepnutí čerpadla najdeš pod krytem sloupku u nohou spolujezdce.



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil ada (03.09.2014 12:30)

Re: Opel Astra F - Vypina se motor sam od sebe
Autor: Salcmannn (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2015 21:49

Zdravim vlastnim cerstve Opel Astra f 1.8i 66kw r.v 92 a casto se mi stava ze mi sam od sebe vypne motor na volnobeh netusim cim by to mohlo byt predem diky za rady

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 21.10.2015 06:21

To vis, to je tezke, muze to byt tuna veci.
Zacal bych zakladni udrzbou, jako jsou svicky. zapalovaci kabely, vzduchovy filtr, palivovy filtr.
A urcite vycist pamet zavad.

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Hofrichtr (IP zapsáno)
Datum: 31.03.2016 19:19

Zdravím, tááák astra f 1,6 52kw kabriolet. Rozjel jsem se a auto chcíplo a už nejde nastartovat. Točí ale nenaskočí. Čerpadlo tlačí, startér, svíčky, kable plus rozdělovač ok. Palivové relé cvaká. Jsem bezradný sad smiley

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 31.03.2016 20:15

Že by rozvody???
Že by paměť závad???

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Hofrichtr93 (IP zapsáno)
Datum: 01.04.2016 09:35

Zdravím chlapy,
mám Astru f 93 kabriolet 1,6 52Kw.
Při odjezdu od nákupáku a při rozjedu auto cuklo a chcíplo.
Poté již nešlo nastartovat.
Čerpadlo tlačí, pal. relé cvaká, startér točí, svíčky + kabely ok, rozdělovač taky.
sad smiley sad smiley

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 01.04.2016 11:06

No a co ty rozvody?

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Hofrichtr93 (IP zapsáno)
Datum: 01.04.2016 12:48

Stando, promiň přehlédl jsem tvou odpověď. No rozvoďák vypadá v pohodě ale vypadá to že přeskočil sad smiley

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: bohous (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2016 13:12

Mam udělanou pojistku(vypínač protí zlodějům) -přeruší čerpadlo(kablík k čerpadlu) a pak to opravdu nejde nastartovatsmiling smiley!!!

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Jiří (IP zapsáno)
Datum: 06.06.2016 17:04

Zdravím všechny, mám na léto Opel Astra F cabrio, 1,6 a koupil jsem ji před deseti lety s rozbitým zámkem dveří u řidiče. Vše fungovalo jak má, ale když jsem ted zámek opravil, probudil se k životu originál imobilizer,který mi blokuje elektriku do startéru. Takže se mi rosvítí kontrolky a nic. Dokonce mi spustil alarm o kterém jsem taky nevěděl. Nemáte s tím někdo zkušenost??? Děkuji za odpovědi

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 07.06.2016 06:12

Pokud fungují kompletně zamykací i odemykací kontakty z toho zámku, měl by se alarm zapínat i vypínat se zamčením - odemčením.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2016 09:35

Myslím že imo by neměl blokovat startér? Nebude to nesouvisející závada?

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2016 09:36

Nebo neměnil jsi i spínačku?

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Siki (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2016 10:22

Zdravim vsechny oplaky,mam dotaz,mam astru F 1,7td jak stoji cca 3h,spatne startuje spis nestartuje,vymeneny zhavici svicky rele mereny tlaky jak nastartuje pak na otoceni startne a jde pekne za plynem,dekuji za rady Kamil

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Anina (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2017 14:07

nomadio napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj,poradíte,prosím kde je relátko od palivového čerpadla astra f caravan?

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Moma (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2018 20:12

S problémem, kdy auto (Opel Astra) nestartovalo - startér netočil motorem jsem se rovněž setkal. Příčinou byl vadný startér, přesněji prasklý jeden ze čtyř permanentních magnetů pólových nástavců statoru. Ten doslova zablokoval kotvu. Výsuvné relé startéru tak nebylo schopné překonat odpor mechanismu pastorku a tím nedošlo ani k sepnutí hlavního kontaktu startéru. Nedoporučuji proto poklepávat tyto startéry kladívkem, když nereagují na start. Pólové nástavce statoru jsou zhotovené z magneticky tvrdých feritů a jsou velmi křehké. Tím se tyto startéry také liší od starších typů startérů, u kterých statorové póly tvořily vinuté cívky elektromagnetů v sériovém zapojení s kotvou. Takové startéry měly velký kroutící moment (charakteristika sériového ss. motoru), byly mechanicky odolnější, ale bohužel rozměrově větší a v zatížení točily pomaleji.

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Ondřej (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2019 11:47

Zdravím chci se zeptat mám astra f 1.6 16V 1996 ecotec 74kw.
Auto v klidu nastartuje a jede zhasnu motor a třeba po hodině už nenastaruju. Po tom příjdu třeba za další hodinu a zase v klidu nastartuje. Palivové čerpadlo funguje. Měnily se čidla otáček a problém je pořád stejný. Nesetkal se s tím někdo. Děkuji

Jdi na stránku: Předchozí1234567
Aktuální stránka: 7 z 7


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **   ******    ********  **     **  **     ** 
       **  **    **   **        **     **  **     ** 
       **  **         **        **     **  **     ** 
       **  **   ****  ******    *********  **     ** 
 **    **  **    **   **        **     **  **     ** 
 **    **  **    **   **        **     **  **     ** 
  ******    ******    **        **     **   *******  
Powered by Phorum.