www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Nefungují blinkry
Autor: MILAN D. (IP zapsáno)
Datum: 27.04.2009 17:40

Ahoj lidičky mám problémeček s blinkry když zapnu varovky tak svítejí v pořádku. A když dám blinkry třeba do leva nebo do prava tak mi z venčí nesvítí jen ve vnitr na mě svítí zelená šipka která nebliká ani nesliším ciklovač cvakání může to bejt ciklovačem a nebo čím prosím moc poraďte jedná se o Astru F r.v.93 jinak pojistky jsou v pořádku pod palubovkou,,,

Re: Nefungují blinkry
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 27.04.2009 19:12

Tipuju to na vypínač varovek. Zapni klíček, blinkr a zkus s ním zahýbat. Ale to už jsem psal na debatě.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Nefungují blinkry
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 27.04.2009 20:12

U Kadetta mi to (nebo něco podobnýho - už nevim), dělal jeden špatně spojenej kablík u vypínače varovek. Problém bych teda hledal tam ;-)

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Nefungují blinkry
Autor: Juri. (IP zapsáno)
Datum: 28.04.2009 15:07

Cyklovač by měl být v pořádku, když blikají varovná světla. Pravděpodobně bude
uvolněný nebo zaoxidovaný přívodní kontakt od pojistky F28 u vypínače varovných světel, když kontrolka svítí trvale,tak bude asi slabé napětí pro přepnutí relé
cyklovače a pro rozsvícení směrových světel. Tak-že jak píše Vendys,zkontroluj
kontakty vypínače varovných světel.

Re: Nefungují blinkry
Autor: MILAN D. (IP zapsáno)
Datum: 28.04.2009 23:00

Dobře zkusím to skontrolovat zatím děkuji

Re: Nefungují blinkry
Autor: MILAN D. (IP zapsáno)
Datum: 28.04.2009 23:12

Stejně zajímavé když varovky jsou v pohodě z venčí blikají i kontrolka uvnitř bliká ale když dá člověk blinkry do leva a nebo do prava a jen na něj svítí kontrolka šipek a neblikne ani neslyší cvaknutí a z venčí taky žádné blikání jsme zvědav jestli na to přijdu dle toho co popisujete zkusím to v pondělí a dám vědět....zatím Oplům zdar:-)

Re: Nefungují blinkry
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2009 05:11

Směrová světla jsou propojena přes vypínač varovných světel přes jeden cyklovač.
Typnul bych si na závadu přímo ve vypínači varovných světel,pravděpodobně vadný (ohnutý) jehlový jezdec který drží varovný vypínač v poloze zapnuto nebo vypnuto
kdy v této poloze propojuje kontakty pro spínač směrových světel. Bohužel tento
jezdec při rovnání může prasknout a je špatně opravitelný. Bohužel nový vypínač
varovných světel stojí okolo 500-600kč. Pokus se zamáčknout a podržet ve vypnuté
poloze tento vypínač a zkusit směrová světla, nebo při vyndaném vypínači zkusit
bateriovou zkoušečkou nebo vypípat měřákem, zda-li jsou ve vypnuté (zamáčklé)
poloze propojeny kontakty č.15 a 49. Propojení těchto kontaktů je nutné pro
funkci směrových světel. Bohužel jsou tyto vypínače dle recenze často poruchové,
a proto je nutno používat výstražná světla pokud možno co nejméně. Při případném
rozebírání vypínače pozor na vyskočení pružinky.

Re: Nefungují blinkry
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2009 06:23

Včera jsem na vraku v OL koupil NOVÝ ještě zabalený "spínač varovných" světel za 400Kč Jinak jak Píše Stanc na 99% je to tím!

Z vlastní zkušenosti: po rozebrání vypínače jsem chtěl zjistit příčunu jeho "nefunkčnosti" - nedržel v poloze vypnuto. Bohužel je to děláno tak, aby to vydrželo jen určitý počet ciklů, pak se obrousí takový malý umělihmotný nálitek a ten železný kolíček se pak nemá o co přecvakávat což se = mrti vypínače. Oprava nemožná. A i kdyby, vydrží ti to tak měsíc a pak přijdeš jednoho dne k autu a zjistíš, že máš vybitou baterii, protože ti ten vypínač povolil a sepl blinkry, které frčely celou noc smiling bouncing smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Nefungují blinkry
Autor: Vlada (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2009 08:09

Měl jsem podobný problém u Astry Caravan 1,6, 8V, r.v.1992. Začalo to v zimě, kdy po ránu nešly varovná světla ani blinkry. Po částečném ohřátí intriéru prvně fungovaly varovná světla a potom blinkry. Nakonec po krátkém čase nešlo opět nic. Zkontroloval jsem prvně všechny přívody, vyměnil spinač varovných světel ale výsledek opět mizerný. Nakonec jsem vyměnil relé - bohužel cena kolem 900 Kč- ale od té doby to všechno funguje. Takže doporučuji si někde půjčit relé a vyzkoušet to. Třeba to bude taky fungovat. Tak hodně úspěchu.

Re: Nefungují blinkry
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2009 08:14

Dodatek ke koupi nového vypínače. Jsou dva druhy,jeden je bez diody a druhý má
kontrolní diodu pro originální alarm (DWA). Také je přibližně o 100kč dražší.

Re: Nefungují blinkry
Autor: MILAN D. (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2009 18:54

Ahoj Kluci tak že relátko jsem koupil nové i páčku na blinkry protože byla i taková vychozená tak že jsem jí také koupil... jinak popravdě by mě ani ve snu nenapadlo že vypínač na varovky může zavinit to že nepůjde dát blinkr do leva a nebo do prava... jinak varovky šli v pohodě... jak zapnou tak i vypnout až na to udání toho směru jen svítila z vesele kontrola a žárovky nic a ve vnitr nic neblikalo jen se zeptám abych demontoval celej vypínač musí se odendat celej ten plast co je spojenej s topením i a ovládáním a nebo jde odendat z venčí celé to tlačítko a dát tam nové zítra ho půjdu koupit :-) jestli to bude ono tak vám patří velký dík!

Re: Nefungují blinkry
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2009 19:52

Jde samostatně tlačítko. Nejdřív vyloupneš směrem do vozu ten hmatník a pak tlačítko. Je zajištěné takovou plastovou západkou, tu jen odmačkneš.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Nefungují blinkry
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2009 04:14

ta plastová západka je nahoře toho spínače

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Nefungují blinkry
Autor: MILAN D. (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2009 09:20

DIKY

Re: Nefungují blinkry
Autor: MILAN D. (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2009 07:34

FUNGUJE TO DÍKY MOC.

Re: Nefungují blinkry
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2009 10:12

smileys with beerthumbs down

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Nefungují blinkry
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2010 22:30

Hoši měl bych dotaz, blbnou mi nějak blinkry, respektive když dám do leva či do prava tak blinkry sice fungují ale jedou rychle ikdyž dám vystražny tak to samé. Mé auto má neoriginál alarm,který když jsou otevřeny dveře tak to signalizuje blinkry, tam je ale rychlost normální. Má stim už někdo zkušenost?diky Opel Kadett E cabrio

Re: Nefungují blinkry
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 23.02.2010 00:36

Zkus si od někoho půjčit přerušovač.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Nefungují blinkry
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 23.02.2010 10:51

Biko:
A máš tam předepsaná žárovky 21W/12V?
Nemáš tam zase nějaký ledkový apod...?

Re: Nefungují blinkry
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2010 19:49

jo mam, vše Osram 21W/12V, takj si řikam že je hlavní že to vubec blika ale zajimalo by mě čim to je že to tak blika rychle.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Biko (23.03.2010 19:54)

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  **      **  **    **  **     ** 
 ***   ***  ***   **  **  **  **   **  **   ***   *** 
 **** ****  ****  **  **  **  **    ****    **** **** 
 ** *** **  ** ** **  **  **  **     **     ** *** ** 
 **     **  **  ****  **  **  **     **     **     ** 
 **     **  **   ***  **  **  **     **     **     ** 
 **     **  **    **   ***  ***      **     **     ** 
Powered by Phorum.