www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
nedobiji baterie
Autor: katuska (IP zapsáno)
Datum: 28.04.2009 09:54

Ahoj,potrebovala bych poradit, byla jsem uz v nekolika servisech a nikde nic nenasli uz si nevim rady jeste k tomu jsem holka ktera tomu moc nerozumi. Mam astru f classic nedobiji mi baterie alternator jsem mela na oprave kde mi rekli ze je vse ok, ukostreni taky ok baterie taky ok. uz nevim co s tim. Kdyz vypnu motor a vyndam klicek tak mi porad sviti digitalni panel. Jinak kontrolka dobijeni sviti po nastartovani porad s pridanim otacek se intenzita zvetsuje. Prosim poradte co by to mohlo byt. Jenom jeste pro presnost normalne jsem jela celou cestu nesvitila kontrolka a najednou slus a uz to nejelo a baterie byla vybita a od ty doby porad nedobiji...

Re: nedobiji baterie
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 28.04.2009 10:25

Tak v prvé řadě bys nám mohla říct, kolik Voltů naměříš při běhu motoru a jestli se napětí zvyšuje s otáčkami. Pokud tam máš 13 - 14 Voltů při jakýchkoliv otáčkách, je to OK. Ale podle toho co píšeš bych tipnul regulátor na alternátoru, když se rozsvěcuje kontrolka v závislosti na otáčkách. Jo, a jaký "digitální panel" máš na mysli? Jestli DID/TID/MID, tak u něj musí při vypnutí klíčku zhasnout podsvětlení (hodiny atd. zůstávají zapnuté).

Re: nedobiji baterie
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 28.04.2009 10:26

Ach jo. Co to je za servisy, když nejsou schopni připojit voltmetr k alternátoru a změřit napětí? Vzhledem k tomu, co dělá ta kontrolka, je s největší pravděpodobností chyba v alternátoru. Ve které části republiky je to zlobivý auto?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: nedobiji baterie
Autor: koník (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2009 19:28

Astra 1.4 16V, r.1999. Začalo to svítící chybou řídící jednotky. V servisu diagnostikovali vadný ventil pro přepouštění výfuk.plynů.Závada se znova opakovala s novým ventilem. Pak přestal alternator dobíjet. Stále jen 12 v a problikává kontrolka dobíjení. Mohla být tato chyba vyvolána už tím, že bylo špatné dobíjení a ventil je v pořádku ? Kolik stojí alternátor pro tento model (klimatizace) z druhovýroby nebo stačí repas ?

Re: nedobiji baterie
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2009 21:38

v OL na vraku 1500Kč rok záruka
Nový cca 4500Kč autokelly - ale jsou drahý. jsi si jistý že je to altíkem? co regulátor!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: nedobiji baterie
Autor: Tesarik (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2009 17:22

zdravím mam opel corsa 1.5D mam koupeny novy alternator i baterije je ok ale jak otočim kličkem tak se mi nerozvíti kontrolka dobilení nevím čím to muže být v servise taky neví není tady nekdo kdo by mel třeba schema zapojení alternatoru je to přesne opel corsa B 1.5D prosím o pomoc mockrat dekuji jestli byste byli hodní pošlete mi nejake info jak to sprovoznit tak mi prosím napište na muj email ktery je Tesarik31@seznam.cz předem dekuji za pomoc

Re: nedobiji baterie
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2009 19:44

A žárovka je v pořádku, co upadlej kabel,špatný spoj ?

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: nedobiji baterie
Autor: Romann (IP zapsáno)
Datum: 27.09.2010 17:22

Dobry den asi cca hodinu jsem poslouchal radio a pak jsem nastartoval v pohodě trvalo to trošku dele ale chytlo jel jsem cca 2 km a auto jsem vypl za cca 5 minut jsem jel pryč asi po 10 km jsem zastavoval znova pichnul jsem tak jsem vyměnil kolo cca 10-15 minut a jel jsem no a najednou se ěm rozsvítila dioda BATERIE ( to znamená že se nedobiji je to tak ?) ale občas zasnula a občas se rozsvítila ale tim že když jsem to dostal do otaček tak se to pozasnulo nebo uplně vyplo nevim co stím :-(

Re: nedobiji baterie
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 27.09.2010 17:37

a co základní kontrola- napnutí řemene,kontrola spojů u altíku,klemy u baterky.Kostra z agregátu na karoserii.
Koukal jsi vůbec na něco?

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: nedobiji baterie
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 27.09.2010 21:27

Romann:
Pokud selžou klasické rady - viz. brouček, tak bych to tipoval na regulátor dobíjení...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******    **     **  **    **  ********  **     ** 
 **    **   **     **  **   **      **     **     ** 
 **         **     **  **  **       **     **     ** 
 **   ****  *********  *****        **     ********* 
 **    **   **     **  **  **       **     **     ** 
 **    **   **     **  **   **      **     **     ** 
  ******    **     **  **    **     **     **     ** 
Powered by Phorum.