www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Dotaz
Autor: Raduz (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2009 22:29

Tak to vidim jedine na origo servis uz si stim nevim rady ale bagy tam jsou .

Re: Dotaz
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2009 22:40

Tak origo servis to být nemusí. Stačí nějakého elektrotechnika zaměřeného na auta a s patřičným vybavením. A že tam je něco, co vypadá jako airbag neznamená, že je ten pytel vevnitř i s aktivátorem a zapojený

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Dotaz
Autor: Raduz (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2009 22:59

Tak to je spatny to mi ani nerikej, jestli je to tak tak to pujde pryc .Budu muset tedy navstivit nejaky sevrvis ,aby se na to podivali.Jestli tam neco je nebo neni tak to je des tedasad smileysad smileysad smileysad smiley

Re: Dotaz
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 11.06.2009 08:52

No bag do volantu dnes na vraku seženeš za cca 500Kč - jednotku za 1000Kč (možná míň nt jen typuju) ty předpínaše pásů - cca 500Kč kus?
Zkus na aukru borec tam prodává celý vrak Astry F caravan 97 tak by ti ty přepínaše mohl prodat? nebo obvolej vrakoviště

Orig servis opel tak tomu se vyhni obloukem! nemám s něma dvakrát dobré zkušenosti!! olomouc katastrofa a ostava to samý!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Dotaz
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2009 05:11

Já bych řekl, že ta kontrola na airbagy bude asi napojená na to ABS, když pohasíná současně. To je takový trik prodejců. winking smiley Jinak předpínače, airbagy i jednotku mám, kdybys měl zájem. winking smiley

Re: Dotaz
Autor: Lotar (IP zapsáno)
Datum: 05.03.2010 17:55

Ahoj mam dotaz co to jsou ty předpínače pásů?Měl jsem nehodu a ten žlutý štítek mi taky vylez.Co s tím?Poradte.Co vsechno budu potrebovat na kolik to zhruba vyjde?ale vylezlo mi to jen u spolujezdce..diky za rady RADIM

Re: Dotaz
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 05.03.2010 18:20

Bezpečnostní pás musí v případě nehody zachytit cestující co nejdříve a musí proto pevně doléhat na tělo. Vzhledem k oblečení cestujících a jemné automatice navíjecího mechanismu bezpečnostního pásu tomu tak vždy není. Tomuto efektu se říká volnost pásu. Pyrotechnicky aktivované předpínače bezpečnostních pásů kompenzují volnost pásu tím že v případě nárazu pás napnou. Předpínače bezpečnostních pásů se aktivují plynovým generátorem prostřednictvím řídicí jednotky airbagů. Předpínač bezpečnostních pásů má přitom nižší prahovou hodnotu pro aktivaci než čelní airbag, tj. za určitých okolností se aktivuje při kolizi, která svou závažností nenaplňuje podmínky pro aktivaci airbagů. Při aktivaci předpínače bezpečnostní pás výrazně utáhnou. Tak pás nyní doléhá pevněji na tělo, zátěž působící na tělo se rovnoměrněji rozloží v průběhu celého procesu zachycování a klesá riziko zranění.

na aukru se jich válí..

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Dotaz
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 05.03.2010 18:38

Lotar:
Nepíšeš u jakýho auta...

Někde jsou předpínače malý pyropatrony, který po iniciaci přes jednoduchý mechanizmus zkrátí délku pásu - pásy tě jakoby více stáhnou do sedačky - tyto makaj většinou v součinsoti s pytlema.

Někde je to pružina se silným předpětím, která je zajištěná západkou, která je spojená se závažím - při nárazu se díky kinetické energii překlopí západka a napružená průža smiling smiley opět zkrátí pás - tohle se používá většinou u aut bez pytlů.

A oprava? Výměna postižených kusů za jiné...

Re: Dotaz
Autor: Lotar (IP zapsáno)
Datum: 05.03.2010 18:54

Promin je to OPEL ASTRA F 1.4i 66KW r.v.96

A na kolik to vyjde zhruba v dnesni tobe nevis??Asi z vrakce vid?

Diky za raduwinking smiley

Re: Dotaz
Autor: Lotar (IP zapsáno)
Datum: 05.03.2010 18:55

Mimochodem mam pytel jen u ridice..smiling smiley

Re: Dotaz
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 05.03.2010 20:55

Nj, na vrakáči nebo na inzerát!
Ceny jsou fakt hrozně individuální...

A jestlis boural, tak vyměň vystřelenej pytel+předpínač+samotnej pás - ten se taky při havárii znehodnotí (má určitou vlastnost jakoby se vytáhnout - nepotrhá ti pak tolik vaziva v těle). Kdybys nedejbože boural znova s použitým pásem, hrozí jednak jeho přetržení a hlavně taky hodně velké zhmoždění tvého těla...

Re: Dotaz
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 05.03.2010 21:58

Jardo a jednotu bagu co je za ruční brzdou měnit nemusí? tam snad bude KO ta kulička ne??

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Dotaz
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 05.03.2010 22:35

Gizmo:
Jj, na pytel ECU jsem zapomněl...

Re: Dotaz
Autor: Lotar (IP zapsáno)
Datum: 06.03.2010 11:16

Kluci byl to jen takovej tukanec nabourala do me zenska asi ve 40 kdyz sem stal na krizovatce.odneslo to jen svetlo kapota naraznik a blatnik.Airbeag nevyletel a ani se nevysunula ta karta s tim vykricnikem u ridice v tom pasu.Jen u spolu jezdce..

Diky za radywinking smiley

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **      **  **    **  ********  **       
  **   **   **  **  **   **  **   **    **  **       
   ** **    **  **  **    ****        **    **       
    ***     **  **  **     **        **     **       
   ** **    **  **  **     **       **      **       
  **   **   **  **  **     **       **      **       
 **     **   ***  ***      **       **      ******** 
Powered by Phorum.