www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
kódy závad
Autor: Starý Známý (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2009 11:21

Zdravím přátelé, smileys with beer
zkoušel jsem vyblikat kódy závad motoru, protože mám nepravidelný chod motoru jk na benzín, tak na LPG, ale bihužel se mně to nějak nedaří. postupoval jsem přesně podle návod (mám 16pin konektor), řj ale blikla jn 10x 1x 7x, což jaksi nechápu a takový kód ani neexistuje. Nevíte, co dělám špatně?

díky smiling smiley

Re: kódy závad
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2009 11:40

Kdybys poradne cetl, tak je to cislo 0170, coz je - Nesprávné složení směsi - směs příliš chudá nebo příliš bohatá.

Re: kódy závad
Autor: Starý Známý (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2009 11:47

Ahoj Stando,
no, nevím, v návodu se píše, že prvně musí bliknout kód 12, což neproběhlo a začal blikat hned ten kód, jak ty říkáš, 017. Co to značí - chudá, bohatá směs, co je tedy vadné?

díky smiling smiley

Re: kódy závad
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2009 11:57

kod 12 se vybliká pouze u některých ECU. Stačí číst. A co je špatně když je chudá,nebo bohatá směs? To myslíš vážně tento dotaz?

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: kódy závad
Autor: Starý Známý (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2009 12:05

...tak samozřejmě jsem nemyslel, jestli je to dobře nebo špatně, dotaz zněl CO je tedy vadné - řídící jednotka, vstřikovač, lambda sonda atd. pokud se to dá takhle teoreticky říci, protože nic jiného to nehlásí. Motor je X16SZR.

díky smiling smiley

Re: kódy závad
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2009 12:20

V navodu se pise:
POZOR - Pokud v paměti není uložena žádná závada, kód 12 (jako u starších verzích) se nebliká !
V opačném případě se bliká rovnou kód závady. 10 bliknutí značí číslo 0 (nula).
KOnkretne v odkazu:
[www.opelastra.cz]
Melo by u tebe zafungovat i tohle:
[www.kadett.cz]

Bohatou smes muze mit na svedomi napriklad prokapavajici vstrikovaci ventil, ucpany vzduchovy filtr, ucpana vracecka ze vstrikovani atd atd. Chudou zase pricpany palivovy filtr, vstrikovaci ventil, prisavany falesny vzduch atd...

Samozrejme i lamba muze mit sve nejlepsi leta uz za sebou.
Co se tyka tehle chyby pri provozu na plyn, myslim ze uz se tady o tom take mluvilo.

Re: kódy závad
Autor: Starý Známý (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2009 12:44

Ahoj Stando, zkusím co půjde, v nejhorším to dám mějakýmu mechošovi, co dělá OPLY v Brně, ať se na to podívá, kdyby jsi, čistě náhodou eye rolling smiley, věděl ten odkaz chyby volnoběhu na LPG, tak ti budu vděčný, jinak díky za trpělivost the finger smiley

Re: kódy závad
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2009 07:39

Chybu 0170 to na LPG občas hlásí i mně, řekl bych že to je právě tím LPG a neřešil bych to.

Re: kódy závad
Autor: Starý Známý (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2009 11:28

Ahoj, ono se spíš jedná o to, že jsem potřeboval zjistit, proč mám takové problémy s volnoběhem a pomocí vyvolání paměti jsem chtěl zjistit, čím by to případně bylo (ted vidím, že asi nezjistím nic sad smiley - volnoběžné relé se mně vysouvá, ERG ventil čistý, vzduchový filtr nový, nový vstřikovací ventil tak co mně ještě zbývá zkontrolovat (myslím mechanicky, jsetli funguje) čidlo klepání? čidlo teploty?

dík za každou přínosnou radu the finger smiley

Re: kódy závad
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2009 06:02

Pokud máš špatný volnoběh na benzín i LPG, tak bych asi šel po zapalovací soustavě. Tedy zkontrolovat kabeláž, svíčky, filtry případně zkus prostříkat všechny konektory co najdeš. Jinak u LPG lze nastavovat na reduktoru bohatost směsi, tak si poznač polohu šroubku a můžeš experimentovat. Jestli se Ti do toho nechce, zajeď raději k nějakému plynařovi. winking smiley

Re: kódy závad
Autor: Starý Známý (IP zapsáno)
Datum: 31.07.2009 13:16

Ahoj, takže je provedeno následující :

- nové zapalovací kabely SENTECH (původní odpory 2,98 4,87 4,89 5,43 NOVÉ KABELY 1,03 1,53 1,97 2,37 kOhmů)

- nový vstřikovací ventil

- nový vzduchový filtr

- vyčištěný EGR ventil (nebyl skoro vůbec špinavý)

- vyčištěný krokový motorek volnoběhu (opticky-chodí a vysouvá se)

- nové těsnění pod EGR ventilem + silikon

- silikonem utěsněný krokový motorek volnoběhu

- nové těsnění pod "karburátorem se vstřikovací hlavou

- paměť závad nic nevyhazuje

- ostatní chytrolíni furt tvrdí, že je to tak normální a tak, akorát, že před touto "poruchou" jsem měl volnoběh jak šestiválec jak na benzán, tak na LPG, tak asi vím, o čem mluvím angry smiley

... a volnoběh i NADÁLE "houpe" v rozmezí 650-1000 ot., při studeném motoru a nastartování hned chcípne,pokud to trochu potúruju, tak se jakž takž drží ale pořád HOUPE, na LPG volnoběh LEPŠÍ, pravidelnější (což teda nechápu). Další problém je, že mně vyskočila spotřeba cca. o 2l/100km, ale to souvisí z touto závadou, to vím jistě.


dal jsem to kořeňovi na spravení, ale nic nevyřešil a akort mně skásnul moody smiley

asi budu musel postupovat vylučovací metodou a začít kupovat nové komponenty a postupně měnit, což mně asi zruinuje....


Takže jsem celkem v koncích sad smiley, mám dojem, že tohle asi fakt nikdo nevyřešíconfused smiley

plííííís help, kdyby někdo vědělsmileys with beer

Re: kódy závad
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 31.07.2009 20:56

Všechno je řešitelné. Odkud jsi?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: kódy závad
Autor: Starý Známý (IP zapsáno)
Datum: 01.08.2009 06:22

Ahoj Vendysi,
jsem z Kuřimi, pracuju v Brně. Neznáš někoho, opravdu solidního, kdo se v tom vyzná, kdo by třeba tuhle závadu už řešil a vyřešil? ještě mně zbývá jeden servis, kde jsem nebyl a potom asi fakt půjdu do metody pokus-výměna-omyl-znovu, protože jak to tak sleduju, ty servisáci nemají moc zájem něco najít, prostě tam něco pošudlají, aby to bylo opticky vidět, pak tě zkásnou a vše zakončí krásnou větou -teď by to už mělo být lepší- eye popping smiley (tak to snad po té jejich opravě zkusili a buď to JE lepší a spravené, nebo NE !!!!! ...začínám si už připadat, jako technik od OPLA the finger smiley Něco(někdo) mně pořád říká, že by to snad mohl být ten zpropadený vysouvací motorek volnoběhu, co je na přední straně pod vstřikovací hlavou, ale ten jsem zkoušel, vysunuje se a je vyčištěný. Ještě bych možná zkusil techniky od OPLA, ty přece mají všechny součásti skladem, tak by to mohli zkusit povyměňovat a třeba tím na tu závadu přijdou nebo já už nevím...

Re: kódy závad
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 01.08.2009 11:44

Najdi někoho, kdo je schopný dobře zjišťovat online (live) data. Zrovna nedávno jsem tu taky řešil SZR s podivným volnoběhem a tam řídící jednotka klidně kecala na čidle o půl voltu. Prostě multimetr ukazoval na vstupu do jednotky 0.5V, ale jednotka hlásila, že je tam 1V. Kolikrát jsou to záhady, ale na vše jde přijít. Netvrdím, že to musí být stejné. Jen to dávám jako příklad.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: kódy závad
Autor: Michael (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2009 16:53

Ahoj

tak přesně tady tu chybu řeším už pomalu půl roku,už jsem s tím byl i v Oplu a na nic nepřišli.Už jsem vyměnil skoro všechno co se dalo (palivový a vzduchový filtr,EGR ventil,vstřikovací ventil,snímač polohy škrtící klapky,krokový motůrek volnoběhu,lambda sondu)hadice nejsou starý ani spuchřelý falešnej vzduch to nenasává.Od kamaráda jsem si pujčil i stejnou ŘJ a pořád ta stejná chyba - 0170 - Směs příliš chudá nebo bohatá.Já už vážně nevím co s tím.
Už mě napadá jen čidlo chladící kapaliny co je na sacím potrubí.Prosím poraďte

Re: kódy závad
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2009 21:39

Tak podle čidla teploty to samozřejmě také řídí bohatost.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: kódy závad
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2009 06:32

no asi bych v livu kouknul na data O2 senzoru tedy LS pak by šlo vidět co to dělá, ale určitě po delší jízdě s plynem a delší jízdě na benzín.... ale co sem zatim narazil skoro každý LPG hlásí chybu lambd :-(

Re: kódy závad
Autor: Michael (IP zapsáno)
Datum: 24.08.2009 11:35

Tak a je to koupil jsem nové čidlo chladící kapaliny a autíčko šlape jak Švýcarský hodinky

Re: kódy závad
Autor: dawka (IP zapsáno)
Datum: 09.09.2009 17:27

Astra f Caravan, 1.4i 44kW
Zdravím, poslední dobou se mi občas rozsvěcovala varovná kontrolka elektriky motoru, dycky jenom tak na 3 minuty nebo kratšeji. dneska jsem vyblikal paměť závad a vyskočilo mi po čísle 12 číslo 15 - čidlo chladící kapaliny - příliš silný signál.
Dneska jsem očistil a prostříkl kontaktolem kontakt, uvidím jestli ještě blikne jinak asi vyměním to čidlo. Taky jsem se tam dočetl, že může být vadná i řídicí jednotka, jde to nějak poznat?

Re: kódy závad
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 09.09.2009 19:46

Pokud je, jak píšeš, příliš silný signál, smiling smiley tak to vlastně znamená jen jedno. Je někde přerušený obvod. Tedy, špatná kostra, kablík, spoj do konekoru, čidlo, kontakt v zásuvce. Vadnou ECU bych řešil jako poslední.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********   ********  ********   **    ** 
 **        **     **     **     **     **  **   **  
 **        **     **     **     **     **  **  **   
 ******    **     **     **     **     **  *****    
 **        **     **     **     **     **  **  **   
 **        **     **     **     **     **  **   **  
 ********  ********      **     ********   **    ** 
Powered by Phorum.