www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Klakson a "světelná houkačka"
Autor: jardalitol (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2009 05:56

Zdravím všechny. Mám opla astru F caravan rok výroby 1996 motor 1,4 16V a mám tento problém. Pokud chci použít klaksoun, sepne mi pouze relé v pojistkovém boxu vlevo pod volantem jinak to nic nedělá. Nejde mi ani světelná houkačka - probliknutí dálkových světel. A ještě jedna věc mi není jasná. Je v astře zvlášť klakson a zvlášť alarm? Podle fóra by měl být klakson umístěn v přední části - chladič nebo nárazník, ale já ho mám umístěný vedle akumulátoru a je pouze pro alarm a jde k němu 2pinový konektor.. Díky Jarda

Re: Klakson a "světelná houkačka"
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2009 09:37

Pokud páčka přepíná mezi tlumenými a dálkovými světly bez problému a světelná houkačka nejde, je chyba nejspíš v páčce. Pokud není v přední části vozu klakson, houkat to nebude.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Klakson a "světelná houkačka"
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2009 09:45

na vraku stojí zánovní klakson 50-100Kč
klakson je umístněn před chladičem zhruba uprostřed.

Páčka světelné houkačky (na vraku neseženeš ani omylem právě kvůli časté závadě přepínání těch dálk. světel) stojí cca 350Kč

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Klakson a "světelná houkačka"
Autor: jardalitol (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2009 10:29

Pochopil jsem tedy správně, že houkačka pro klakson a alarm není společná?

Re: Klakson a "světelná houkačka"
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2009 15:39

my netušíme jak to v autě máš udělané a kdo to tam třeba zbastlil? Pokud máš ale oroginál alarm tak klakson je zvlášť a siréna na alarm by taky měla být zvlášť.

to vyfoť

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (07.08.2009 15:39)

Re: Klakson a "světelná houkačka"
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2009 20:27

Gizmo, on myslí klakson na originál alarm. Není tam siréna.
jardalitol, fakt nestačí říct, že bez houkačky v přední části, to klaksonovat nebude?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Klakson a "světelná houkačka"
Autor: Papez (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2009 21:10

jinak ja mam taky astru ale x20xev r.v. 96 a mam klakson na strane ridice vepredu pod blatnikem

Re: Klakson a "světelná houkačka"
Autor: Juri (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2009 09:48

Bohužel nepíšeš, zda-li Ti to nehouká od koupě nebo přestal klakson houkat.
Pokud ano, tak může jít o přerušené vedení, vypadlý konektor a pod. nebo
přímo vadný klakson,také zkontrolovat relé, neznamená že když cvaká tak že je
plně funkční. Jinak vedle baterie na podběhu jde opravdu o klakson originál
alarmu, který má samostatnou funkci pouze pro alarm. Takže hledat jak je již
psáno, ze předu uprostřed chladiče nebo pod blatníkem.Tak že nejdříve najít
klakson a zjistit zdali tam jde po sepnutí napětí.Co se týče světelné houkačky
tak jsem se též domníval,že ji mám vadnou,ale je tam po zmáčknutí mrtvá poloha
a pak je nutno ji přes znatelný odpor domáčknout, zda-li to není také ono.

Re: Klakson a "světelná houkačka"
Autor: jardalitol (IP zapsáno)
Datum: 10.08.2009 10:51

Díky všem za odpovědi. Jinak, nehouká to od začátku, kupoval jsem auto před třemi lety jako ojetinu. A tu druhou houkačku na klaksoun jsem tam fakt nenašel. Asi už to někdo přede mnou odb(p)orně upravoval. Ještě jednou dík a mějte se .... Jarda

Re: Klakson a "světelná houkačka"
Autor: Cosmo (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2009 16:39

Ahoj, s klaksonom som mal rovnaky problem na Opel Kadett 1.7D r.v.1990. Netrubil, Postupne som vsetky vodice premeral a ziaden z nich nebol preruseny. Ak sa nemylim, v Kadettovi ziadne rele na klakson nie je a moje podozrenie teda padlo na samotny klakson. Odpojil som ho a pripojil priamo na bateriu - klakson trubil v poriadku. Chyba bola teda inde. Skusil som priviest priamo z baterky cez poistkovy drziak na kabli + pol na klakson. Kadett ma spinany -pol na klakson cez volant a +pol je privedeny niekde v kablovej forme priamo na klakson. Klakson od vtedy funguje ako ma bez najmensich problemov. Nemusis tam dat poistovy drziak s poistkou, ale riskujes pri skrate klaksona alebo jeho privodu zhorene kable a mierne opeceny zberac a vodiaci plech na volantovom spinaci :-) Samozrejme Astra Caravan moze byt ina ako Kadett ale urcite sa to aspon trochu podoba. Co sa tyka svetelnej hukacky ta mi tiez nefunguje aj ked prepinanie dialkovych a tlmenych svetiel funguje O.K. Asi to bude naozaj tou packou ako vravia ostatni. Kadett bol zapojeny dost barbarsky a tak som ho musel zapojit trosku civilizovanejsie. Vsetko cez seba okruh - neokruh, skratka chaos :-) Mozno mas aj ty podobny problem, preco ti nejde napr. klakson. Na Slovensku stoji novy univerzalny klakson asi 180SKK. Nemusis zhanat po vrakoviskach original! Samozrejme mozes pouzit aj ten zo Skody 1xx alebo aj z ineho auta, v principe je to jedno :-) Ked by si potreboval, mozem ti priblizne odfotit alebo zaslat schemu zapojenia klaksona "nadivoko" :-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******    **     **  **         ********  ********  
 **    **   **     **  **    **      **     **     ** 
 **         **     **  **    **      **     **     ** 
 **   ****  **     **  **    **      **     ********  
 **    **   **     **  *********     **     **        
 **    **   **     **        **      **     **        
  ******     *******         **      **     **        
Powered by Phorum.