www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
startovani na astře 1.4 16v 66 kw
Autor: goofy10 (IP zapsáno)
Datum: 12.08.2009 19:26

Nemohu přijit na závadu, nechal jsem si vyměnit svíčky a od té doby mi auto nestartuje, jak má. Při prvním startu to trvá kolem 5 až 10 sek . a potom už v pohodě. Jak motor vystydne tak znova. Už jsem vyměnil svíčky znova a děla to pořád (mam tam originály). V servise mi tvrdí že to muže být čidlo otáček. Jedno stojí 1500 kč a jsou tam dvě. Je to možné nebo to muže být i něco jiného? Nevím co mam dělat jestli si to mam nechat vyměnit, protože mi říkal, jestli to nepomůže tak budeme zkoušet dál. Prosím poraďte. Mam Astra 1.4 16v benzín 66kw.

Re: startovani na astře 1.4 16v 66 kw
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.08.2009 20:16

Kdyz Te v servise tvrdi, ze MUZE, tak at to dokazou na diagnostice. Veskery spekulace co MUZE a NEMUZE jsou dost mimo misu. Asi bych vymenil servis.

startovani na astře 1.4 16v 66 kw
Autor: goofy10 (IP zapsáno)
Datum: 13.08.2009 16:21

Teda zajdu jinde a uvidím. Ještě napíšu jak dopadnu.

Re: startovani na astře 1.4 16v 66 kw
Autor: goofy10 (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2009 14:20

Už to mám vyřešené, byl to díravý palivový filtr. Ztrácel se tlak a proto to startovaní trvalo déle. Teď to už startuje. Normálně to poznat nešlo, až jednou jsem zacítěl benzín, tak jsem prošel palivovou soustavu. Najit to nešlo, až jednou při nastartovaném autu jsem si všiml, že mám kaluž pod palivovým filtrem, ale dělalo to jen někdy asi podle toho jak je zrovna natlakovaná palivová soustava. A na spotřebě to také nešlo poznat zas to tak neteklo, prostě to chytalo falešný vzduch.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **    **   ******    ********        ** 
 **   **   ***   **  **    **   **              ** 
 **  **    ****  **  **         **              ** 
 *****     ** ** **  **   ****  ******          ** 
 **  **    **  ****  **    **   **        **    ** 
 **   **   **   ***  **    **   **        **    ** 
 **    **  **    **   ******    **         ******  
Powered by Phorum.