www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
ručička tacháče
Autor: cervajs (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2009 17:06

Ahoij mam problém odesel mi nahon tachače ,tak jsem sehnal novej ale po namontovaní jsem zjistil ze kdyz jedu stašně škube ručička .nevím co stim ? je to celkem dost .a hlavně jak seřidit aby jsem jel tolik kolik mam na tachaci dikes
Opel astra f rok 96 -x16xel



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil cervajs (15.09.2009 17:09)

Re: ručička tacháče
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2009 18:52

Pokud skáče ručička, tak namazat náhon a podívej se jestli nemáš někde zlomený bowden, ostrý přechod. A jinak každý tachometr je udělaný aby ukazoval víc než jedeš, přibližně o 10km/h. A to za předpokladu, že máš předepsaný rozměr pneumatik.

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

Re: ručička tacháče
Autor: cervajs (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2009 18:54

ok ,ja jsem si myslel ze by bylo dobre namazat ale nevedel jsem to .kazdopadne jsme vsechno zkontroloval a vypada vsechno ok .kola jsou ok ...

Opel Astra F rok 96 -x16xel

Re: ručička tacháče
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2009 10:20

A nebo ho máš špatně nasunutý - nedocvaknutý! Já bych ho vymontoval pohledem skontroloval jestli je OK pořádně namazal grafitem a namontoval zpět.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: ručička tacháče
Autor: cervajs (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2009 18:47

všeschno jsem zkontroval a je vše ok ,prosím tě kde seženu ten grafit ? už jsem to chtěl prostiknout Wdčkem to bych asi trošku posr... no tak nevím

Opel Astra F rok 96 -x16xel

Re: ručička tacháče
Autor: gymor (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2009 23:26

Ahoj, grafitu mám doma dost, ale to asi není řešení.
Takže jednodušší..... Kup si v papírnictví několik tužek nebo tuh do verzatilky, ty nejměkší, bývalo to č. 1,
a na šmirglu ty tuhy "nastrouhej." Je to asi nejlevnější a nejrychlejší řešení. smiling smiley

Re: ručička tacháče
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2009 00:24

A to jako vždycky nasypete ten trychtýřek, co jde nasadit na tachometr plný grafitu a pak do toho fouknete, aby nalítal dovnitř bowdenu?
Klidně od někoho sežeň trošku grafitové vazelíny a tu ještě lehce nařeď motorovým olejem, aby vznikla kašička, která bude ochotná třeba za pomoci injekční stříkačky zatéct do toho bowdenu. Ale to jsi měl spíš udělat před montáží. To se dá alespoň někam pověsit, trošku tam nalít a počkat, až to tam zateče.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: ručička tacháče
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2009 10:21

Nevím jak u astry, ale u kadetta jde střed náhonu vytáhnout z bowdenu ven, takže ideální je vytáhnout tu spirálu a namazat jí venku vazelínou. Pokud vytáhnout nejde udělej to jak ti psal Vendys.

Re: ručička tacháče
Autor: cervajs (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2009 11:56

no u astry to vyndat nejde takze opravdu jedina moznost ta strikacka to zase v lekarna na me budou koukat jak na nejakyho fetaka smiling smiley ... tady v Mostě je to fack hruza .nejak to realizovat musim



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   **     **   ******   **     **   ******  
 **    **  ***   ***  **    **  **     **  **    ** 
 **        **** ****  **        **     **  **       
 **        ** *** **  **        *********  **       
 **        **     **  **        **     **  **       
 **    **  **     **  **    **  **     **  **    ** 
  ******   **     **   ******   **     **   ******  
Powered by Phorum.