www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
dobijení - alternátor
Autor: tucnacek.kv (IP zapsáno)
Datum: 28.10.2009 08:00

Zdravím..mám jen malou otázku
Okolid je silnější Alternátor z dýzlu.
Mám motor 18E a v autě mám docela dost spotřebu proudu(A)..a do budoucná plánuji dát ještě EL.šíbr a el.odklon světel,jo možná časem dám denní svícení to by mohlo trochu pomoci,ale nevím..

zatím tam mám centrál,el.okna no a hlavně hodně sežere rádio a zesilovač.Sice jsem si předělal vědšinu osvícení na led.diody,ale stejne Altík nějak nestíhá..
jinak dobíjí docela v pohodě..

Re: dobijení - alternátor
Autor: tucnacek.kv (IP zapsáno)
Datum: 28.10.2009 08:19

Tak ted jsem byl projistotu proměřit Alternátor a bez zátížení dává 14,5v a s rosvícenými světli 13,8v-14v.
co bych řekl jeasi tak normální.

Re: dobijení - alternátor
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 28.10.2009 10:32

nejde o Volty ale o sílu dobíjecího proudu! Ampéry (doufám, že to píšu správně?) Pokud budeš dávat zesilovač záleží jak silný....

vevyhneš se ale i výměně baterie za silnější (pokud tam budeš mít na ní místo)

Dizl má 72A baterii

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: dobijení - alternátor
Autor: tucnacek.kv (IP zapsáno)
Datum: 28.10.2009 14:39

Ano říkáš to správně...jde hlavně o ampéry...Tu jsem sicedával trochu silnější,ale jen 12V 60ah. normálně bejvá 12V55ah.
Jen mám poslední otázku jakej alternátor a z jakého obsahu Dýzlu by jsi mi tak doporučil...Ted tam mám alternátor z kadett GSI 16v.

Re: dobijení - alternátor
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 28.10.2009 16:29

Základní výrobci alternátorů pro 1,7D + jejich dobíjecí V:
Bosch 14.0V
Delco-Remy 13.6V
Hitachi 12.0V

Nevím jejich dobíjecií Ampéry ale myslím si vzhledem k těm V že Bosch je jasná volba... na vraku 1500kč

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: dobijení - alternátor
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 28.10.2009 16:39

tucnacek.kv:
Ty vole, jak můžeš napasat cituji:
"stejne Altík nějak nestíhá..
jinak dobíjí docela v pohodě.."

Jako nezlob se, ale to jsou dva protiklady proti sobě!

18E má standartně 55A altík.
Takže by mě zajímalo co tam máš za zesilovač, že mu nestačí cca těch volných 30A z možných 55A (těch cca 25A ti poberou světla, zapalování).
Jinak co píšeš el.okna, centrál, el. šíbr - to nejsou zátěže, které běží pořád, takže dejme tomu ten výkon co snědí když běží, dodá do baterie při jejich nečinnosti altík.
Jestliže máš při světlech 14V na baterce, vůbec do toho nehrab a buď rád, že ti to tak náramně funguje!!!

Gizmo:
Maximální proud, ketrý dá alternátor vůbec nezáleží na kapacitě baterie!!!
Alternátor udržuje palubní napětí na hodnotě ideálně 14,1V - tedy dodává proud do sítě a doplňuje pokles napětí, způsobený odběrem spotřebiči.
Takže můžeš mít třeba 150A alternátor na 40Ah baterii - regulátor dobíjení potom hlídá, aby napětí v síti bylo v rozmetí těch 13,6-14,4V, nedovolí, aby byla baterie přebíjena...



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil JardaGSi (28.10.2009 16:49)

Re: dobijení - alternátor
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 28.10.2009 20:51

jasně ale tu baterku bude stejně muset dát silnější kvůli odběru toho zesilovače - ovšem tady záleží co za zesilovač tam chce dát...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: dobijení - alternátor
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 28.10.2009 23:39

No, 44Ah je schopná dát 280A....the finger smiley

Re: dobijení - alternátor
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2009 07:37

Neměj strach, on ten původní altík "silnější" baterku ukrmí, svého času jsem měl v trabantu v kufru baterku z tatry (byla zadarmo). Jízdní vlastnosti se zlepšili a alternátor nijak neprotestoval, tuším že měla 120 Ah smiling bouncing smileysmiling bouncing smileysmiling bouncing smiley Pouze pokud budeš dělat diskotéku bez nastartovaného motoru, budeš muset častěji dobíjet. Pouze v případě nějaké extrémní zvukové aparatury je nutné alternátor měnit nebo dávat dva.

Re: dobijení - alternátor
Autor: tucnacek.kv (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2009 13:57

Tak jsem včera pořádně zkontroloval kontakty a problém byl v kostřě u rádia a zesilovače...moc se omlouvám už běhá jak fík...

Re: dobijení - alternátor
Autor: tucnacek.kv (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2009 14:00

tak dva altíky asi dávat nebudu...tam kam by šel dát tam je servo pumpa...

Svítí kontrolka dobíjení
Autor: Shorpi (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2010 16:35

Dobrý den pánové, měl bych na Vás otázku. Mám Kadetta C16NZ.
Po včerejší jízdě jsem vypnul motor a rozvítila se mi kontrolka dobíjení. Po otočení klíčku do polohy 1 kontrolka zhasne a při chodu motoru též nesvítí. Myslel jsem si, že mohla být voda v alternátoru a zmrzla, proto jsem se snažil alternátor vysušit, ale závada stále trvá.
Mohli by jste mi poradit co s tím?
Předem děkuji za rady.

Re: Svítí kontrolka dobíjení
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2010 16:49

No a dobíjí ten altík? co jsi udělal pro to aby jsi to zjistil? Voda by to samozřejmě být mohla. Bez toho aby jsi to změšil ti zde těžko, leč rádi poradíme.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: dobijení - alternátor
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2010 18:44

Jsou v háji diody.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: dobijení - alternátor
Autor: Pavel ASTRA (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2010 14:50

ahoj chtěl jsem se jen zeptat kde na alternátoru je u astry 1.7 td caravan 95 r.v. regulátor napětí,jestli je zezadu,nebo někde vevnitř.dík za odpověd

Re: dobijení - alternátor
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2010 17:32

No na Astře jsou montovány alternátory od tří výrobců (Delco Remy, Bosh, Hitachi) a každý je jinak řešen. Budeš se muset mrknout.

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

dobijanie
Autor: djmikky (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2010 12:42

caute, mam uz dlhodobo problem s dobijanim. kompletne mam zrepasovany alternator, budenie alternatoru OK, ale robi mi auto problemy takehoto typu:

ak auto stoji dlhsie, povedzme ze viac ako 8 hodin a alternator zatazim svetlami a kurenim tak dobija 12.1. ak nejaky cas necham auto nastartovane bez spotrebicov a potom zhasnem a znovu nastartujem tak potom aj po zatazeni dobija uplne v pohode 14.1. je zaujimave ze to robi len vtedy ak stoji viac ako 8 hodin, ak to je menej tak to ide uplne bez problemov. zaujimava je ta odmlka, tych 8 hodin statia, skusal som to vselijako, vzdy to robi ak auto dlhsie stoji. diagnostika mi vypisuje chybu p0622- skrat vodica na kostru. neviem v com moze byt problem. s baterkou mam bezproblemove starty. rozmyslal som nad ukostrenim alternatora. neviete pomoct? uz som zufaly...

opel astra H-1.7 CDTI, 59 kw, 2004

Re: dobijanie
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2010 13:46

Tak kontrola ukostření by měla být na první místě. Rozeber a očisti kostru od baterky na karoserii,a kostru od baterky k motoru,pokud ji tam máš.případně kostru mezi agregátem a kastlí.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: dobijanie
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2010 15:51

Mi tak zlobil altík i když byl dobrý a dělalo to ukostření altíku. Dodatečně jsem ho ukostřil zvlášť a bylo to.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: dobijanie
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2010 23:40

P0622 Poškození v obvodu řízení alternátoru - nesprávné buzení F
P0622 Generator F-Terminal Circuit

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **   *******   **    **  **         **    ** 
       **  **     **   **  **   **    **    **  **  
       **         **    ****    **    **     ****   
       **   *******      **     **    **      **    
 **    **         **     **     *********     **    
 **    **  **     **     **           **      **    
  ******    *******      **           **      **    
Powered by Phorum.