www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
zpateckova svetla
Autor: kings (IP zapsáno)
Datum: 23.12.2009 20:49

zdravim vsecky pritomne .mam opla stru 98 rok ecotec elektronicky rizene vstrikovani.1 6 16V.problem je asi takovy.nesviti mi zpateckova svetla pritom zarovky ok a elektrika jde do motoru normalne.chci se tedy zeptat jestly nekdo z vas nevi kde by mohla bejt zavada?? treba jako pojistky atd.zpatecka jde zaradit krasne skousel sem to nekolikrat ale ani neblikne ani naznak snahy.jinak velka spokojenost s astrou nemam namitek....dik za radu...jo a kdyby nekoho tu napadlo tak mi poradte jak postupovat k odstraneni..popripade jak se to pise do vyhledavace..dikec vsem..smileys with beersmileys with beerdrinking smiley

Re: zpateckova svetla
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 23.12.2009 21:04

Ale elektrika motoru nemá nic společného se zpátečkou. Zkontroluj spínač zpátečky na převodovce.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: zpateckova svetla
Autor: alex (IP zapsáno)
Datum: 24.12.2009 10:55

Presne tak jak rika Broucek.Tedka me to taky potrapilo bud vycistit kontakt a nebo vymenit spinac cena je 2-3stovky....grinning smiley

[greenalex11.rajce.idnes.cz]
Astra F 1.6 , 55kw ,x16szr,r.v.96.

Re: zpateckova svetla
Autor: kings (IP zapsáno)
Datum: 24.12.2009 12:29

a nevite kde bych mel patrat po tom cidle?? tenhle motor moc neznam je to 1 6 16V ecotec rok98 dik za odpoved nebo odkaz na obrazek

Re: zpateckova svetla
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 24.12.2009 12:39

Čidlo najdeš na převodovce,né na motoru!!!

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: zpateckova svetla
Autor: alex (IP zapsáno)
Datum: 25.12.2009 12:46

to : kings mas to na mailu! a hledej na prevodovce zhora....grinning smiley

[greenalex11.rajce.idnes.cz]
Astra F 1.6 , 55kw ,x16szr,r.v.96.

Re: zpateckova svetla
Autor: M4rt4s (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2011 12:11

Ahoj taky mi přestala svítit zpátečka sad smiley bude to čidlem. Jen jsem se chtěl zeptat jestli víte jak funguje jestli ukostřuje nebo jen propojuje ty 2 kablíky co do něj jdou ? abych mohl ozkoušet jestli je to fakt čidlem smiling smiley

Re: zpateckova svetla
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2011 12:59

Propojuje. Takže stačí ty dva kablíky propojit a měly by svítit lampy.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: zpateckova svetla
Autor: M4rt4s (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2011 21:06

jj, máš pravdu smiling smiley jsem ten spínač rozkuch smiling smiley očistil a složil zpátky a už to šlape, (byly zaoxidovaný kontakty)

Re: zpateckova svetla
Autor: jirkec (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2013 10:48

zdravim mam Astru f gsi 2.0 16v 100kw (x20xev), prestaly mi svitit obe zpateckove svetla zbytek vse sviti, zarovky ok, zkousel jsem propojit drat v konektoru na prevodovce a taky nesviti, cidlo by melo byt dobre merili jsme to a proud pres ne jde, pojistky vsechny ok, kdyby mel nekdo napad byl bych rad diky.

Re: zpateckova svetla
Autor: Alfonzzz (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2013 10:53

je velice zajímavé že zpátečka má pojistku s popelníkem grinning smiley taky jsem jí měnil..
4 Jirkec: zkus vyčistit ten konektor, pokud máš dobré čidlo, tak jinej problém by tam neměl být, jedině že bys měl někde kábl šmiklej



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********   **     **  **     **  ******** 
    **     **     **   **   **   **     **  **    ** 
    **     **     **    ** **    **     **      **   
    **     ********      ***     **     **     **    
    **     **     **    ** **     **   **     **     
    **     **     **   **   **     ** **      **     
    **     ********   **     **     ***       **     
Powered by Phorum.