www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
elektrika
Autor: kami (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2009 18:06

nazdar pani mam taki problem z mojim kadettom.motor nechce nastartovat a nehadze iskru tak som vimenil inducnu cievku a rozdelovac je to v sto percentnom sttave vimontovane z pojazdneho auta.a problem je asi taki ze ked skusam ci da inducna cievka iskru tak to cim z motorom a hodi iskru iba ked zacnem a prestanem tocit z motorom a esce hadze iskru aj ked otacam klucom spinacej skrink z polohi0 do polohi2teda do polohi rozsvietenich kontroliek.ale neska som esce skusil mal som odpojene cidlo oleja a ked som ho zapoil auto normalne naskocilo ale po chvili zhaslo nevie mi niegdo prosim vas poradit?alebo nemal niegdo podobni problem?za kazdu radu vopred DAKUJEM

Re: elektrika
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2009 18:26

Tobě prosím Tě nefunguje klávese Caps Lock????
A nepřeházel jsi třeba kabely?

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: elektrika
Autor: kami (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2009 18:48

Ne kable su ok.Ale to cidlo oleja ma sere lebo bolo odpojene a jak som ho zapojil tak to islo ale iba par sekund neni to nejak prepojene?ale ja som esce vitrhal central a alarm lebo mi to horelo a teraz zase toto.

Re: elektrika
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2009 18:50

Pokud jsi odpojil centrál a alarm,je třeba možné že jsi přitom něco špatně propojil. Pokud to hořelo,tak asi bude dobré,at se Ti na to podívá autoelektrikář

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: elektrika
Autor: kami (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2009 18:54

Ale esce jeden problem treba to prepajat ked som to odpojil ten central a alarm ale central v kluci ostal ja len na dalkove ovladanie co tam negdo pridal som odpojil Lebo ja si mislim ze ked som otpajal hento ze sa mohlo stat ze som odpojil aj to co som nemal.

Re: elektrika
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2009 18:59

kami:
Ty vole, nauč se psát...
Jako tomu poslednímu, cos napsal fak moc nerozumim...

Re: elektrika
Autor: kami (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2009 19:09

no ci treba prepajat centra a alarm ked som to odpojil?A ci je na kadett nejak prepojene cidlo oleja z iduckov alebo rozdelovacom?

Re: elektrika
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2009 19:15

kami:
Čidlo na olej - myšleno jako spínač kontrolky pouze přikostří vodič, co z něj vede při poklesu tlaku. A ten vodič vede do palubní desky, nic víc...

A central a alarm - pokud je to neco dodelavaneho - tak bez schematu babo rad...
Jinak z prednich dveri 5 dratu do ŘJ od centrálu , ze zadnich 2draty...

Re: elektrika
Autor: kami (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2009 19:36

no a esce ale ja jak som zapojil to sidlo tak to auto naskocilo ale pred tim nic ani sa neozvalo.A na to jak som uviedol na zaciatku na ten problem z hadzanim iskri mi neviete poradit v com to moze bit lebo ja uz ozaj neviem ked som vimenil aj inducku aj rozdelovac?

Re: elektrika
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2009 20:14

Do prdele panove, se tady zase bavime vo hovne? Rekne uz konecne nekdo o jaky motor jde?
Btw, treba C16LZ ma na cidle tlaku oleje 3 PINy.

Re: elektrika
Autor: kami (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2009 20:25

JASNE JE TO MOTOR C16LZ ALEBO C16NZ MEDZI TIM BI NEMAL BIT SKORO ZIADNI ROZDIEL ALE V TECH NICKOM MAM NAPISANE ZE TO JE C16LZ

Re: elektrika
Autor: kami (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2009 20:32

a ti tri piny na tem cidle to co znamena lebo ja neviem ale ide do nho iba jeden kabel tak neviem sak visvetli.diki

Re: elektrika
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2009 21:08

Standa:
Je tvůj smileys with beer...Došly mi nervysmiling bouncing smiley...

Re: elektrika
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2009 22:38

kami: občas bych zkusil někdy napsat Y.... je to docela vzrušující. Ještě jedna věc, mohl by ses vyjadřovat tak, abych to nemusel číst 3x a věděl hned co potřebuješ?

Co ukostření? Máme překontrolované?

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: elektrika
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2009 06:25

Jak jsem už napsal,přenechej to autoelektrikáři,protože Ty v tom uděláš ještě větší chaoz než je ted. Ještě jednou Tě žádám, piš pořádně ,rozumné a souvisejicí věty,takhle nikdo pořádně nechápe co píšeš. Zkusil jsi si po sobě přečíst co píšeš?

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: elektrika
Autor: kami (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2009 15:11

nazdar no uz som na niektore chinicky prisiel ale esce mi to stale nejde jak ma.privod paliva je v sto percentnom poriadku.zapalovacie kabeli ties.a vimenil som aj inducku a rozdelovac.ale ide to tak na 3valce.dakujem za radi ale radi toho charakteru ze sa mam obratit na servis si nechajte pre niekoho ineho dakujem

Re: elektrika
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2009 16:44

A v jakém stavu jsou samotné svíčky, když to jede na 3 válce?

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: elektrika
Autor: kami (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2009 17:14

NO sviecki takto na pohlad vizerali dobre ale aj ked som ich ocistil mi to nepomohlo.A ake sviecki bi si mi odporucal?

Re: elektrika
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2009 17:26

A kdyyž tu svíčku vyndáš a zkusíš nastartovat,dává jiskru?

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: elektrika
Autor: kami (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2009 17:30

NO na koloko som bol sam sa mi nepodarilo skusit ci dava iskru.Ale skorej sa priklanam k nazoru ze bi bolo lebsie kupit nove sviecky>

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **         **     **  ********  ******** 
 ***   **  **    **   **     **  **        **       
 ****  **  **    **   **     **  **        **       
 ** ** **  **    **   *********  ******    ******   
 **  ****  *********  **     **  **        **       
 **   ***        **   **     **  **        **       
 **    **        **   **     **  ********  **       
Powered by Phorum.