www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Astra F a zástavba xenonů
Autor: Orange (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2010 00:02

Čau všem, podobné téma se tu už řešilo, ale mě zajímá jedna konkrétní situace. A to ta zda již někdo řešil montáž HID sady do dělených AE světel pro Astr F tj. výrobce DEPO (můj případ) nebo FK. Systém uchycení potkávací H1 je na žárovku bez problému nicméně pro xenon je nutná docela podstatná úprava ale zatím nevím jak to vymyslet tak jestli by někdo poradil co s tim ?? Díkec

Světla ze zadu: [images04.olx.pt]

Astra F GSi 16V - C20XE aneb 150 koňové stádo v plné síle smiling smiley

Re: Astra F a zástavba xenonů
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2010 00:17

Nepochopil jsem s čím potřebuješ poradit. Když koupíš sadu xenonů s H1 paticí, akorát budeš muset provrtat ten zadní kryt za žárovkou, abys tudy protáhl kabely. Patice bude normálně sedět. O tom, že xenony v tom autě nemají co dělat a neprojdeš technickou, se bavit nemusíme, že?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Astra F a zástavba xenonů
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2010 11:40

Orange:
O běžné silniční kontrole, kde máš kliku na nějakého uvědomělého příslušníka, ani nemluvěwinking smiley...

Re: Astra F a zástavba xenonů
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2010 12:11

Notak chlapi nepeskujte ho! Chce xenony dobrá ať si je tam dá, ale musí te mu říci že musí mít:

1. světlomety homologované pro použití s xenonovými výbojkami
2. samotné homologované výbojky se startéry s řídicí jednotkou
3. zařízení pro automatické naklápění světlometů v závislosti na zatížení zadní nápravy (do některých aut lze namontovat originální, jinak se vyrábějí i ultrazvukové, určené k dodatečné montáži)
4. tlakové ostřikovače světlometů
5. schválení a zapsání této "přestavby" v TP - zde si ale nejsem jistý.

No a pak mu musíte řící, že je dost podstatný cenový rozdíl ve srovnání s čínskými „homologovanými“ xenony za 5000 Kč a mezi homologovanými díly které jsou opravdu pravé a správné pro použití v silničním provozu. Postup policistů je v tomto případě naprosto správný a je dobře, že se i na tyto nešvary zaměřují.

No a když si tohle vše spočítá, vyjdemu taková cena, že se mu udělá blivno a už víckrát se na podobné téma nezeptá smiling bouncing smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (12.01.2010 12:12)

Re: Astra F a zástavba xenonů
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2010 12:52

Gizmo:
Hih, souvětí: "Hele kámo, ty xenony tam nemaj co dělat, nedávej to tam!", jsi dokázal úžasně rozvést do pěkného románu smiling bouncing smiley...

Re: Astra F a zástavba xenonů
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2010 15:19

Já vím... já ráda :-)

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Astra F a zástavba xenonů
Autor: Orange (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2010 23:46

Fajn to že to není správně podle zákona a podobně vím a to ted neresim. Provrtanou gumu na ten kabel taky mam, ale kdyz mrknete na tu fotku svetel, tak ted se jedna o potkavacku tj ta hrana cast napravo s tim kovovym drzackem na zarovku a ten drzacek je prave ten problem. Kdyz mknem na klasickou H1 zarovku tak ta je celkem malej kousicek banata (sklo s vlaknem uvnitr) a zbyly cca 2/3 je to placatej kus kovu s dratkama ke kontaktum. Ovsem HID vybojka je cela kulata o cele delce...ktera je shodna s H1 zarovkou. Takze problem je ze kdyz se trosicku vypiluje otvor do paraboly a drzacek aby se tam vubec ta vybojak vlezla tak jeji 1/3 je v cocce a zbyle 2/3 cumej ven coz je ponekud kontraproduktivni. Tak premejslim jak to upravit aby to zalezlo cely. Napadlo me ze by pomohlo vyndat ten drzacek a nechat mu jen tu horni cast s upnutim pro zarovku / vybojku ale tim zmizi puvodni system uchyceni a zbyva jedine to nejak privarit k parabole ale vzhledem k materialu si nejsem jist jstli je to mozny aniz by se poskodila parabola (teplem neroztekla)....Nejake napady ??

HID vybojky aby bylo videt jak ta H1 vypada: [www.blindinghid.com]

Astra F GSi 16V - C20XE aneb 150 koňové stádo v plné síle smiling smiley

Re: Astra F a zástavba xenonů
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2010 23:58

Jakože se ta výbojka na délku nevejde zasunout do paraboly tak, aby patice dosedla na místo, kde má být? Pokud je to tak, nijak nelaboruj. Neměl bys správné ohnisko v parabole a vůči čočce a svítilo by to všude tam, kam by nemělo a nesvítilo kam by mělo.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Vendys (13.01.2010 00:00)

Re: Astra F a zástavba xenonů
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2010 10:09

Orange> Tak vymyslel jsi něco ?? Mám stejné lampy a rád bych tu zástavbu tam dal taky, bohužel ten držáček tam je poněkud nešikovný no.

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: Astra F a zástavba xenonů
Autor: Orange (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2010 22:25

Zdravím po delší odmlce. Zástavba do světel se povedla na výbornou. To, že výbojka trochu trčí ven vůbec nevadí...svítí totiž taková ta čočka veprostřed výbojky. Světla jsem zatim zkoušel jen volně položený na autě jestli to svítí a jak...a výsledek je naprosto úžasnej svítí to perfektně a myslím, že při správným seřízení to ani neoslnuje. Az bude vse finalne namontovano na aute nahodim fotky.

Astra F GSi 16V - C20XE aneb 150 koňové stádo v plné síle smiling smiley

Re: Astra F a zástavba xenonů
Autor: astrid (IP zapsáno)
Datum: 23.09.2010 13:58

Vono to asi bude tim že tam patří H7 do čočky a do dálky jsou ty H1



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **   ******    ********  **     **  **     ** 
  **  **   **    **   **        **     **   **   **  
   ****    **         **        **     **    ** **   
    **     **   ****  ******    **     **     ***    
    **     **    **   **         **   **     ** **   
    **     **    **   **          ** **     **   **  
    **      ******    ********     ***     **     ** 
Powered by Phorum.