www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3
Motor nejde nastartovat
Autor: Starý Známý (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2010 14:39

Zdravím přátelé, smileys with beer
včera jsem na fórum psal, ale Standa mě ho bez milosti smáznul, takže se chci s Vámi tímto podělit o jednu skoro odstraněnou závady.

Včera jsem vyjel z garáže nechal auto nastartované a než jsem se vrátil, tak to chcíplo. Bohužel se mně to nepodařilo natočit ani druhý den.(mezitím jsem zkontroloval všechny pojistky, paměť závad, prohodil zapalovací modul a jiný vstřikovač, ale bez úspěchu). Tak jsem nechal auto odtáhnout do servisu na diagnostiku, kde mně bylo sděleno že je v pr..li benzínové čerpadlo.
Vtip je v tom, že jsem si to vlastně diagnostikoval sám už předchozí den - díval jsem se pod plastový vrch nad šrtící klapku a zdálo se mně, že je to nějak suchý - prostě benzín nikde confused smiley ..pro šťouraly-no prostě mě to nenapadlo...sad smiley

Oprava tedy bude stát předběžně 6000,-Kč z toho 4500,- nové čerpadlo BOSH, filtr a ostatní práce + DPH zbytek.

Jak jsm si zpětně uvědomoval, tato závada se projevovala asi 2 roky, jak se čerpadlo asi postupně přidíralo, 1 start na brnk, další čím dál dělší (5s), takže to připisuju tomu čerpadlu, ale třeba se mýlím. smiling smiley

Chtěl bych zdůraznit, že jezdím na LPG, ale důsledně dodržuju, aby v nádrži bylo tolik benzínu aby nesvítila kontrolka (většinou tak 15l tam je) a starty a následný rozjezd absolovuju na benzin a na LPG přepínám až po chvíli, až se "to trochu usadí"

Píšu to proto, kdyby někdo měl podobné problémy, ať se zkusí zaměřit na toto.

...tož tak....


pro Standu : OPEL ASTRA F CARAVAN, motor x16szr, r.v. 1996 grinning smiley

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2010 18:30

Je problém sehnat raději druhé z vraku ???

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2010 21:45

Ten typ vozu a motoru nepíšeš pro Standu, ani pro srandu. Je to napsané jako pravidlo a nebyl jsi tu prvě. Standa se jen snaží tu udržovat pořádek. Nejde o milost, nebo nemilost. Někdy je to fakt už těžký.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Starý Známý (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2010 16:44

Ahoj Gizmo_CZ,smiling smiley
tak samozřejmě, že to není problém, sehnat na vrakáči jiné (cena cca 1500,- Kč) ALE problém je ten, že když tam dám použité čerpadlo, kterém nevím, kolik toho má za sebou, múže mně tohle potkat třeba někde 200km od domu a to uz taková sranda není. Takže jsem pragmaticky zvážil pro a proti a vydal jsem se cestou nového, DRAHÉHO ale spolehlivého čerpadla. Myslím, že odtah by byl o dost dražší (12kč/km).angry smiley

jinak oprava tedy stála dohromady 5.800,- Kč, nové čerpadlo BOSH za 4.200,- zbytek práce a diagnostika.


...tož tak...winking smiley

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2010 17:42

jj souhlasím taky mám raději nové než staré díly - ovšem vyvstává zde otázka té ceny a toho zda se to do tak "starého" auta vyplatí - i když kdo dnes má na nový že sad smiley tak hlavně ať slouží bez poruch co nejdéle.

PS: já ted do toho svého "vraku" taky investoval před cca rokem 15tis (brzdy + turbo) a ted dalších 14tis za motor... to už by pomalu bylo na jiné "novější"...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Starý Známý (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2010 16:13

...když jsme u toho, kolik kdo nainvestoval do svého kapotovaného miláčka smiling smiley já si vedu "docela přesnou" statistiku, kolik jsem to autí už vrazil a od roku 2004 dosud to hodilo celkem 80 000,- Kč (pořizovací cena byla 129 000,- Kč). Je v tom samozřejmě započítáno ÚPLNĚ vše, od žárovičky po montáž LPG. Snažím se vše, co jde spravovat svépomocí a při rozhodování, čím nahradím starý díl za nový, promýšlím vždy další zamýšlenou životnost a využití. V praxi to tedy vypadá tak, že opravdu něco je z vrakáče a něco raději nové. PROVOZ AUTA = DRAHÁ SRANDA grinning smiley

Tak mně napadá, pokud by byl zájem, mohli bychom tu opět "rozpoutat" diskuzi na novém vláknu, CO NÁS TY NAŠE MAŠINY UŽ STÁLY, co klucííííí ?? the finger smiley

Pokud by to někoho zajímalo, můžu na mail přeposlat tabulku v excelu, kde se může pobavit grinning smiley

OPEL ASTRA F CARAVAN 1996 X16SZR a já nevím, co ještě...


...tož tak... smileys with beer

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2010 20:54

Ne díky, nechci skončit na psichiatrii s toho kdybych to celé spočítal a viděl tu konečnou sumu smiling bouncing smileysmiling bouncing smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Starý Známý (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2010 17:01

...jó,jó, tohle počteníčko je opravdu JEN PRO SILNÉ POVAHY...grinning smiley ale alespoň si člověk udělá skutečnou představu, kolik stojí provoz starého auta. Samozřejmě že "pár" věcí se měnilo preventivně v rámci hledání jiných závad sad smiley ale na druhou stranu je auto z poloviny "jako nové" the finger smiley

p.s. pro Gizmo_CZ - nic nemusíš počítat, je to fakt cca 80 000,- Kč za 5 let smoking smiley

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2010 05:46

Takže já: Pořízení Astry F X17DTL v roce 2002 za nějakých 154.000,- Kčeye popping smiley
Když nebudu počítat běžné provozní kapaliny, tak to byly zhruba co 40.000 km včechny silentbloky na přední nápravě (tj. 4x cca 700,- Kč), tj. 3x. Potom jednou zavaření uhnilého spoje na spojení výfuku (zadarmo), oprava zadních lemů s nástřikem obou blatníků (6.000,- kč), jednou baterka (cca 2.300,- Kč), nový horní úchyt zadního pera (1.000,- Kč), přední tlumiče (v akci Opla oba za 2.400,- Kč) ajedna výměna jedné podtlakové hadičky, ktedá se zdála být zpuchřelá a po výměně krásně spadly otáčky motoru na 800 (zadarmo, dárek od NOVONa, tímto mu dodatečně děkujigrinning smiley) a odpojení EGR ventilu se zaslepením podtlakové hadičky žárovkou z kontrolky (cca 3,-Kčgrinning smiley), po kterém klesla spotřeba celkem chod motoru se uklidnil.

Tak a teď mi řekněte, jestli je německý Diesel takový krám.
Je třeba se starat, počítat, že je to motor na výdrž a ne na závodění, a hlavně si vybírat. V té době byly tyto diesely i za menší peníze, ale pak to může dopadnout všelijak. Vždy je to sázka do loterie, ale zaději si v případě Diesela vyberu raději auto dovezené jako mírně ťuknuté, než že jako mu nic nebylo.
Asi musí zvítězit zdravý rozum.
Při druhém výběru jsem se tím neřídil a taky jsem narazil. Ale asi už to mám za sebou a už je klid.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Luboš X17DTL (19.03.2010 05:51)

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Mikael-1 (IP zapsáno)
Datum: 22.03.2010 20:21

Dobrý večer,
před týdnem jsem koupil Astru Caravan 1.4, motor X14NZ a potkalo mě TO dnes zrovna, když jsem měl vycouvat z rampy evidenční kontroly sad smiley
Mechanik co mě odtahoval zkontroloval svíčky a zdály se OK.
Po přečtení tohoto tématu mám hrozivé tušení, že příčinou nestartování bude jako u vás vadné benzínové čerpadlo.
Když jsem Astru kupoval, mechanikovi co mi ji prohlížel se nezdálo startování a něco říkal o vyčištění škrtící klapky. Od té doby jsem najel jen asi 40 km a teď tohle angry smiley
Astra je r.v.97 a najela asi 110 tisíc. Koupil jsem ji za 15 tisíc tak se mi nechce do nového čerpadla. Nevíte o typu na nějaké vrakoviště okolo Brna?
Díky za radu.
MIchael

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Starý Známý (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2010 08:46

Ahoj Mikaeli-1smileys with beer
nedělej si z toho těžkou hlavu a zajeď do Lažan za Lipůvkou u Kuřimi (je to pod kopcem, asi po 200m v dědině odboč na mostek DOLEVA a pak zas DOPRAVA a seš tam. jmenuje se to OPEL DÍLY MÁLEK a má tam skoro všchno. Jezdím tam často grinning smiley čerpadlo tě vyjde bratru na cca 1500,- Kč, samozřejmě jeté.

Volej předem p.Málek tel: 602/563 613

Dobré pořízení the finger smiley

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: BLACKPAV (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2010 13:06

thumbs downnazdar Opláci mám problém se svým autem OPEL ASTRA 1,4 C14N . Poslední dobou mě zlobí startování (vlastně už nenastartuju vůbec) jak kdy někdy se to podaří na 10 otočení klíčku někdy až po půl hodině někdy hned nevím co je to za závadu rozsvítí se mi oranžová kontrolka a auto tzv. umře .Je to rok výroby 1993 confused smiley bude li někdo vědět čím by to mohlo být a nebo poradí co s tím budu velmi rád .Čekám PAVEL BLACKPAVcool smiley

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2010 16:51

Nestartuje, nebo nechytá? Kontrolka motoru má svítit po zapnutí zapalování a zhasnout po nastartování.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: BLACKPAV (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2010 03:02

Vendys napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nestartuje, nebo nechytá? Kontrolka motoru má
> svítit po zapnutí zapalování a zhasnout po
> nastartování.


ahoj startér naskočí protáčí ale nechytne

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2010 08:14

A co ta kontrolka?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: BLACKPAV (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2010 08:20

KONTROLKA ZHASNE

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2010 08:44

A jak může zhasnou,když to nechytne?

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2010 09:58

No dobrá, pokud tedy zhasne ve chvíli, kdy se začne startovat, což pořád nevím, hází to jiskru? Sepne se čerpadlo ve chvíli, kd yse zapne zapalování, sepne se ve chvíli, kdy se začne startovat? Je vidět na škrtící klapce, že na ni stříká ventil palivo?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: BLACKPAV (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2010 11:57

zjistil jsem že jsem jezdil téměř na sucho ale to asi na startování vliv mět nebude

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: klopnič (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2011 12:02

zdravím dnes rano mě oplík sklamal motor c14NZ nastartoval jsem a behem dvou minut to zdechlo benzín to podává ale nedává jiskru cívka dá jen jednu při zapnutí klíčku prosím o radu

Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **         **     **  **     **  ********   **    ** 
 **    **   ***   ***  **     **  **     **   **  **  
 **    **   **** ****  **     **  **     **    ****   
 **    **   ** *** **  *********  ********      **    
 *********  **     **  **     **  **            **    
       **   **     **  **     **  **            **    
       **   **     **  **     **  **            **    
Powered by Phorum.