www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3
Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2011 13:17

[www.opelastra.cz]

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 13.08.2012 08:58

Ahoj , tak teď potřebuju help zas já ...
Kadett e
C20NE , po cca 4 leté odstávce a po přitažení z lakovny nechce chytit.
Motor ani kabeláž nebyly před lakovnou demontovány.
Čerpadlo benzínu běží, starter točí vpoho , odvzdušněno , svíčky jiskru hází.
Ale při startování nic neukazuje otáčkoměr (digi).
Tak asi nedává ecu signál na vstřiky ?



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Bre@thlless (13.08.2012 08:59)

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 13.08.2012 11:07

Jakej je tam signál od ECU ? lze to odzkoušet žárovečkou ? Na multimertu asi kvůli krátkýmu impulzu uvidim kuloví, ne ?

Můžu nějak vyzkoušet vstřiky ? Jako píchnout je na baterku estli střiknou ( teda jestli sou na 12V) , estli nejsou zarezlý ... ?

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Josef Hanych (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2012 14:52

Ahoj chlapi prosím poraďte mě mám Opel Astra 1.6 F, r.v. 2000 , motor X16SZR ,motor nejde nastartovat mám pravděpodobně v háji autobaterii jakou mám koupit ?? nyní je tam 12V 340A 70Ah, nestačila by slabší ?? dík Kačer

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2012 15:15

Motor nejde nastartovat-asi v háji baterka?!
Take koupíš novou baterku a třeba opět nenastartuješ???
Asi bys měl taky napsat co to děla,nebo nedělá,když startuješ.
Závada může být klidně jinde.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2012 15:58

Starter toci a motor nenaskoci? Pokud je to tak, je baterie v poradku.
Tobe by tam stacila 44Ah, max 55Ah baterie.

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Josef Hanych (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2012 06:17

Dík , bylo to tou baterii,startér jen cvakal, koupil jsem novou 55Ah a je všechno v pořádku. Zdraví Kačer X16SZR.

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 31.07.2013 09:42

Odpovím si sám , po těxh 4 letech sem měl zatuhlé vstřikovače. Probudili se až vyším proudem přímo z baterie. Samozřejmě při zapnutém čerpadle aby se hned promazali. Pak koužit čistič vstřiků do paliva + výměna filtru.

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Petran (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2014 21:39

Pozdravujem, OPEL ASTRA G 1,4, 16V/66kW, r.vv1998 sa nedá naštartovať. Stalo sa to počas jazdy.Test nevykázal žiadne chybové kódy. Skontroloval som zap. sviečky, všetky iskru dávajú. Vymontoval som palivové čerpadlo,ktoré sa síce točí ale len pri otočení kľúčika v polohe ŠTART, po uvoľnení do polohy 2 sa prestane otáčať. Vie mi niekto poradiť, či je to správne, alebo sa má čerpadlo rozbehnúť už pri otočení do polohy zapnutia kontroliek a elektr.obvodov.
Ďakujem za radu.

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2014 11:52

Cerpadlo funguje spravne, podival by se rozhodne na rozvody.

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Petran (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2014 16:14

Ahoj Stando, ďakujem Ti, že si sa mi ozval. Prvé čo som spravil, dal som dole horný kryt rozvodu a kontroloval som remeň, ktorý je napnutý, vačky sa otáčajú, tak predpokladám, že tam chyba nebude. Vŕta mi ale v hlave, prečo pri odmontovanej prívodnej trúbke do rampy čerpadlo benzín dodáva len pri štarte,( do fľaše ) keď sa netvorí v rampe žiadny tlak. Teoreticky by čerpadlo malo bežať, kým ho snímač tlaku cez RJ neodstaví.Ak budeš taký láskavý skús mi ešte poradiť, čo by bolo ešte potrebné spraviť.
Ďakujem.

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2014 16:36

Zadny spinac tlaku paliva tam neni, RJ do toho nic neni. Regulator je primo u cerpadla a to ze tece benzin z privodni trubky, je v poradku.
Cerpadlo spravne dava az pri startovani a behu motoru, nikoliv uz pri zapnuti klicku.
Problem muze byt take v zapalovaci liste. Sice pises, ze jiskru to dava, ale nemas moznost to vyzkouset na vsech 4 svickach soucasne a hlavne ve valci, kde je tlak.
Opravdu v pameti zavad neni nic?

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Petran (IP zapsáno)
Datum: 29.12.2014 08:18

Pozdravujem Ťa Stando, v schéme, ktorú mám z workshopdata . dispozícii mi udáva spinač tlaku paliva a je umiestnený priamo na vstrekovacej rampe ( kovový s prívodnou a prepadovou trubkou ), na čerpadle neni okrem motorčeka a sitka nič a sviečky s celým modulom oprem o víko ventilov a iskra preskakuje, či pod tlakom ? ) Ano máš pravdu chyba bola vypísaná PO1O5 __ prerušený vodič k snímaču prietoku vzduchu ale zatiaľ som to nenašiel.
Skús mi ešte nejak poradiť,prípadne by som si dovolil požiadať na Teba kontakt.
Dakujem

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 29.12.2014 13:15

A svíčky jsou mokré?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Petran (IP zapsáno)
Datum: 30.12.2014 08:57

Ano, sviečky sme skúšali aj podliať a nič. Opravujem sa, že je to regulátor tlaku a nie ( spinač ) paliva a je napojený na sacie potrubie spolu s hadicou k posilňovaču brzd.
Ďakujem za radu.

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Petran (IP zapsáno)
Datum: 30.12.2014 09:03

Ahoj Stando, ďakujem za ochotu a opravujem sa za nesprávny výraz spinač a upresňujem ho na regulátor paliva, ktorý je na rampe na pojený na podtlak zo sacieho potrubia spolu s posilňovačom brzd.Chybový kód je P0105, snímač prietoku vzduchu.
Ďakujem.

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 30.12.2014 10:51

Snimac prutoku vzduchu (MAP senzor) by mel byt nekde na motorve stene. Jde do nej plochy konektor se 3mi piny a podtlakova hadicka ze sani. Viz priloha.

Přílohy: Cid_podtl_sani.jpg (80.8KB)  
Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 30.12.2014 12:24

Nechtěl jsem vědět, jestli jste někam nalévali benzín, ale jestli po neúspěšném startování jsou svíčky mokré.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Petran (IP zapsáno)
Datum: 30.12.2014 20:09

Zdravín Vendyska, sviečky po neúspešnom startovaní boli sviečky suché.
Ďakujem za ochotu.

Re: Motor nejde nastartovat
Autor: Jana (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2015 12:16

Mám krátko starý Opel Astra G, 1,6i;55kW vyrobený v auguste 1999, v januáry 2015 mu bol vyenený karburátor s jedným vstrekom, lebo neštartoval.

Teraz má auto vymememé olej, filtre a brzdovú kvap. a 2 týždne (počas ktorých riadne jazdilo) po výmene prestalo štartovať a to tak, že riadne naštartovalo a po 2 metroch jazdy potichu motor skapal a už sa opätovne nedalo naštartovať, po otočení klúčika do polohy 1 sa kontrolky zasvietia a nasledne niektoré zhasnú, potom otočím kľúčik do polohy 2, ale štartér točí, motor však nenabehne - batérka je nová, sviečky nové.

Podobne to urobilo naposledy pred mesiacom, avšak po 4 dňoch stánia a potláčania po garaži, zrazu naskočilo a mesiac riadne v pracovnom týždni denne fungovalo.

Vedel by niekto povedať, čo je toto za zradu a ako to odstrániť nastálo?

Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **    **  ********   **    **  **       
 **     **  ***   **  **     **  ***   **  **       
        **  ****  **  **     **  ****  **  **       
  *******   ** ** **  ********   ** ** **  **       
        **  **  ****  **     **  **  ****  **       
 **     **  **   ***  **     **  **   ***  **       
  *******   **    **  ********   **    **  ******** 
Powered by Phorum.