www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Osvětlení interiéru
Autor: pee (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2010 08:44

Prosím vás mohl by mi někdo poradit přestaly mi svítit světla v kabině nejdou sepnout ani ručně(povytáhnutím knoflíku na spínání světel ani dveřma)proud na světlo mi jde uprostřed.Vzadu za spolujezdcem a řidičem jdou zapnout jen ručně.Šel jsem po kostře toho kabelu a tam kam jsem viděl tak to vypadá být vpořádku pojistka je taky ok.Neni někde konektor nebo neví někdo kudy přesně vedou ty dráty?Opel astra kombi 1,6 16 ventil 97 rok.Děkuji předem za rady.

Re: Osvětlení interiéru
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2010 10:14

Zkontroluj dveřní spínače,kabely na nich,koroze pod spínačema.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Osvětlení interiéru
Autor: PEE (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2010 10:51

JO TO UŽ JSEM UDĚLAL A SPÍNAČE A KONEKTORY JSOU VPOŘÁDKU VYPOJIL JSEM JEDEN PODRUHÉM A OČISTIL ALE ZREZLÉ NEBYLY VIM ŽE DOBREJ JE TEN U ŘIDIČE NA STO PROCENT PROTOŽE NA NĚJ JE JEŠTĚ PŘIPOJENÝ BZUČÁK NA SVĚTLA ABY JSI NEZAPOMĚL ZHASNOUT SVĚTLA KDYŽ JDEŠ VEN PŘI VYPNUTEM KLÍČKU TAK TA FUNKCE FUNGUJE.JINAK BY TO MĚLO PODLE MĚ ROZSVICET PŘÍMO Z KABINY I KDYŽ BY BYL NĚJAKÝ SPÍNAČ NEFUNKČNÍ.

Re: Osvětlení interiéru
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2010 18:07

Při otevřených dveřích, nebo vytaženém vypínači musí být na šedém u světla -. Je to klasické světlo, nebo se stmívačem?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Osvětlení interiéru
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2010 18:41

Co máš na mysli tím, že proud Ti jde uprostřed, světlo vpředu uprostřed svítí nebo ne. Podle popisu to vypadá někde na špatné ukostření, jelikož všechny spínače spínají kostru. Pokud se nemýlím tak zadní světla jsou při ručním sepnutí ukostřeny přímo na přepínači a proto svítí při ručním zapnutí. Začni kontrolou ukostření šroubu u baterie na karoserii kde se kostry rozvětvují a pak další ukostření i v zadní části.

Re: Osvětlení interiéru
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2010 06:07

Ještě mě napadlo, zda tam nemáš origo alarm, to by mohl být přerušen šedivý kabel -pól od prostředního světla, jak psal již Vendys. Klasické ukostření to nebude, nyní jsem si teprve všiml, že Ti jde bzučák rozsvícených světel.

Re: Osvětlení interiéru
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2010 11:53

Na ten bzučák bych nespoléhal. Pokud je originální, tak je spínač u dveří řidiče dvojitý a obvod bzučáku a světla oddělený.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Osvětlení interiéru
Autor: pee (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2010 12:05

JE TO KLASICKÉ SVĚTLO BEZ STMÍVAČE A ALARM TAM NEMÁM.

Re: Osvětlení interiéru
Autor: pee (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2010 12:19

Proud mijde na červený drát na světlo uprostřed v předu stále tak ten přerušený nebude když otevřu dveře nebo vytáhnu vypínač tak nesvítí jen když spojím druhý kontakt s kostrou tam kde je píchlý ke světlu šedý drát tak se rozsvítí světlo uprostřed ale ne vzadu.Nechci kvůli tomu rozdělávat palubku měl sem vyndaný ten přepínač světel a pojiskovou skřín ale nic jsem nezjistil neboli nikde jsem tam přerušený ten šedý drát neviděl pak jsem mělještě rozdělaný ten levý sloupek zevnitř a tam jsou dráty také vpořádku pak to vede někam dopředu pod palubkou k motoru ale nevím přesně kam jelikož to jde do toho většího svazku který ja celí v origo izolaci.

Re: Osvětlení interiéru
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2010 12:39

Co si pamatuju, tak jsou mezi sebou popropojované dveře pod středovým tunelem pod ruční brzdou. Dál pak v levém A sloupku. Okna v elektrice jsou?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Osvětlení interiéru
Autor: pee (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2010 13:00

A jak se na ně dostanu do toho tunelu to musím demontovat ruční brzdu?Co tím myslíš v levém A sloupku.Okna jso v elektrice jen vpředu.Jestli jsi myslel sloupek levé přední dveře tak tam to je dobrý tam jsem se díval pak mi připadá že se to pod palubkou spojuje s tím drátem co vede od spínače levých dveří od řidiče a jde to do motorového prostoru ale nevím kam jak sem psal je to zaizolovaný.

Re: Osvětlení interiéru
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2010 20:38

Do motorového prostoru to nejde. A co řekla zkoušečka, když se připojila na tenhle šedivý?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Osvětlení interiéru
Autor: Milda (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2010 15:50

... a co žárovky?? je to samozřejmost, nikde o nich nepíšete....

Re: Osvětlení interiéru
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2010 17:05

Žárovky svítí, alespoň vzadu, jak píše již v prvním příspěvku. Ať se soustředí na šedivý vodič, jak píše Vendys. Může zkoušečkou vyzkoušet i zadní světla, červený a šedivý vodič při otevřených dveřích nebo rozsvíceném vnitřním osvětlení, aby se postupně vylučovala závada.confused smiley

Re: Osvětlení interiéru
Autor: pee (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2010 20:13

Žárovky jso dobré jak sem psal vzadu na ručně vypínačem na světílkách rozsvítím a vpředu jí rozsvítím když vytáhnu šedý drát a od světla natáhnu drát (tam kde byl šedý) a spojím ho s kostrou tak taky svítí.Podle mě ten šedý drát bude někde vypadlý nebo přerušený ale kde?Asi natáhnu jinou trasu ale nevím odkud kam to má přesně jít?A zkoušečkou jde na červený proud stále ale to už jsem psal.

Re: Osvětlení interiéru
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2010 20:27

Tak v tom předním nech ten šedivý a ukostři to, jestli se rozsvítí i zadní.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Osvětlení interiéru
Autor: mirtin (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2010 16:54

mám trable když otevřu dveře tak mi nesvítí interierové světlo ani v zadu ale ručně jde zapnout.co s tím????

Re: Osvětlení interiéru
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2010 17:07

mirtin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> mám trable když otevřu dveře tak mi nesvítí
> interierové světlo ani v zadu ale ručně jde
> zapnout.co s tím????


udělal jsi co je napsáno o kus vejš?
zkontroluj kabely u dveřních spínačů,to je základ.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Osvětlení interiéru
Autor: mirtin (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2010 17:11

to už jsem udelal.i spínače tak i pojitky.a to kolečko pod spínačem světel nemá nějákej vliv??????jak to proměřit????

Re: Osvětlení interiéru
Autor: mirtin (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2010 18:00

takže u řidiče a za řidičem světlo reaguje u spolujezce a za ním né.jo a v kufru plus-červeny funguje.a kostra bilo hnědy nereaguje ani čidlo.to auto si snad dělá srandu.jde o astru f combi x16xel

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **        **  **    **  **    **        ** 
 **     **        **  ***   **  ***   **        ** 
 **     **        **  ****  **  ****  **        ** 
 **     **        **  ** ** **  ** ** **        ** 
 **     **  **    **  **  ****  **  ****  **    ** 
 **     **  **    **  **   ***  **   ***  **    ** 
  *******    ******   **    **  **    **   ******  
Powered by Phorum.