www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Motor za jízdy samovolně vypne
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 14.06.2010 05:50

Stala se mě zajímavá věc na motoru X16SZR (nikdy předtím jsem s tímto motorem žádný problém neměl), včera jsem odpojil a vymontoval čidlo tlaku klimatizace, protože jsem zjistil únik chladiva přes čidlo okolo kontaktů, a dnes ráno jsem auto bez tohoto čidla nastartoval, ale během několika vteřin při vyjíždění z parkoviště motor chcípl a nešel znovu nastartovat, napadlo mě tedy že to může být tím chybějícím čidlem a připojil jsem ho, potom po nezvykle dlouhé době startování motor naskočil, chvíli trvalo než se ustálily otáčky volnoběhu, zkusil jsem motor vypnout a znovu nastartovat, chytnul ihned normálně, jel jsem s tím jel cca 7km a vše se zdálo OK, přisuzoval jsem to tedy tomu chybějícímu čidlu, protože vím že je 3-mi vývody připojeno na ŘJ, ale ted když koukám na schéma tak mě to je divný proč by to mělo mít vliv na chod motoru - to čidlo je čtyřvývodové připojené konektorem X7 (konektor X8 je do ŘJ), kontakty S20 blokují činnost klimy při nedostatečném nebo nadměrném tlaku chladiva, a S109 je podle mě za normálních okolností rozepnut (v popisu je, že je to spínač zvyšování otáček ??) takže by se při odpojení čidla nemělo pro ŘJ nic změnit. Nevíte někdo jak to přesně celé funguje?
(na čidle jsou uvedeny tyo hodnoty: MP 30bar OFF, MP 19bar ON, LP 2bar OFF)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil sr71 (14.06.2010 05:52)

Přílohy: (99.2KB)   klima.jpg (505.3KB)  
Re: Motor za jízdy samovolně vypne
Autor: patrik13 (IP zapsáno)
Datum: 24.01.2016 14:44

Zdravím,mám opel vetra B,a mám tak též problém že za jízdy mi vypne motor(( a vypne vše!!Musím znova nastartovat a pak zese v poho!Poradí někdo špatná spínačka nevím si rady???

Re: Motor za jízdy samovolně vypne
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 24.01.2016 15:26

Co znamená, že vypne vše? Co všechno?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Motor za jízdy samovolně vypne
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 27.01.2016 12:29

"Poradí někdo špatná spínačka nevím si rady???"

To je otázka, odpověď nebo myšlenkový pochod?

Pokud se vypne úplně všechno na elektriku, tak to bude ještě někde před spínačkou, přívod k pojistkám nebo hned u baterky...

Jestli se ti vypne větrák, palubovka, atd, ale třeba parkovačky zůstanou svítit, výstražné blinkry fungují, tak to může být ta spínačka...

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********  ********   ********  **     ** 
 **           **     **     **     **     **     ** 
 **           **     **     **     **     **     ** 
 ******       **     **     **     **     **     ** 
 **           **     **     **     **      **   **  
 **           **     **     **     **       ** **   
 **           **     ********      **        ***    
Powered by Phorum.