www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
System regulacie detonacneho spalovania
Autor: nardo (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2010 18:17

Cafte Oplaci - Astraci,
Mam Astricjku 94 RV. Ma uz najazdenych 400tis. kilometrov bez nejakych problemov. Je to motor X16SZ. Asi pred 1/2 rokom slo auto na STK a tak bolo treba umyt motor. Po umyti motor nechcel chytit, az nakoniec sa ho podarilo natocit. Od tej chvile sa nieco stale dialo z autom. Opravilo sa vyfukove potrubie, vymenila sa riadiaca jednotka, ale motor stale netahal a stale hlasilo chybu. Spotrebu sme mali 6,5l co bolo na tie kilometre super. Po zaciatku problemov sa spotreba vysplhala az na 20l. To ma donutilo, kedze servis nam nijak nepomohol (a to ani autorizovany) sme sa rozhodli, ze sa na to pozreme s otcom. Vyblikali sme si pamät zavad a nic okrem Potenciometra skrtiacej klapky (chyba 22) a Systemu regulacie detonacneho spalovanie (chyba 18). Tak sme sa dali do toho a vycistili sme kontaky okolo potenciomatra a tato zavada sa uz viac neukazala. Mysleli sme si, ze cistime aj cidlo detonacneho spalovania, ale vysvitlo,ze je to "teplomer" umiestneny na pravo zo zadu za hlavou motora. Podstatne je, ze tieto cistenia sposobili, ze sa auto rozhybalo a po otec na nom presiel bez akychkolvek problem pri spotrebe 6,5l vyse 800km. Ale opat sa objavila chyba cislo 18.To sme uz dostali info,ze cidlo je niekde inde. Teraz tych mojich par otazok.

Kedze servis na akurat tak objedna co chceme, a cidlo detonacneho spalovania stoji 69€ otazka je, ci to nemoze byt nieco ine. Pravdou je, ze ked som cidlo odpojil RJ zaregistrovala hned chybu 16 co je chyba cidla ale zaroven aj chybu 18.

Prosim o radu.

Dakujem za pomoc.

Re: System regulacie detonacneho spalovania
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2010 20:50

Zkontroluj, jestli na všech svorkách 30 na řídicí jednotce je napětí podobné napětí akumulátoru, pak na svorce 15 a jestli všechny kostry na ní jsou skutečně kostry. Pak k tomu čidlu. Má být utažené momentem 13Nm a dosedací plocha musí být čistá. Pak rozpoj svorkovnici k čidlu a při zapnutém zapalování tam musí být minimálně 4,5V. Pak bych si zkusil od někoho půjčit ten slavný modul regulace detonačního spalování.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: System regulacie detonacneho spalovania
Autor: nardo (IP zapsáno)
Datum: 29.06.2010 06:16

Dik za radu, este by som ale doplnil otazku, kedze mi nie je uplne jasne kde sa nachadza priamo modul. Ja som si myslel, ze cidlo je priamo pripojene na RJ. Nie je to tak?

Re: System regulacie detonacneho spalovania
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 29.06.2010 07:55

[www.opelastra.cz]
A nějak mi to nedá, radši ti radím, nešťourej se v tom, když jsi ani neviděl tohle schema.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  **     **  ********   ********  ********  
 **  **  **  ***   ***  **     **  **    **  **     ** 
 **  **  **  **** ****  **     **      **    **     ** 
 **  **  **  ** *** **  ********      **     **     ** 
 **  **  **  **     **  **     **    **      **     ** 
 **  **  **  **     **  **     **    **      **     ** 
  ***  ***   **     **  ********     **      ********  
Powered by Phorum.