www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Immobiliser
Autor: Martin c20xe (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2010 10:46

Cus kluci, potreboval bych poradit, vcera mi zanama privezla Opel Tigra 1,4 66kw kod x14xe rv 97 s tim ze nejde nastartovat a blika check, samozdrejme baterie byla vybita, dal jsem ji na nabijecku a okem jsem kouknul na rozvody, ty byly ok. Po nabiti baterie jsem prisel na to ze pri zapnuti klice neustale blika check, proto jsem usoudil immobiliser. Jednou jsem to resil na Astre F c16nz. Zjistil jsem ze v klici neni chip. Ptal jsem se zname, jestli ji ten klic nekdo nerozdelalval a rekal mi ze se ji rozpulil.Tehdy asi musel vypadnout chip. Chci se zeptat jestli nevite nekdo jak tento problem obejit. Nevim co immobiliser blokuje, jestli cerpadlo a nebo vstriky, ale jiskru ze zapalovaciho modulu dava. Uvazoval jsem ze zapojim cerpadlo na prodko a vyzkousim to, ale nejdrive se poradim tady. Nejlepsi oprava aby asi byla sehant Rj motoru a krouzek z immo ze? Dekuji za odpovedi. M

Re: Immobiliser
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2010 11:17

Známá nemá od auta druhý klíč? Myslím, že imo je součástí řídící jednotky. Proto když se mění jednotka, tak se mění i čip v klíči...

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Immobiliser
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2010 11:20

Nejjednodušší je vzít druhý klíč a nechat někde udělat kopii cipu. Další varianta je sehnat carpass, cip a spárovat ho s jednotkou. Nebo, jak píses, koupit jednotku motoru, imobilizeru a cip.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Immobiliser
Autor: martin c20xe (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2010 11:20

No kdyby mela druhy klic tak byh to neresil a ano by jezdila, ale tak mi auto stoji na dilne a nevim co drive vyzkouset. No vim ze to pojede kdyz vymenim RJ motoru a krouzek od immo + chip v kici, ale zajima me jestli je jeste nejaka jina metoda jak to obejit, jednou jsem borcovi prodal rj na nejakeho opela a rikal ze si to udela pred diagnostiku, ale nevim jak. Proto se ptam. Kdyby mela druhy klic, tak na to kaslu a nepisu tu.

Re: Immobiliser
Autor: martin c20xe (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2010 11:22

a co to je ten carpass, no druhy klic nemam sad smiley tak leda asi tu jednotku, a ti mcerpadlem to nepujde? Co vlaste blukuje ten immo?

Re: Immobiliser
Autor: Martin c20xe (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2010 13:11

Chtel jsem se jeste zeptat jestli se musi vymenit i ten prstynek kolem spinaci skrinky, nebo je treba jen tu rj motoru. Diyk za odpoved..M

Re: Immobiliser
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2010 14:43

Ne. Blokuje to řídicí jednotku motoru. Carpass je kartička, která je dodávána s vozem a jsou tam přístupové kódy do některých jednotek. Lze sehnat za poplatek u prodejce Opel. Ecu motoru a imobilizéru jsou na sebe spárované, takže samostatně měnit nemá smysl. To samé jako čip a jednotku imobilizéru, t.j. kroužek u spínačky.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Immobiliser
Autor: martin c20xe (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2010 06:54

Chlapi, tak jsem vymenil Rj motoru, a ten krouzek pod spinackou, ale k teto sade jsem dostal klic s chipem, ale neni original.Ale chip tam je. Jen ze check porad neustale blika, napada vas kde jeste muze byt problem? Diky za info.

Re: Immobiliser
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2010 10:41

Jakože jsi k tomu dostal klíč s čipem který ovšem nepatří k té jednotce imobilizéru? Nebo co je myšleno tím, že není originál? Osobně bych to píchnul na diagnostiku a kouknul, co se tomu nelíbí.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Immobiliser
Autor: Martin c20xe (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2010 19:13

No jako ze klic je k te jednotce, ale je na nem znacka silena italy a jde asi o nejakou vyrobu tesco smiling smiley ale auto ze ktereho jsem to bral slo nastartovat. Tak jsem tu rj dal do te Tigry od zname, a porad mi blika immo. Samozdrejme jsem vymenil i pod spinackou ten cerny prstynek. Jeste me napadlo jestli nejaky hlodavec nemohl prekousat nekde kable, treba pod sanim, tam jde docela dost spatne videt. Cerpadlo jsem spojil na prudko jestli to tlaci benzin a tlaci. Jiskru to dava, ale nic. Nekdy pri delsim startu to streli do sani. Ale check porad blika

Re: Immobiliser
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2010 20:13

A ten čip jsi přehodil do klíčku, který máš zasunutý do skříňky?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Immobiliser
Autor: martin c20xe (IP zapsáno)
Datum: 13.08.2010 13:52

Ahoj, tak jsem zkousel vsechno, i diagnostiku, ale nejakou universalni. Porad mi to blika, napadlo me jetli to opravdu nemuzou byt nekde spatne kable, treba prokousame od mysi, jen nevim jestli by to diagno¨stika napsala, Zjistil jsem ze ke kompresoru od klimatizace neni zapojeny konektor, ale nenasel jsem svazek ktery by k nemu vedl. Jestlinemuze chybet ten svazek. Vim ze klima s tim nema nic spolecneho, ale myslim tim nejaky svazek od Rj

Re: Immobiliser
Autor: martin c20xe (IP zapsáno)
Datum: 13.08.2010 13:55

Ten cip je zalisovany v tom neoriginalnim klici co jsem dostal k te Rj, ale oba klice mam u sebe pri startu sad smiley tak nevim

Re: Immobiliser
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 13.08.2010 13:58

Ono možná bude vadit, že u toho imo jsou najednou dva rozdílné čipy....

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Immobiliser
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 13.08.2010 19:58

Inteligentní diagnostika dá vědět o tom, jestli je přijatý signál z čipu do jednotky imobilizéru a dále jestli je přijatý signál s imobilizéru do jednotky motoru.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **    **  ********   ********   ******** 
    **      **  **   **     **  **     **  **       
    **       ****    **     **  **     **  **       
    **        **     ********   **     **  ******   
    **        **     **         **     **  **       
    **        **     **         **     **  **       
    **        **     **         ********   **       
Powered by Phorum.