www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
ABS
Autor: fenixx (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2010 18:30

Zdravim, chcem sa opytat ci je mozne vypnut ABS a po nejakom case ho zase zapnut bez toho aby sa nieco po..... Myslim tak ze keby som chcel na leto ABS odpojit a na zimu ho zase zapnut, lebo v lete mi robi viac skodu ako osoh. Ak sa to da, je na to nejaky manual alebo obrazky kde sa to da vypnut a cim? Mam celu prirucku o kadette, cca 290 stran, ale nie je to tam.
Dik

Re: ABS
Autor: fenixx (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2010 18:31

Pardon, zabudol som... C16NZ 1991

Re: ABS
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2010 19:04

fenixx:
Vytrhni pojistku od ABS, nebo odpoj nějaký senzor na kolech a vypne se samo...
Měla by se ti rozsvítit kontrolka ABSka na palubní desce a ABS by mělo být out of order...

Re: ABS
Autor: fenixx (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2010 19:10

Aha.. a ta kontrolka mi bude svietit stale? neda sa to vypnut nejak cez software alebo tak? a na brzdy by to nemalo mat vplyv, ze? Cize ked tam vzarim tu poistku naspat tak zase ABSko pojde tak ako predtym...

Re: ABS
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2010 20:59

Vzhledem k tomu, ze ABS ma svoji ridici jednotku, tak to nijak softwarove nevypnes.

Re: ABS
Autor: fenixx (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2010 06:32

No dobre, tak mi ostava len ta poistka. Dik moc za radu smiling smiley

Re: ABS
Autor: fenixx (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2010 09:29

Tak som prave zistil ze poistka na ABS asi nebude tam kde su ostatne... alebo ma ine oznacenie, pretoze ju nemozem najst. Tu na fore nikto neriesil poistku ABSka tak sa pytam kde by mohla byt, popripade aku ma znacku....

Re: ABS
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2010 10:12

Viz obrazek.

Přílohy: pojistky_AF.jpg (81.9KB)  
Re: ABS
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2010 10:13

Hele, měla by bejt v pojistkovce - nebo některý ABSka od bosche mají pojistku přímo u ŘJ ABS- tj. v motorovém prostoru.
Astra F jí má třeba v pojistkovce tušim na pozici 28...
Hele, bejt tebou bych se na to vyprdl a když už musíš mět ABS na povel, spíš doúporučuju dotáhnout vypínač (do serie s tou pojistkou) někam na palubku a tím si ABS zapínat a vypínat dle libosti (třeba když začne pršet apod)...

Re: ABS
Autor: fenixx (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2010 10:37

TO Standa: Ja mam tie poistky na kadette inak, mam tam styri rady poistiek a po stranach mam dve a dve relatka...

TO JardaGSi: to je celkom dobry napad, len najskor musim tu poistku najst. Nevies kde presnejsie ma C16NZ RJ ABS? pomohol by nejaky obrazok...

Dik moc chlapi ze mi pomahate

Re: ABS
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2010 10:45

Priznam se, ze Kadetta s C16NZ a ABS jsem jeste nevidel. Ani ve zdrojich, ktere mam k dispozici, zminka o ABS v Kadettu s timto motorem neni.
Co vim, tak ABS mel jen Kadett 2.0 16V.

Re: ABS
Autor: fenixx (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2010 11:05

To som kupil od nejakeho chlapika z nitry a on to doviezol z rakuska, asi to bola nejaka skladacka, ale je to rozhodne C16NZ, asi bolo to ABS domontovane, neviem, ale nemozem to nijak najst.

Re: ABS
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2010 11:23

fenixx:
Hele, víš co bude nej? Otevři haubnu, vezmi fotak a vyfot tu bronzovou kostku od ABS - měla by být u posilovače + okolí.

Jinak pokud to někdo dodělával, tak je otázka, jak to zapojil. Ono je pak taky otázka, jestli ti bude svítit kontrolka, když Kadett na normální ani Digi palubce palubce žádnou na ABS nemáwinking smiley - ta je jenom na checkcontrolu místo hladiny brzdový kapaliny...
Já celou dobu žiju v domění, že máš astru Fsmiling bouncing smiley...

A jak říkám, pak ještě funguje odpojit jeden senzor od nějakého kola, jednotka by to měla vyhodnotit jako havarijní stav a odpojit se z činnosti...

Re: ABS
Autor: fenixx (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2010 11:39

Ne ne, je to kadett smiling smiley) tak ja to idem odfotit a poslem ti to sem, dufam ze tak do pol hodinky to tu bude

Re: ABS
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2010 11:45

U Kadetta s 2.0 16V byla ridici jednotka tusim pod palubovkou za pojistkama.

Re: ABS
Autor: fenix (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2010 11:58

Tak tu je cele ABS, o chvilu poslem este dve

Přílohy: S6001480_resized.JPG (84.9KB)   S6001482_resized.JPG (95.9KB)   S6001483_resized.JPG (73.6KB)  
Re: ABS
Autor: fenix (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2010 11:59

Tak tu je komplet, radte, ak viete ako to vypnut... dikes

Přílohy: S6001484_resized.JPG (84.3KB)   S6001485_resized.JPG (80.4KB)  
Re: ABS
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2010 12:11

Ze jsem tak smely, mohu vedet, jakou skodu ti v lete ta ABS dela?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: ABS
Autor: fenix (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2010 12:21

Smely byt mozes... ked mi zacne vypinat pedal, dlho trva kym mi zase dovoli brzdit a aj ked zacne vypinat pedat tak nevyuziva plnu brzdnu silu, brzdi ako ked vystrcim nohu z auta von. V zime na to kaslem, to nech radsej brzdi pomaly ako by sa mali zablokovat kolesa, ale v lete si radsej sam odhadnem ako chcem brzdit

Re: ABS
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2010 12:25

V tomhle pripade bych spis hledal duvod, proc tomu tak je.

Zacal bych treba zjistenim zavady v jednotce ABS.

[kadett.cz]

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********    *******    ******   **     ** 
    **     **     **  **     **  **    **  **     ** 
    **     **     **  **         **        **     ** 
    **     ********   ********   **        **     ** 
    **     **         **     **  **         **   **  
    **     **         **     **  **    **    ** **   
    **     **          *******    ******      ***    
Powered by Phorum.