www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
ELM327
Autor: bagrasian (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2011 08:42

Zdravim vas vespolek. Na sve astre resim problem se zvysenou spotrebou benzinu. Ta nastala pote, co jsem musel vymenit benzinovou nadrz. Jezdil jsem za zhruba 7l/100km a ted mam spotrebu asi 10l/100km. Ridici jednotka zadnou chybu nehlasi a tak bych se chtel podivat na diagnostiku senzoru za chodu, resp. jizdy.
Proto ma otazka zni: Na aukru je k mani diagnostika do usbcka s cipem ELM327 za nejakych 600Kc. Mam 16ti pinovy OBD II konektor, ale nejsem si jisty, jestli nejaky soft si bude s ECU povidat. Nemate nekdo zkusenosti s diagnostikou nebo jeste lepe, jestli ji nekdo nemate doma na pujceni?

P.S. Jaky protokol ECU na astre pouziva? Je to ISO9141-2??

Diky

Astra Caravan 97
X16SZR

Re: ELM327
Autor: Biggest (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2011 10:06

napis si sem: [www.vectra.cz] - najdi jiz existujici tema, je jich tam dost... a oslov cloveka ktery ma nick VGT. vi o tom hodne - vysledek dej sem ;-)

s nadrzi si menil i cerpadlo benzinu? jsou totiz dve verze co se tyka tlaku ktery produkuji... a to by mohla byt pricina - navic toto ti zadna diagnostika neodhali.

Re: ELM327
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2011 10:27

Na X16SZR bude nejspíš ISO 9141. Na těchto autech lze úspěšně provozovat obyčejný převodník z com portu přes MAX232 s nějakým softem z internetu, jako je třeba AB-COM. ELM Ti samozřejmě fungovat bude. Tam je to otázka softu. Ten zdarma není nic moc a ten placený už Ti zásadně zvyšuje náklady.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: ELM327
Autor: bagrasian (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2011 11:44

Palivove cerpadlo zustalo puvodni. Bezprostredne po vymene jednotka vyblikala 0230 - Ukazatel palivového čerpadla, Takze tam asi nekde bude cidlo tlaku?? Ale ted uz nevyblika nic. Vymenil jsem lambdu a dal nove svicky...Astra jede uplne stejne jak pred tim, akorat zere :-(

Re: ELM327
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2011 15:45

0230 je podle mých info obvod relé palivového čerpadla.
[www.topbuzz.co.uk]

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: ELM327
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2011 18:58

Zvedni auto a zkontrouj jestli Ti neteče z nádrže přes těsnění benzin a při nastartovaném motoru se podívej i na benz. hadičky.

Re: ELM327
Autor: bagrasian (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2011 15:26

Ahoj,
tak jsem si vyrobil uplne primitivni diagnosticky kabel (je v priloze) a udelal jsem screen z mereni. Hodnoty se hybou, jedine co se nehnulo byl EGR ventil a ventil odvetrani nadrze. EGR se nejspis bude hybat az pri jizde (coz jsem nemohl, pac notebook mi nevydrzi na baterku) a o ventilu odvetrani nadrze nic blizsiho nevim.

Benzin jsem kontroloval a nikde netece. I kdybych to prehledl, pak bych to nejspis ucitil...:-)

Uz me fakt nic kloudneho nenapada, cim by to mohlo byt... :-(
Kdyby vas nekoho neco napadlo, budu rad za kazdou radu...

Diky

Přílohy: k-line.gif (5.5KB)   screen.jpg (246.7KB)  
Re: ELM327
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2011 17:55

A mezi jakýma hodnotama a jak rychle se měnila hodnota O2 Sensor?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: ELM327
Autor: bagrasian (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2011 22:29

Lambda se menila zhruba od 0 do 0.9V, ale jak casto se da tezko rict, pac ten soft to taky meri po nejakych intervalech. Ale sonda je fungl nova, ani ne mesic v provozu...

Re: ELM327
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2011 23:10

Pro jistotu to vezmu z druhé strany. Plovák se snímačem jsi také nechal původní? Neohnul se, tohle vše je OK? Jak zjišťuješ tu průměrnou spotřebu? Rád bych vyloučil systémovou chybu.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: ELM327
Autor: bagrasian (IP zapsáno)
Datum: 30.01.2011 17:14

Plovak je puvodni, ukazuje stejne jako predtim...spotrebu merim systemem kolik najedu na plnou nadrz...natankuji plnou, coz je +/- 44 litru a ujedu na to 400-450km...predtim jsem na to najel kolem 650km...

Diky za vase rady

Re: ELM327
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 30.01.2011 20:08

A tu variantu, jak psal výše ada, můžeme taky vyloučit?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: ELM327
Autor: bagrasian (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2011 17:09

Ano, nikde to nerosi ani netece...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **    **  **     **  **     **  **      ** 
 **     **  ***   **  **     **  **     **  **  **  ** 
 **     **  ****  **  **     **  **     **  **  **  ** 
 ********   ** ** **  *********  **     **  **  **  ** 
 **         **  ****  **     **  **     **  **  **  ** 
 **         **   ***  **     **  **     **  **  **  ** 
 **         **    **  **     **   *******    ***  ***  
Powered by Phorum.