www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Diagnostikax16SZ
Autor: Bobb (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2011 07:06

Ahoj, tohle jsem nikde nenašel....
Včera jsem byl s Astrou na giagnostice, nešlo mi o vyčtení chyb ale o zjištění aktuálních hodnot na jednotlivých čidlech. Jenže po prvotním připojení vše skončilo dřív než začalo. Řídící jednotka je naprosto nekomunikaovní, neukazuje (krom aktivních airbagů) vůbec nic. Nedostal jsem z ní jedinou hodnotu, momentální hodnotu no prostě vůbec nic.
Tak bych se chtěl zeptat, jestli je pravděpodobnější že je řídící jednotka ještě natolik "tupá" že neumí komunikovat, nebo by mohlo být někdo něco špatně, nebo se mi do rukou dostala špatná Diagnostika?

JE to F-ková Astra, 96rv a motor jak jsem psal X16Sz

Díky T.

Re: Diagnostikax16SZ
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2011 10:27

A o jaké hodnoty konkrétně jde?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Diagnostikax16SZ
Autor: Bobb (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2011 11:38

Polohu klapky při neutrálu, jaké hodnoty má sonda, podtlak v sání, hodnoty na teplotních čidlech, předstih, atd. atd. Je toho spousty, ale aspoň ty základní pro provoz......

Re: Diagnostikax16SZ
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2011 20:38

Jo ono jde o motor. Já myslel, že o pytle, když píšeš, že jsi byl v jejich jednotce. Tak co se týká motoru, všechny tyto jednotky by mělo být vidět.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Diagnostikax16SZ
Autor: Bobb (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2011 09:18

Cože?...?...
Tak tohle jsem moc nepochopil, jak jsi přišel na nějakej pytle? Přijde ti snad nepochopitelný co jsem napsal?.....

A propo, nepsal jsem to sem abych se handrkoval o nějaké slovíčka. Podle mě je to dost pochopitelný, a jestli k tomu tedy nemáš co jinýho říct, tak se k tomu prosím nevyjadřuj oki? :-)


Takže je tu prosím někdo kdo by dokázal říct jestli je to chyba jednotky, nebo je to u těchto ř.j. normální protože jsou prostě "jednoduché", a nebo jestli to jde nějak obejít...?...

Re: Diagnostikax16SZ
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2011 11:29

Bobe, když napíšeš, že "Řídící jednotka je naprosto nekomunikativní, neukazuje (krom aktivních airbagů) vůbec nic." tak předpokládám, že se ti jedná o jednotku airbagů. O tom, že se jedná o diagnostiku motoru, v textu ani zmínka. A už jsem psal, že u tohoto motoru by hodnoty snímačů měly být vidět. Šlo to tak i na o deset let starších Opelech. Takže z mého pohledu, pokud polezeš do jednotky airbagů, tak můžeš mít sebelepší diagnostiku, ale o motoru se nic nedozvíš.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Diagnostikax16SZ
Autor: Bobb (IP zapsáno)
Datum: 09.03.2011 08:20

No jde o to že mě to jinde neukázalo vůbec nic. Do airbagů jsem vlezl jen protože jsem se chtěl podívat jestli to něco ukáže. No a ukázalo. Nevíte někdo čím by to mohlo být?

nástřel........

Re: Diagnostikax16SZ
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 09.03.2011 10:16

Zkus jinou diagnostiku.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Diagnostikax16SZ
Autor: Bobb (IP zapsáno)
Datum: 09.03.2011 10:26

:-) no pecka, vidíš :-)
Nemyslel jsem si že je v nich rozdíl.

Ale ok. a děkuju za radu i trpělivost ;-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  ********   *******   **     **   ******  
       **     **     **     **   **   **   **    ** 
       **     **            **    ** **    **       
       **     **      *******      ***     **       
 **    **     **            **    ** **    **       
 **    **     **     **     **   **   **   **    ** 
  ******      **      *******   **     **   ******  
Powered by Phorum.