www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
ridici jednotka
Autor: Poky (IP zapsáno)
Datum: 10.03.2011 16:46

prosim o radu muzu datt do astry 1,4 ridici jednotku z astry 1,6 a jestli je neak nastavena na 1,6

Re: ridici jednotka
Autor: hurvajs (IP zapsáno)
Datum: 10.03.2011 19:13

No ja mam motor X16SZR s dal jsem tam komplet motorovou elektriku +řidici jednotku a rozdelovač z 1,4 rv92 typ motoru nevím,nechal jsem vstřikovaci ventil z 1,6 a litam jak o život.Akorat mi řidici jednotka hlási chybu 24,což je fregvenčni čidlo rychloměru,i když ho neměla ani ta 1.4,tak to musim nějak vykombinovat.jinak pozor na imobilizer ta 1.4 ho neměla tak jsem vysmaty.

Re: ridici jednotka
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 11.03.2011 06:52

to poky: ne pokud k tomu nevyměníš spoustu dalších věcí ...

Re: ridici jednotka
Autor: hurvajs (IP zapsáno)
Datum: 11.03.2011 16:28

No to by mě zajimalo jaké věci,mě to všechno sedělo,teda par cidel neni vubec potřeba.

Re: ridici jednotka
Autor: Poky (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2011 08:49

dal jsem ji tam ale nejde nastartovat nehazi jiskru,ale mam i komlet kabely a na pohled je to to samy nic navic jsem tam nenael.

Re: ridici jednotka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2011 10:40

Panove, vy ste dobri partizani. Je treba si uvedomit, ze neni jedina verze motoru 1.6 a 1.4, tudiz bude i ECU a kabelaz jina. Uz jen treba v rozdilnych rozdelovacich, zapalovacich modulu atd atd.
Tak ze si nejdrive ujasnete co mate za motor, prohlednete schemata, jestli ma ECU zapojene stejne PINy, cidla atd...
Tyhle pokusy povedou nejspise jen ke zni.cene ECU.

Re: ridici jednotka
Autor: hurvajs (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2011 16:07

No partyzan asi jsem (už mi to řikalo vic lidi,ale zkusil jsem to a jezdim .jinak jak jsem psal motor X16SZR a ECU + kabelaž z 1.4 typ nevim.Jinak poky blokuje te asi imobilizer.

Re: ridici jednotka
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2011 18:03

Ale neblokuje. Už mu to psal Standa. Především už od začátku nevíme, co to je za Astru a o jaké motory se jedná. Pokud to je Astra F a osmiventilové motory, tak to nemůže jet už jen proto, že C16NZ má indukční snímač otáček a C14NZ hallův. Bych mu to napsal už dávno, ale prostě mě nebaví pořád pátrat po věcech, které jsou tady nahoře v červeném rámečku a v pravidlech fóra.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: ridici jednotka
Autor: Poky (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2011 20:48

Poky napsal(a):
-------------------------------------------------------
> mam kody motoru jsou 1,4 C14NZ a 1,6 C16NZ
> popripade mam koplet kabely obe jsou f 1992

Re: ridici jednotka
Autor: hurvajs (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2011 07:25

Jo ja to mám taky včechno z aster F,8V.
jinak se tam musí misto zapalovacího modulu dát rozdélovač,inducku a tu srandu pod induckou.
Jinak panove jak vypadá fregvenční snímač otáček co je na náhonu tachometru a kde je zapojený,tuším že to bude v te kulaté svorkovnici při akumulatoru.

Re: ridici jednotka
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2011 11:12

Hurvajs, prosím tě, nemotej mu pořád hlavu s X16SZR, když se mu jedná o úplně jiné motory. Astra F má snímač rychlosti na tachometru.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: ridici jednotka
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2011 17:32

Můžete mi nastínit, co to má za smysl?

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********   **     **  **    **   ******  
 **     **  **     **  ***   ***  **   **   **    ** 
 **     **  **     **  **** ****  **  **    **       
 ********   **     **  ** *** **  *****     **       
 **         **     **  **     **  **  **    **       
 **         **     **  **     **  **   **   **    ** 
 **         ********   **     **  **    **   ******  
Powered by Phorum.