www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Neskutočne vysoká spotreba Astra F 1,4 16v caravan
Autor: Feri (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2011 09:14

Ahoj, potreboval by som poradiť ohladom mojho žrúta. Asi pred rokom som dával robiť Generálku celého motora a to: tesnenie pod hlavou, krúžky, všetkých 16 ventilov je nových, guferá, tesnenia, rozvody, sviečky... Od vtedy som najazdil asi 20 000 km, no bolo to pred letom a dovtedy som si nejako nevšímal spotrebu lebo to nebolo až také hrozné. Ešte pred tým, ako som toto všetko nechal spraviť som mal spotrebu okolo 7,5 max 8 l/100km a to v meste a s prišliapnutým plynom. Neskôr prišla zima, no spotreba rapídne stúpla ale povedal som si, že je zima, studený motor a keďže som z BA, tak rozbehy do kopca z kopca, sneh, šmýkanie... No proste som si hovoril, že to je ok keď mi to žere 10 l/100km (robím každý deň asi 50 km. Do roboty 25km a naspäť a to nepočítam iné cesty ktoré najazdím). No zima ako tak prešla a spotreba ku podivu nejde smerom dole ale hore a to na 12-13 l/100 km z ľahkou nohou a žiadnym extra vytáčaním - tým mám na mysli radenie od 2 až po 2,5tis. otáčok. Auto mávalo občas svoje dni cez zimu (ako moja žena). Niekedy sa mu chcelo do otáčok hneď, výkon super, športový režim proste paráda. Ale neskôr a teraz už vôbec to auto nejde na 90 koní. Myslím si že to nie je malý výkon. Auto papá čím ďalej tým viac a som z toho zúfalí (pri dnešnej cene benzínu). A to si ani nemôžem vychutnať jazdu ako sa patrí (občas). Neviete mi niekto prosím Vás poradiť??? P.S: Robil som samodiagnostiku a nenašlo žiadne chyby. Vopred ĎAKUJEM za pomoc Feri

Re: Neskutočne vysoká spotreba Astra F 1,4 16v caravan
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2011 10:32

Začni tím, že si necháš na emisní stanici (nebo jinde kde mají potřebné vybavení) změřit jestli dobře funguje lambda sonda, Špatně fungující sonda je častá příčina vysoké spotřeby a ne vždy ti jí ecu vyhodnotí jako chybnou. No a pokud to nepomůže, chtělo by to diagnostiku za chodu motoru.

Re: Neskutočne vysoká spotreba Astra F 1,4 16v caravan
Autor: Feri (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2011 08:28

No tak už je to týždeň odkedy som napísal, že auto mi neskutočne žere. Bol som v servise na diagnostike a povedali mi, že je to lambda. Vymazali mi túto chybovú hlášku a po prejdení asi 3 km sa opäť ukázala chyba motora na budíkoch. Znova to napojili a zasa im ukázalo lambdu. Nechal som auto v servise a dnes to mám mať hotové (bolo by to už včera ale na Slovensku v sklade taká nie je a tak to ide z Čiech). Môže mať tá lambda sonda aj vpliv na celkový výkon motora? A ešte jedna maličkosť, keď som natankoval v Rakúsku na Avanti pumpe, spravil som s touto "pokazenou" sondou asi cca 480 km s normálnou jazdou (mesto, mestský obchvat...). No keď som natankoval na Lukoil(bývalá Jet), tak pri takej istej jazde som spravil cca o 100 km menej. Môže mať vpliv na žravosť aj benzín z menej kvalitnej pumpy? Ďakujem

Re: Neskutočne vysoká spotreba Astra F 1,4 16v caravan
Autor: Python (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2011 08:56

ad 1) lambda má vliv na spotřebu přece jen měří výfukové plyny a podle toho se dávkuje palivo

ad 2) palivo, 100% to má vliv já se o tom sám teď přesvědčil český benzín (OMV) 7,4l/100km a švýcarský (coop) 6,4l/100km

Astra 2.0 16v 100kW X20XEV r.v. 96 a je to moje první smiling smiley a první už navždy zůstane smiling smiley

Re: Neskutočne vysoká spotreba Astra F 1,4 16v caravan
Autor: ferio007 (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2011 09:12

No tak potom môžu byť rôzne príčiny vysokej spotreby. Ešte jedna prosba, nechcem totiž zakladať nové fórum a takúto vec som tu nikde nenašiel. Na piatych dverách mi nejde šťava do káblov. Rozmýšlal som, či nebudú niekde cvaknuté (priškrípnuté). Dal som dole zadný kryt a vybral motorček centrálu. Celý motorček som rozobral (neskutočne pracná robota) a vyčistil od starej vazelíny a dal novú. Ten malinký motorček som skúšal na 9v batériu a išiel bez problémov. Všetko som to zložil naspäť a pre istotu som celý obvod motorčeku utesnil silikónom. Motorček šlape ako hodiny (na 9v batériu) ale keď to napojím na káble, ktoré vedú z piatych dverí, tak motorček sa ani nepohne. Môže byť chyba v RJ centrálu? Alebo naozaj bude niekde cvaknutý kábel? máte s tým niekto skúsenosť?

Re: Neskutočne vysoká spotreba Astra F 1,4 16v caravan
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2011 17:14

S největší pravděpodobností zlomené kabely v průchodce.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Neskutočne vysoká spotreba Astra F 1,4 16v caravan
Autor: ferio007 (IP zapsáno)
Datum: 03.04.2011 18:18

Tak hoši, lambda vymenená a auto žerie asi 8l/100 km. Super diky moc za všetky rady. Prajem Vám vela šťastne najazdených kilometrov.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  ********  **     **   ******  
  **   **   **   **   **         **   **   **    ** 
   ** **    **  **    **          ** **    **       
    ***     *****     ******       ***     **       
   ** **    **  **    **          ** **    **       
  **   **   **   **   **         **   **   **    ** 
 **     **  **    **  ********  **     **   ******  
Powered by Phorum.