www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: Petr Lidarik (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2011 16:57

Tak do toho pujdu, vypada to slibne winking smiley diky moc winking smiley

Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: petr lidarik (IP zapsáno)
Datum: 23.09.2011 08:21

JJ, diky asi do toho pujdu, nic jinyho mi nezbyva winking smiley
Diky za tip

Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: petr lidarik (IP zapsáno)
Datum: 23.09.2011 14:13

Cau chlapi, tak jsem nasel kod zavady pres diagnostiku, ale popis jsem nenasel v tabulce zavad...ani ta diagnosticka jednotka jej nespecifikovala...
Kod chyby je P0141...???

Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.09.2011 14:48

Porucha v obvodu zahřívání sondy.

Viz treba

[www.opelastra.cz]

Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: petr lidarik (IP zapsáno)
Datum: 23.09.2011 15:17

Dobra a tabulka rika ze to bude ASI lambda sonda 3...ktera to je??? Nejspis bude potreba vymenit..tusim winking smiley

Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: petr lidarik (IP zapsáno)
Datum: 23.09.2011 15:20

Promin, preskocil jsem radek...tyka se to neceho jineho winking smiley
Takze jediny reseni pro mne je vymenit lambdu??? Je to ta, ktera je na motoru hned pred ventilatorem???

Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.09.2011 16:04

Nu, vzhledem k tomu ze nevim co mas presne za motor, tak Te ani nereknu, kolik ma lambda sond. Kazdopadne vic nez 2 mit nebude smiling smiley Podivej se pod auto za katalizator, jestli tam nejaka je. Pokud ne, mas jen jednu nekde za svodama.
Nicmene si nemysli, ze by vyhrivani lambda delalo problemy o kterych pises.

Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: petr lidarik (IP zapsáno)
Datum: 23.09.2011 16:26

za katalyzatorem je taky jedna.
Jedna se o 1.8 16V s asi kapku jinym vstrikem, protoze je to sxi verze....presne nevim co to znamena, jak jsem psal je to muj prvni benzinak, ale napada mne, jestli neni v haji lambda ktera je na motoru, protoze kdyz jsem sundal ten plastovej kryt tak na miste kde se potkaval s kabelazi k lambde dva dratky ze ctyr byly obnazeny, tak premyslim, jestli to neni duvod, ze by odesla, nebo nepracovala spravne....
Nicmene ta chyba P0141 je ta hlavni, pak tam byla jeste chyba kvuli vzduchu, ale to nejspis proto, ze byla odpojena vaha vzduchu, jinak totiz to auto nebylo mozny udrzet v chodu

Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 23.09.2011 18:32

SXI je označení výbavy. Pokud máš velký technický průkaz, typ motoru by tam měl být napsaný. Co se týká rozeznávání lambda sond, pokud si nejsem jistý, smažu závady a jednu odpojím. Chyba, která skočí do paměti samozřejmě vykecá, které číslo lambda sondy bylo odpojené.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: petr lidarik (IP zapsáno)
Datum: 23.09.2011 18:53

No a jak jsem tak dnes projizdel internet co se toho kodu P0141 tyka, narazil jsem na tuto stranku kde jsou dole vycty aut a k nim jejich ridicich jednotek a k mymu auta pripada jednotka Bosch L3 nebo EZ61 a kdyz rozkliknu tyto jednotky, chyba 141 znamena sekundarni vzduchove cerpadlo...nedostatek vzduchu. Tak ted nevim, ktera chyba je ta prava sad smiley
ta tabulka je tady: [www.topbuzz.co.uk]

Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 23.09.2011 20:34

Jestli mě neklame paměť, tak L3 jetronic a EZ61 zapalování byli na Opelu Kadett (Vauxhall Astra) 1,8. To je ale minimálně o dvě generace starší auto.
A code P0141 may mean that one or more of the following has happened:

* open or short to ground in the wiring harness
* O2 heater circuit wiring high resistance
* O2 heater element resistance is high
* Internal short or open in the heater element
Je to citace z této stránky: [www.obd-codes.com]

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: petr lidarik (IP zapsáno)
Datum: 23.09.2011 20:45

Tak to jsi mne uklidnil...ted uz jen urcit ktera to je, jestli ta u svodu, nebo u katiku sad smiley

Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: petr lidarik (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2011 12:58

Cau chlapi, neni nekdo z odborniku ochotnej si pres skype poslechnout, co moje astra dela a rict svuj nazor??? Diagnostika rekla chyba P0141, tak jsem vymenil lambdu, mam novy svicky, palivovej filtr, ale zadna zmena, porad motor jako by nemohl dychat sad smiley

Re: Kontrolka systemu rizeni emisi
Autor: petr lidarik (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2011 19:27

Poprosim vas jeste jednou a naposledy o revizi mych kodu...prosim
Podotykam, ze k nacteni kodu jem pouzil kombinaci brzdoveho a plynoveho pedalu, takze asi vetsina tech kodu souvisi s tim, coz mi tak prijde
1613-Imobilizer
1550-ovladani plynu
0115-teplota chladici kapaliny....predtim byl nastartovanej motor winking smiley
0220 & 0120-snimac polohy klapky
0110-teplota nasavaneho vzduchu
0100-hmotnost objemu vzduchu
a finalne 0141 senzor ohrivace okruhu
poradi mi nekdo, jestli ten senzor muze mit takovej velkej vliv na chod motoru???a jestli je to ten co je hned vedle privodu vody do motoru....???
Uz si s tim autem nevim rady a davat to tady v UK do servisu, kde si uctuji 1100 za hodinu se mi moc nechce, ale pokud mi nic jinyho nezbude ... sad smiley

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********   **     **   ******    ******   
  **  **   **     **   **   **   **    **  **    **  
   ****    **     **    ** **    **        **        
    **     **     **     ***     **        **   **** 
    **     **     **    ** **    **        **    **  
    **     **     **   **   **   **    **  **    **  
    **     ********   **     **   ******    ******   
Powered by Phorum.