www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
nefunguju mi smerovky
Autor: pavol (IP zapsáno)
Datum: 25.10.2011 12:10

Zdravim. Potrebujem poradit..nefunguju mi smerovky..ale ked zapnem secky 4 tak blikaju. ziadna ziarovka nie je vypalena, poistku som menil nedavno. treba kupit nove packy?

dakujem

Re: nefunguju mi smerovky
Autor: pavol (IP zapsáno)
Datum: 25.10.2011 12:11

joj a zabudol som..mam Opel Kadett 1,6 Diesel 1985

Re: nefunguju mi smerovky
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 25.10.2011 21:09

Zkus páčku, nebo jenom přívodní kabely k páčce...

Re: nefunguju mi smerovky
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 25.10.2011 21:26

Klidně to může dělat i vypínač varovek. Směrovky jsou skrze něj protažené.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: nefunguju mi smerovky
Autor: hexagonal (IP zapsáno)
Datum: 09.07.2012 03:46

Zdarec. Mně to dělá na Astře F 1,4 66 kW. Vyhazuje to pojistku. Když ji vyměním, udělá to znovu. Varovky jedou. Relátko bylo venku, ale je ok.Páčku jsem vystáh, rozmontoval, očistil kontakty, všechno jak má bejt vrátil zpět, ujel 90 km a znovu... A varovky stále jedou.

Re: nefunguju mi smerovky
Autor: jarda.hajek@post.cz (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2012 18:11

Ahoj, prosím tě jak jsi dopadl s těma nefunkčníma směrovkama? mě to dělá to samé a nevím si rady. výstražný ssvítí, když přepnu páčku do leva nebo prva tak na palubovce kontrolka pouze svítí, nebliká. žárovky a pojistky jsou OK.
dá se s tím něco udělat?
Děkkuji. Jarda

Re: nefunguju mi smerovky
Autor: hexagonal (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2012 17:06

Jarda: To bylo na mě nebo na Pavla?
Jestli na mě, tak už vím, že to je od brzdových světel. Mám blinkry a brzdovky na jedný pojistce, varovky pak na jiný. Vyměnil jsem spínač brzdovek, ale vada přetrvává. Evidentně jde o zkrat, ale elektrikář nic nezjistil. Vypadá to na tahání kabeláže.

Re: nefunguju mi smerovky
Autor: hexagonal (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2012 17:09

Jarda: Ještě jsem zapomněl napsat, že dle mé laické znalosti to vypadá na relátko. Zkus jej vyndat a očistit kontakty. Pokud to přetrvá, dej to do rukou elektrikářovi.

Re: nefunguju mi smerovky
Autor: hexagonal (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2014 23:34

Takže u mě je rozuzlení záhady následující. Jak jsem už předeslal, závada byla u brzdových světel. Dnes už vím, že na vině byly staré žárovky. Ačkoli vlákna byla v pořádku, elektrody vykazují stopy po opálení a jsou pokryty drobnými částečkami jakoby strusky. Nejsem elektrikář, žárovky jsem nikdy nezkoumal, nevím, co to je. Prostě to vypadá zoxidovaně grinning smiley Takže tam asi protékaly velké proudy a pálilo mi to pojistku, která je zároveň i pro směrovky. Žárovky vyměněny a je po problému.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **    **  ********   **     **   ******   
 **        **   **   **     **  **     **  **    **  
 **        **  **    **     **  **     **  **        
 ******    *****     **     **  **     **  **   **** 
 **        **  **    **     **   **   **   **    **  
 **        **   **   **     **    ** **    **    **  
 ********  **    **  ********      ***      ******   
Powered by Phorum.