www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
zkratování kabelů..
Autor: Michalhalouska (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2011 21:59

Dobrý den mám kadett 1.3 NB 86/12 před nějakým časem cca 2 týdny jsem zde psal že mám problémy s cívkou..to už je vyřešeno a cívka funguje skvěle ..(koupena nová) ale objevil se mi tu zde nový problém a to je že zkratují dráty občas skoro všude...třeba např.. od cívky do rozdělovače vede jeden kabel a ten je blízko třeba kovové části nebo druhého káblu a přeskakuje jiskra a občas přeskočí asi větší a cukne motor i za jízdy..předtím to nedělalo čím to může být? jsou tam z většiny pak káble od rozdělovače takže už můžou být starší? a tím pádem vyměnit?

Re: zkratování kabelů..
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2011 22:01

Vymenit zapalovaci kabely.

Re: zkratování kabelů..
Autor: Michalhalouska (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2011 22:04

Děkuji...smiling smiley zkusím to a když z rozdělovače normálně vytáhnu kabel tak z druhé strany u svíčky mi to nejde.. nebo mám zabrat víc a půjde to? nechci to třeba urvat

Re: zkratování kabelů..
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2011 22:14

Kde nepomuze hruba sila, pomuze jeste hrubsi grinning smiley
A kdyz se to vytrhne ze svicky, prd se stane, stejne se to vymeni smiling smiley
Mimochodem, to tam musi bejt 100 let, kdyz to je tak pekne pripeceny.
A mozna by neskodilo vymenit i svicky, buh vi, jak tam jsou dlouho...
No a samozrejme prekontrolovat vicko rozdelovace a palec, jestli to neni zarostly.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Standa (08.11.2011 22:15)

Re: zkratování kabelů..
Autor: Michalhalouska (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2011 13:36

Dobře co nejdřív to koupím a zkusím to snad to pomůže smiling smiley...jinak svíčky už tam jsou asi nějakej ten rok grinning smiley tak asi taky..ale uvidím smiling smiley a rozdělovač byl už zaoxidovanej dost tak to jsem čistit musel ty konektory smiling smiley

Re: zkratování kabelů..
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2011 21:45

Michal:
No jak to tak čtu, kup si a vůbec o tom nepřemýšlej:

Víčko rozdělovače
Palec rozdělovače
Nový VN kabely
Nový svíčky

A možná, když je takovýhle saigon v zapalovací soustavě, mrknul bych i na vzduchový filtr, jestli taky ještě nepamatuje západoněmecký mouchy a bláto grinning smiley...

Re: zkratování kabelů..
Autor: Michalhalouska (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2011 20:20

Tak kabely jsou objednány na zítra ale koupil jsem dneska svíčky a chtěl jsem je vyměnit ale klíč na svíčky se mi při tom ulomil ...další klíč co jsem našel se mi úplně zničil..a svířky drží pořád dál..a teď mám strach že jsem tu svíčku zničil :/ jak jsem se usilovně snažil jí vyndat...nějaká rada na vyndání?smiling smiley)

Re: zkratování kabelů..
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2011 14:09

Michal:
Hele - to je zase takovej ten klíč z benzínky co má dva klouby a je v podst. na hovno...?

Doporučuju si koupit dlouhej ořech na svíčky normálně na ráčnu - ten povolí vše...

Ten šestihran na svíčce je poměrně odolnej :-D...

A důležitý info - svíčky neměň na teplém motoru - mohl by se poškodit závit v hlavě.

Jinak, pokud tam ty svíčky držej jak židovská víra je to jenom důaz o tom, že pamatují ještě krále klacka winking smiley...

Re: zkratování kabelů..
Autor: Michalhalouska (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2011 14:31

Ano přesně ten se mi rozbil.. děkuju určitě se pokusím někde sehnat ..smiling smiley a drží opravdu hodně ..jinak problém s kterým jsem tady začal je vyřešenej ..pomohly nový VN kabely a víčko rozdělovače jsem musel měnit taky protože upadl jeden ten konektor smiling smiley auto jede zase krásně smiling smiley tak jen ty svíčky ještě

Re: zkratování kabelů..
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2011 16:37

Michal:
Na tom tvým drakovi by tuším měly být svíčky s větší matkou - tedy klíč 21. Mají to v každým Obi a Bauhausu - stojí to kolem 160,- a je to k nezaplacení...

Jinak pokud je to takovýhle hnusný, vyměň určitě ještě vzd. a palivový filtr :-)...

Re: zkratování kabelů..
Autor: Michalhalouska (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2011 11:26

ano je tam 21mm smiling smiley určitě se po tom podívám ..protože někdy se to určitě bude hodit .. a vzduchovej filtr byl měněnej v létě smiling smiley ale byl překvapivě dost čistej ..alespoň tak vypadal grinning smiley a palivovej jo? tak to nevím smiling smiley ale to snad zatím bude stačit smiling smiley..

Re: zkratování kabelů..
Autor: Fenixko (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2012 09:04

Ahoj, mam podobny problem s mojim kadettom C16NZ r.v.91, tiez mi motor trha a cuka a to brutalne. zacalo to robit cca pred troma mesiacmi, dovtedy ziaden problem nebol. Motor ide striedavo na 3 a 4 valce (vacsinou ide na 3, obcasne sa zapne stvrty), ale obcas sa mi zda ze uz aj na 2. Vymenil som sviecky a filtre, ale nepomahalo. Potom mi jeden kamarat povedal nech pridem vecer, otvorim kapotu a nastartujem. Cievka svietila ako na diskoteke aj s kablami. Kupil som teda novu cievku aj s kablom do rozdelovaca, auto islo dva dni krasne, ale na treti den rano uplne rovnaka chyba - cievka prebijala aj s kablom. Tak som ju bol vratit do obchodu kde mi povedali ze to nemoze byt vada cievky. Tak som tam dal naspat tu povodnu a cuduj sa svete, auto islo 3 tyzdne uplne paradne, za studena aj za tepla. Teraz to zase zacalo blbnut a prebijat. Rozdelovac som mal von, pozeral mi ho autoelektrikar a povedal ze je v poriadku a nic mi nie je, takze uz neviem co moze sposobovat to prebijanie cievky, poradte, dakujem.

Re: zkratování kabelů..
Autor: Michalhalouska (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2012 09:28

Já jsem jen úplnej amatér ale cívka mi probíjela trošku ještě taky do té doby než jsem nevyměnil všechny VN kabely který vedou z rozdělovače do svíček smiling smiley píšeš tu že jsi vyměnil jen z cívky do rozdělovače.. smiling smiley)

Re: zkratování kabelů..
Autor: Fenixko (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2012 09:54

Ano vymenil som len ten kabel z cievky do rozdelovaca, nevedel som ze kable z rozdelovaca do sviecok mozu mat vplyv na prebijanie cievky... Cim je to sposobene?

Re: zkratování kabelů..
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2012 10:35

Kabel z cívky do rozdělovače, palec a kabely k jednotlivým svíčkám samozřejmě. Je to jednoduché, pokud jsou ty kabely, nebo palec v háji, tak si ta jiskřička půjde cestou, kudy to bude mít na kostru jednodušší.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: zkratování kabelů..
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2012 10:51

Změř si ohmmetrem indukční cívku podle návodu v knížce Jak na to, pokud je v pořádku, tak vyměň všechny VN kabely za nové, nic víc by ti nemělo probíjet.

U toho zkontroluj palec a víčko rozdělovače zvenku i zevnitř jestli nejsou zoxidované nebo jinak zašpiněné kontakty, pokud ano, vyměň i víčko s palcem.

Re: zkratování kabelů..
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2012 11:08

Fenixko, koukam, ze schanis kabely v inzerci. Tyhle veci se kupuji zasadne nove!!!

Re: zkratování kabelů..
Autor: fenix (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2012 11:17

O.k, takze kable nove. Rozdelovac bol kontrolovany, je v poriadku. Este sa chcem opytat... Mam doma nejake svieckove kable, ale neviem z coho su, budu sa dat pouzit na odskusanie?

Re: zkratování kabelů..
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2012 14:45

Fenix:
Nešpekuluj a pořiď novou sadu kabelů + víčko + palec.
Na tenhle motor jsou to korunový položky smiling smiley...

Re: zkratování kabelů..
Autor: fenix (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2012 15:31

O.k, ja som sa len pytal smiling smiley zajtra, popripade v pondelok objednavam, dam vediet ci to pomohlo.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  **     **  **    **  **     **  **     ** 
       **  **     **  ***   **  **     **   **   **  
       **  **     **  ****  **  **     **    ** **   
       **  **     **  ** ** **  **     **     ***    
 **    **   **   **   **  ****   **   **     ** **   
 **    **    ** **    **   ***    ** **     **   **  
  ******      ***     **    **     ***     **     ** 
Powered by Phorum.