www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Opel Astra F kombi
Autor: MilanChloupek (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2012 19:13

Prosim kdo mi poradí.Stratil jsem klíče od vozu Opel Astra F-kombi Caravan.r.v.96.1598.Koupil jsem novou spínací skřínku,ale po montáži motor nenastartoval.Pak jsem se dověděl,že musím mít klíč s čipem co prí stojí kolem 3000 kč.Není možno imobilizer vyřadit ?Koupil jsem vůz v bazaru a tam mi nedali kartu s číslem kodu.Co můžu udělat aby to vyšlo levněji ?Děkuji předem za Vaše rady.

Re: Opel Astra F kombi
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2012 20:45

Ano,klíč s čipem a ten přístupový kód, aby se mohl čip naučit do jednotky imobilizéru. Nevím, co to je za motor a tedy jestli by se nedala levněji sehnat jednotka motoru s jednotkou imobilizéru a čipem.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Opel Astra F kombi r.v.1996 obsah 1598,startování
Autor: MilanChloupek (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2012 17:37

Je možno použít k nakodovaní čipu z jiného klíče ze stejného typu Opel Astra F kobi nebo musi být čip uplně nový ? za další je možnost odpojit imobilizer abych startoval bez čipu ? Případně jak a kde mohu zjistit kod.

Re: Opel Astra F kombi
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2012 00:17

Čip se může použít z jiného klíče. V Opelu po předložení techničáku a občanky, aby zjistili, že vůz je skutečně Tvůj, za poplatek (já platil 500,-) vyjedou k vozu přístupový kód. Dál pak už jen na diagnostiku, nechat naučit ten čip. A rovnou bych nechal smazat čipy, které jsou naučené. Imobilizace je záležitost jednotky motoru a odstranění tedy není tak jednoduché.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Opel Astra F kombi r.v.1996 obsah 1598,startování
Autor: MilanChloupek (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2012 11:39

Děkuji za pomoc a rady.jsem neskušenej v oblasti motorů a tak jsem vděčnej za každý nový poznatek.Peněz moc není a tak je dobré,že je něco jako tohle forum

Re: Opel Astra F kombi
Autor: ales (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2012 18:33

potreboval bych odstranit imobilizer z astry f 1.4 44kw

Re: Opel Astra F kombi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2012 18:44

Ja bych toho potreboval... Zaklady slusneho chovani bys mozna potreboval v tuhle chvilku vic....

Re: Opel Astra F kombi
Autor: Majolenka (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2012 21:03

Dobrý den,mobl byste mi prosím někdo poradit,jak odstranit imobilizer z astry F r.v 96,1,6?moc Vám děkuji Lenka

Re: Opel Astra F kombi
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2012 03:32

Takhle veřejně určitě asi nee. Byl by to dobrý návod pro zloděje. :-(((

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Opel Astra F kombi
Autor: Juraj (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2013 20:39

Dobry den neviete mi niekto poradit alebo poslat navod ako vyradit imobilizer na opel vectra dakujem.

Re: Opel Astra F kombi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2013 21:03

Nepises o jakou Vectru se jedna a jestli origo, nebo neorigo imobilizer... Na VeBe to nelze, o VeCe nemluvim. Nektere firmy slibuji, ze ho odstrani z ridici jednotky, ale vetsinou tu jednotku doserou tak, ze uz nefunguje... Mluvim z vlastni zkusenosti.

Opel Astra 1.6
Autor: Ondiss (IP zapsáno)
Datum: 22.12.2014 22:42

Zdravím, mám Opel Astra Hatchback 1.6 Karbec. Vypadl mi s klíčku Imob. Když otočím klíčkem, rozsvíti se mi kontrolky a ta oranžová co signalizuje poruchu v systému vozidla začne po chvíli blikat. Čerpadlo tlačí benzín do trysky ale tryska nevstřikuje. Automechanik mi řekl že To blokuje ten imob.že bez něj to nenastartuju. Prosím vás dá se to nějak obejít a nastartovat?

Re: Opel Astra F kombi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.12.2014 08:22

I pres to, ze Astra nikdy karbec nemela (tak ze tezko rict o jaky model se jedna) a nevim cemu rikas imobilizer v klicku, si myslim, ze nenastartujes.

Predpokladam, ze z klicku vypadl cip.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **        **  **     **  ********  **     ** 
 **  **  **        **  **     **     **     **     ** 
 **  **  **        **  **     **     **     **     ** 
 **  **  **        **  **     **     **     **     ** 
 **  **  **  **    **  **     **     **     **     ** 
 **  **  **  **    **  **     **     **     **     ** 
  ***  ***    ******    *******      **      *******  
Powered by Phorum.