www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Nabíječka Ultimate Speed ULG 3.8 A1
Autor: Miroslav Novák (IP zapsáno)
Datum: 13.02.2012 18:31

Koupil jsem loni na podzim v Lidlu tuto nabíječku. Četl jsem dříve chválu na nabíječku Tronic t4x také z Lidlu, ale nemohl jsem ji nikde sehnat. Tato by měla být podobná, stála 500 Kč. Podobné od našich výrobců jsem našel za cenu min. 1500 Kč.
Ultimate je nabíječka s pulzním udržovacím nábojem pro nabíjení olověných aku 6V nebo 12V s elektrolytickým roztokem nebo gelem:
- 6V kapacita od 1,2 do 14 Ah
- 12V kapacita od 1,2 do 14 Ah
- 12V kapacita od 14 do 120 Ah.
Kromě toho může úplně vybité baterie regenerovat.
Po nabití baterie se nabíječka automaticky přepne do udržujícího režimu baterie.
Zatím jsem s ní nabíjel 2x bez problémů. Jenom mě mrzí, že při nabíjení v autě musím podle návodu odpojit aku od elektriky. Může mi někdo poradit proč musím baterii odpojovat? A má už někdo s touto nabíječkou zkušenosti?
Díky za odpověď.

Re: Nabíječka Ultimate Speed ULG 3.8 A1
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2012 06:49

Mám jak starší tronic tak i novější model. Ta novější má o 0,2A vyšší nabíjecí proud, jinak je asi stejná. Starší funguje spolehlivě už asi čtyři roky, novější mám cca půl roku. Odpojení baterie je bezpečnostní opatření aby sis nepoškodil elektroniku v autě, výrobce se tak kryje proti případným žalobám. Dále pokud bude mít při nabíjení baterie odběr (alarm, ecu, hodiny) mohlo by to zmást řídící elektroniku nabíječky. To ale platí prakticky pro každou nabíječku, ne jen pro tuhle.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil vrabi (14.02.2012 06:54)

Re: Nabíječka Ultimate Speed ULG 3.8 A1
Autor: pavel wang (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2012 20:36

spíše jde o to aby jsi nezapomenul akku baterii odpojit při dobití a následném startu vozidla, to by mohlo nabíječku odvařit!!! Co se týče nabíjení při neodpojeném akku , tak v tom není žaden problém, akku si stejnak vezme sám tolik proudu kolik potřebuje, jakmile dojde k nabití klesne na udržovací proud.

Re: Nabíječka Ultimate Speed ULG 3.8 A1
Autor: Pavelj (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2013 11:08

Nabíječku rozebral známej profielektronik a zkonstatoval že obvodově je vinikající a neošizená a za ty peníze nejsou ani součástky.
Vřele doporučuje.

Re: Nabíječka Ultimate Speed ULG 3.8 A1
Autor: roman007 (IP zapsáno)
Datum: 03.04.2013 13:39

Dobrý den,může mi někdo poradit kde nabíječku koupit nebo sehnat?Děkuji

Re: Nabíječka Ultimate Speed ULG 3.8 A1
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 03.04.2013 20:04

V lidlu....

Re: Nabíječka Ultimate Speed ULG 3.8 A1
Autor: jenk007 (IP zapsáno)
Datum: 12.07.2013 13:16

Na aukru



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **     **  ********   **     **  **    ** 
 **     **  **     **  **     **  ***   ***  **   **  
 **     **  **     **  **     **  **** ****  **  **   
  ********  *********  ********   ** *** **  *****    
        **  **     **  **     **  **     **  **  **   
 **     **  **     **  **     **  **     **  **   **  
  *******   **     **  ********   **     **  **    ** 
Powered by Phorum.