www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
dobíjení
Autor: MiraHrdlicka (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2012 16:43

Dobrý den ,mám takovýto problé ...zajízdy mi na palubovce začne hrát barevná hudba..přestanejít otáčkoměr, rychlostní ručička, začne svítít skoro vše přestane jít servořízení skrátka vše co je ovládané elek. potom to zase naskočí a jede to normálně několik km.a takhle si to a to už jsem měníl i alternátor,už jste se stím někdo setkal????? prosím poradte opel astra G 1,7 td r.1999 díky za každou radu

Re: dobíjení
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2012 23:11

Když nejde napájení do jednotky, tedy jakože do přístrojů, tak logicky padnou všechny ukazatele. Teď jde jen o to, jestli přestane to řízení jít protože se pustí do kontrolky nabíjení mínus, altík přestane budit a tudíž dobíjet, nebo přestane jít, protože vypadne to napájení i do něj. Konkrétně kontrolka řízení se taky rozsvítí?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: dobíjení
Autor: MiraHrdlicka (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2012 04:21

taky,zkrátka problikává vše blbne to necelou minutu a potom zase jede a takhle je to do kola trvá to už asi 5 dní

Re: dobíjení
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2012 09:22

No a vzal někdo zkoušečku do ruky?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: dobíjení
Autor: MiraHrdlicka (IP zapsáno)
Datum: 31.03.2012 17:28

zkoušečka taky byla,jenomže když se to měřilo tak to zrovna nedělalo a ukazovalo to že je vše v pořádku ....Ale dnes jsem si všiml že kdy zapnu blinkr tak mi bliká i ukazatel km.tak nevím ????

Re: dobíjení
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 31.03.2012 18:50

Což stále značí to napájení přístrojovky.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: dobíjení
Autor: MiraHrdlicka (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2012 06:41

tomu nerozumím ,že by tam mohl být zkrat a nedělá to pořád ráno nastartuju a za chvíli to začne potom se to zase uklidní a hlavně problikáva altík

Re: dobíjení
Autor: MiraHrdlicka (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2012 19:24

a z jakého duvodu spadnou za jízdy všechny ručičky na přístrojovce ????????spadnou , za chvíli naskočí atd. zajímalo by mě jestli se už stím někdo setkal co to je za závadu??? opel astra G 1,7 td



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   ********  **    **   ******    **      ** 
 **     **  **    **  **   **   **    **   **  **  ** 
        **      **    **  **    **         **  **  ** 
  *******      **     *****     **   ****  **  **  ** 
        **    **      **  **    **    **   **  **  ** 
 **     **    **      **   **   **    **   **  **  ** 
  *******     **      **    **   ******     ***  ***  
Powered by Phorum.