www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Starter
Autor: Vláďa UL (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2012 17:46

Zdravím chlapy mám jeden problém se startérem u Opel Astra 2.0 DI 98 60 kw.Někdy točí v poho ale někdy jen přerušovaně.Kabel na kostru mám novej ale dělá to pořád.Nevím jestli to nemůže být nějakým relátkem.Jinak je startér v pořádku měl sem ho několikrát venku a 3x u opraváře startérů pokaždé u jiného a vždy jsem ho dostal s tím že je v pořádku.Jsem z toho už dost neštastnej.Poradíte někdo a hlavně kde najdu ty relátka díky vám za nějaký tip.

Re: Starter
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2012 18:38

Vláďa:
Přerušovaně je myšleno co?
Jakože ztrácí elán k točení, nebo úplně přestane točit?

Re: Starter
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2012 19:19

Nebo startér točí, ale ne motorem?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Starter
Autor: Vláďa UL (IP zapsáno)
Datum: 23.04.2012 21:15

Ahoj no ono to jen pootočí a hned vyjede a tak to dokola i když pořád držím klíček.Někdy to startuje normálně a jinak tak přerušovaně je to už pro mně unavně zkusil sem už vše jen nevím kolik relátek je napojených na ten starter

Re: Starter
Autor: miras3000 (IP zapsáno)
Datum: 23.04.2012 22:17

jestli je to přez víc relátek a je to nějak extra hlídaný,tak by to mohla být baterka(malá kapacita),to samý to dělalo strejdovi ,jakmile mu kleslo napětí baterie při startu na 9V ,tak starter vyskočil a zas naskočil(jak píšeš ty), po přivedení (+) z baterie přímo na cívku starteru vše OK . po výměně baterie OK.jestli to ale máš tak, že jenom klíček -> cívka starteru, tak zkontroluj kostru a hlavní přívod (+) do starteru. možná by nebylo naškodu vyndat ten starter a okouknout pastorek.
nejjednodušší bude přivést (+) z baterie přímo na cívku starteru a tak vyloučíš možný závady

Re: Starter
Autor: Vláďa UL (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2012 05:28

Baterku mám novou a dělalo to i při starý.Novou kostru jsem už dal a tak zkusim ještě plus.Starter je jinak ok měl sem ho venku a u technika který ho zkontroloval a je 100% OK.

Re: Starter
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2012 07:14

Jsem se toho zase nějak moc nedozvěděl.Pootočí a vyjede znamená, že přestane točit motorem a startér se točí dál, nebo se přestane točit i startér?
A když už se bavíme o tom obvodu spínání startéru, nějaký neoriginální alarm s imobilizací tam není? Originál alarm?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Starter
Autor: Vláďa UL (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2012 10:00

ne starter normálně točí zajede pootočí motorem vyjede a zase zajede pootočí motorem a tak dokola vubec se nezastaví.

Re: Starter
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2012 21:54

Jestlize se starter stale toci a jen prerusovane zabira, nemusi vubec vyjet z vence. To by totiz mohla byt kluzajici volnobezka pastorku. Dost spatne se to zkousi. Museli by mit zkusebni stolici s vencem a brzdou. Doufam, ze se dobre chapeme.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   ********  **     **  **     **  **     ** 
 **    **     **     **     **  **     **  ***   *** 
 **           **     **     **  **     **  **** **** 
 **           **     **     **  **     **  ** *** ** 
 **           **     **     **  **     **  **     ** 
 **    **     **     **     **  **     **  **     ** 
  ******      **      *******    *******   **     ** 
Powered by Phorum.