www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Čidlo rychlosti, závada 0500
Autor: Balu (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2012 06:29

Zdar chlapi. Včera jsem chtěl vložit jeden dotaz a nedařilo se, tak to alespoň zestručním. Přímou odpověď jsem tady nenašel, tak snad jsem dobře hledal. Mám Astru F Caravan, motor X16XEL, rv. 1/98 ( z posledních německých ). Klasika, začla mi chcípat po brždění motorem. Vyblikání - chyba 0500, TID F95, rychlost nesnímá, pořád 00 km/h. Vyměnil jsem tacho, dělá stále.
Dotazy: 1//Lze proměřit nějakým způsobem multimetrem to čidlo rychlosti zda maká? To abych neměnil tachometry donekonečna smiling smiley
2// Nemůže být problém přímo v TIDu, tedy pokud to má souvislost se chcípáním?
Závada se totiž objevila okamžitě po výměně rádia. Bojím se, zda jsem neudělal něco s kabely za rádiem, co propojují TID s tachem, nebo přímo s TIDem...
Z toho vyplývá další dotaz:
3// Nemáte někdo schéma zapojení právě tohoto úseku, abych věděl kde co proměřovat?
Předem moc díky za jakoukoli kladnou reakci.

P.S.: Závada TID F95 je předpokládám způsobena tím, že nemám nainstalováno originál rádio a tím není zapojen ten třetí konektor k rádiu, tudíž to nekomunikuje, jak má.

Re: Čidlo rychlosti, závada 0500
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2012 09:38

Samozřejmě, že to může být výměnou rádia za neoriginální. On je totiž ten signál rychlosti připojený i do origo rádia. A pokud na tom novém je v tom pinu zrovna něco připojené, je závada hned [www.opelastra.cz] . F 95 je komunikace rádio-displej.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Čidlo rychlosti, závada 0500
Autor: Balu (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2012 17:16

Ono je to složitější. Mám to auto dva a půl roku. Hned po koupi jsem vyměnil origo rádio za Sony MP30, které jsem měl předtím v Kadettu, takže jsem ten třetí konektor nepoužíval od počátku. Všechno bylo v cajku. Nehrály mi jen přední repro. Zjistil jsem, že je na kab-eláži repráků vbastlený nějaký relé. Pak jsem identifikoval, že je to od handsfre-e. To nedoléhalo, tak jsem ho nejprve vystlal, aby se pořád dotékalo. Později jsem ho vykleštil úplně, a sletoval kab-ely, kam vlastně původně patřily. Nakonec mi začala Sonka blbnout, tak jsem jí vyměnil za LG. Tu Sonku jsem docela často vystrkoval a zastrkoval zpět, protože se vypínala, než já debil zjistil, že blbne přímo kab-el u rádia. Proto se docela obávám, jestli jsem tam nějakou kab-eláž od TIDu neporušil, protože ne vždy při vracení se to tam porovnalo úplně dobře sad smiley Kvůli tomu bych to rád vše proměřil, ač tuším, že to bude pakárna. Teď mě ale napadá, že to LG jsem musel kapku jinak zapojit, protože mám ještě v kufru aktivní subáč a nemohl jsem zaboha docílit toho, aby ho ovládalo napětí pro automatickou anténu a že ve finále jsem to napíchl na kdoví co. Musím na to pořádně číhnout, ale nedávám tomu velkou šanci, že by byl problém právě v tomhle...

Re: Čidlo rychlosti, závada 0500
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2012 19:59

Kdybys kouknul do toho schematu, poznal bys, že signál rychlosti je modro-červený kablík ve svorkovnici, kde je napájení. Zkus kouknout, jestli není něco zapojeného na něj.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Čidlo rychlosti, závada 0500
Autor: Balu (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2012 04:52

Promiň, slepota je mé druhé jméno grinning smiley Vůbec jsem si toho odkazu nevšiml. Díky moc, juknu na to winking smiley

Re: Čidlo rychlosti, závada 0500
Autor: Balu (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2012 18:56

Díky Vendys thumbs down Už je to v cajku. Skutečně to rádio mělo na týhle pozici svůj konektor a kdoví, co tam pouštělo za proudíky smiling smiley V životě bych nevěřil, že z takový hovadiny bude auto takhle zlobit winking smiley Kéž by šel spravit takhle rychle můj Kadýtek GSi. Zlobí a zlobí a už fakt nevím, co s ním. Snad na to někdy přijdu. Docela rád bych se podíval na podzimní sraz, ale asi nevyjdou finance, tak snad na jarní se už dostanu smiling smiley Ještě jednou díky. Zdravím všechny Opeláky, Balů



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******    ******    ********  ********  **     ** 
 **     **  **    **   **    **     **     **     ** 
        **  **             **       **     **     ** 
  *******   **   ****     **        **     ********* 
        **  **    **     **         **     **     ** 
 **     **  **    **     **         **     **     ** 
  *******    ******      **         **     **     ** 
Powered by Phorum.