www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Likvidace palivových čerpadel Astra F Caravan
Autor: fantomas (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2012 15:41

Zdravím, mám tu opět problémek. Problém je, že mi moje Astra likviduje čerpadla jak na běžícím pásu. Děje se to hlavně po delší cestě, v zimě jsme jely na slovensko na lyže, po dálnici na pohodu 140 km/h tam, i zpět v pohodě, jenže pak jsem ujel asi ještě 2 000 km a najednou auto chcíplo... odešlo palivový čerpadlo. Koupil jsem nový, narouboval ho tam, ujel jenom nějakejch 20 000 a čerpadlo opět dočerpalo. S druhym čerpadlem jsme byly na moravě, to jsme jely po okreskách, taky víceméně svižnou jízdou, ale žádná dravá jízda se nekonala. Ted´je tam třetí čerpadlo asi 5 000 km a zatím se drží. Bohužel, čerpadla odcházej bez varování, žádnej pokles výkonu, nic, prostě konec a je vymalováno. Nemá někdo tušení co to může dělat ? Já už opravdu nevím co by to mohlo být. motor je to C14NZ r.v 1991. díky moc

Re: Likvidace palivových čerpadel Astra F Caravan
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2012 19:15

A jaký tam dáváš? Nějaký jetý šunky z vraku? nebo nový? A jaký nový, nedáváš třeba starline apodobné renomované zančky winking smiley...?

Re: Likvidace palivových čerpadel Astra F Caravan
Autor: fantomas (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2012 19:35

čerpadla jsou nový, to první to odjezdilo asi od výroby a další byly čerpadla hart, ale co vim, tak jinde s nima problém nebyl, jenom moje astra je žere sad smiley

Re: Likvidace palivových čerpadel Astra F Caravan
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 28.08.2012 19:30

hart přebalená čína-.....

taky záleží co máš za palivo (voda v nádrži je taky prevít)

Re: Likvidace palivových čerpadel Astra F Caravan
Autor: fantomas (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2012 06:27

Aha, já že nikdo jinej co vim s tim problémy neměl. Palivo, tankuju, kde se dá občas Shelka, občas ONO, podle toho co je nejblíž. Co se týče vody, tak už jsem několikrát lil ty přípravky co navazujou vodu.

Re: Likvidace palivových čerpadel Astra F Caravan
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2012 09:06

A palubní napětí při nastartovaným motoru máš v pořádku (13,8 - 14,4 V)? A jinak čerpadlo umře jak - přepálený vinutí nebo spíš se mechanicky zadře?

Re: Likvidace palivových čerpadel Astra F Caravan
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 30.08.2012 05:54

a poslední blbej dotaz .-) s kolika litrama jezdíš??
pod 10L se nčerpadlo neponoří a nechladí

Re: Likvidace palivových čerpadel Astra F Caravan
Autor: fantomas (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2012 16:10

Omlouvám se, dlouho jsem tu nebyl, takže. Palubní napětí změřim o víkendu, čerpadlo je spálený, jezdim většinou tak, že natankuju na nějakejch 30-50 litrů a jezdim až do rezervy, potom zase tankuju.Nedávno se mi stalo to, že jsme jely nakupovat, zaparkoval jsem, chcípnul motor a do tý doby OK. Přišly jsme, chci nastartovat, auto chytne, ale jde nepravidelně, kucká se a podobně a zrazu chcípne. Od tý doby už nenaskočilo, šaškoval jsem tam s tím 3/4 hodiny, ale čerpadlo prostě nepumpovalo. Zavolal jsem kamarádovi, jestli pro nás může přijet s podválem. Přijel, ale zapomněl naviják, jelikož už bylo půl desátý večer nechtělo se nám nic řešit, tak jsem tam prachsprostě hodil za jedna a přes starter vyjel na podvalník. Co myslíte, že to udělalo ? Ano asi v půlce podvalníku auto chytlo a od tý doby startuje a jezdí naprosto v pohodě. Chápu, kdybych na podvál najížděl pozadu, že se k čerpadlu nalil benzín, ale takhle se naopak odlil. Co to může dělat ? Napadlo mě odvzdušnění nádrže. No jelikož je stejně naprasklá, koupil jsem novou a mám nabídku na čerpadlo zančky Vemo, máte s ním někdo zkušenosti ? Díky a omlouvám se za román.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  **    **   *******   **    **  **        
       **   **  **   **     **   **  **   **    **  
       **    ****    **     **    ****    **    **  
       **     **      ********     **     **    **  
 **    **     **            **     **     ********* 
 **    **     **     **     **     **           **  
  ******      **      *******      **           **  
Powered by Phorum.