www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Kterému palivoměru věřit
Autor: Brkooos (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2012 16:19

Dobrý den, dnes po záměně budíku v mé Astře (C16NZ) kde na puvodním nebyl otáčkoměr mi palivoměr ukazoval cca 1/4 nádrže (max 50Lna ukazately),na novém budíku mi ukazuje cca nepatrně pod 1/2 nádrže (max 60L na ukazately) mám věřit i novému ukazately? Děkuji za odpověd.
Jirka

Re: Kterému palivoměru věřit
Autor: Brkooos (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2012 20:17

Nikdo nemá zkušenost?

Re: Kterému palivoměru věřit
Autor: Milda (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2012 21:19

Nezlob se na mě, ale ta tvá otázka mi připadá malinko zmatená. Když natankuješ plnou, tak ukazuje plnou? A až budeš mít natankováno do plna, tak po cca 500 km se podívej na palivoměr a natankuj zase do plna. Tak jednoduše zjistíš, jak ti to ukazuje.
Mě palivoměr neukazuje už šest let, hladové oko už dávno zdechlo neustálým svícením, ale ještě jsem nikde nezůstal na suchu, protože se držím zlatého pravidla každý pětistý kilometr tankovat do plna. Většinou mám cca 15 l benzínu rezervu.

Re: Kterému palivoměru věřit
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2012 22:09

On si každý ukazatel ukazuje trochu jak chce. Měnil jsem též přístrojovku v Astře, ale dával jsem zase Astráckou. Ten původní ukazoval že je v nádrži více než bylo, tenhle ukazuju tak nějak správně. Každopádně se myslím, že samotné ukazatele budou stejné, jen je tam jiný podklad (jeden do 60, druhej do 50). Takže při půlce nádrže budeš pořád na půlce ukazatele. Ověřeno to nemám, jen můj názor, který může být špatný.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **      **  **     **  **     **   *******  
 **   **   **  **  **   **   **    **   **   **     ** 
 **  **    **  **  **    ** **      ** **    **     ** 
 *****     **  **  **     ***        ***      ******** 
 **  **    **  **  **    ** **      ** **           ** 
 **   **   **  **  **   **   **    **   **   **     ** 
 **    **   ***  ***   **     **  **     **   *******  
Powered by Phorum.