www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Teplota na budíku
Autor: MCMARTIN (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2013 08:53

Zdrvím pánové,je tady někdo kdo ví jak je ocejchovaný a na kolik stupňů kalibrovaný teploměr na budíku na kadettu 1.6 ?? když jsem tam měl motor 1,6 tak mi teplota nevylezla ani do poloviny,po výměně motoru za 2.0 8V a ponechaní budíku z 1.6ky mi teplota po chvilce vyletí skoro na červené políčko,díky za odpovědi....

Re: Teplota na budíku
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2013 08:58

Teplomery vseobecne kecaji o +/- 5°C, ale u Tebe bude spis problem v chladicim okruhu. Bud je to nekde ucpany, blbe zapojeny hadice, nebo se neotvira termostat.

Re: Teplota na budíku
Autor: MCMARTIN (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2013 09:12

Termostat je nový,muže být problém s tím,že jsem ponechal chladič z 1.6 ? ale vzhledově je robustnější jak chladič 2.0 jinak ten motor už tam mam druhý a dělalo to i u toho prvního...já si spíš myslím,že ty budíky z 1.6 jsou cejchovány na 100 stupňu,jelikož ty tepoloty u toho motoru nebyvají tak velké,kdyžto u 2.0 je cejchovaný na 130 a co vím z vectry a astry tak ta teploty byla běžně na 90 stupních,možná se pletu,ještě by to možná šlo vyzkoušet nějakým digi teploměrem napojeným přímo na čidlo teploty??

Re: Teplota na budíku
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2013 11:21

U vsech motoru jde teplote az nad 100°C, na obsahu nezalezi... Termostat zacina otvirat ve vetsine pripadu v 92°C a plne otevren je prave az nekde kolem 104°C.
Napada me, ze ten chladic uz je zarostlej, coz za ty leta je dost pravdepodobny.
Zeptam se podruhe, jsou vsechny hadice spravne zapojene? Spina sahara jak ma?

Re: Teplota na budíku
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2013 00:11

Hlavně, že za to chceš 42tis ty vandráku smiling bouncing smiley doufám, že to opravíš a přijedeš.. rok jsem tě neviděl.. jinak sory za OT.. ale myslím, že budou špatně zapojené hadice spinning smiley sticking its tongue out

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: Teplota na budíku
Autor: MCMARTIN (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2013 05:49

jj sahara spíná jak má....



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  **     **  **    **        ** 
 **     **  **        **     **  ***   **        ** 
 **     **  **        **     **  ****  **        ** 
 **     **  ******    *********  ** ** **        ** 
  **   **   **        **     **  **  ****  **    ** 
   ** **    **        **     **  **   ***  **    ** 
    ***     **        **     **  **    **   ******  
Powered by Phorum.