www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
vracení směrovek
Autor: berni. (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2013 15:25

prosím o radu ve věci vracení směrovek. Při pravé signalizaci se mi směrovka nevrací, je možné že je to nějaká jednoduchá chyba, něco vyskočeného co by se dalo opravit rozmontováním ?? Nechce se mi to zpravovat pokus omyl, zároveň ale ani běhat po vrakovištích:c)). díky

Re: vracení směrovek
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2013 22:11

A ty směrovky jsou na čem???
Přečti si prosím úvod v červeném.
Děkuji:-)

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: vracení směrovek
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2013 19:49

V zasade to muze delat jen packa.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: vracení směrovek
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2013 11:15

tu připomínku beru a omlouvám se, uteklo mě že jsem se nepřihlásil nickem a tím pádem (ze zvyku že jiných forech mám automaticky uvedený vůz) nenapsal již vůz...je to astra f,95 rv. . Ano, že to bude v páčce tuším, ale nevím, jak je páška opravitelná či neopravitelná, a když už to budu kuchat, rozdělávat vercajk, přetahovat auta, prasit si ruce a věnovat tomu čas, rád bych v případě že to není nějaká notoricky známá chyba (jako např. vyskočené válečky v páčkách zadomotorových škodovek) měj již novou páčku a rovnou to vyměnil (ale zase se mi nechce kupivat ji jen do zásoby, a tímto ztrácet čas...

opel astra f bertone cabrio C14SE, 1995
opel 1,2l, 1934

Re: vracení směrovek
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2013 14:18

Myslím, že nemá smysl to řešit. Lukasů se všude válí spousta a každej to nechá za 100 korun...

Zajímalo by mě toto "opel 1,2l, 1934" nechtěl by ses o tom rozepsat? Klidně soukromou zprávu.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: vracení směrovek
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2013 07:42

dobrá, podívám se po vrakovištích, jen se zeptám-je pajšl směrovky stejný i s jinými vozy, nebo musím jít pouze po eFku?

ad oplík 1,2l ... vždy jsem k dalším vozům chtěl ještě předválečného "dřeváka". A vzhledem k mé mírné orientaci na značku opel mě před dvěma roky zaujal inzerát na tento vůz ...asi dva měsíce jsem s majitelem jednal a výsledek byl takový, že jsem si řekl že je to výzva a jdu do toho. Výzva to byla, v současné době vím o jednom pojízdném a cca dvou, třech nepojízných vozech v republice. Vůz jsem dovezl v domnění (a v krabicích), že je kompletní, pouze na celkovou repasi. Jenže, postupně jsem zjistil, že hodně věcí je buď špatných a nebo vyměněných za jiné, či chybí...problém je, že není vlastně s kým v republice konzultovat, tento vůz je tu skoro neznýmý (a to plním fci testačního komisaře HV, takže mám dost známých v této sféře)... Výsledek je takový, že každou volnou chvíli přes víkendy trávím u oplíka (rozmontovat, odhnusit, otryskat, dovařit, doklepat, nalakovat a pomalu kompletovat - do šroubku). V týdnu zase sedím u počítače a brouzdám po ebay a německé inzerci, případně se snažím z fotografií jiných vozů získat představu co a jak je zapojeno a jak to či ono má vypadat...Spousta dílů se vyrábí dle vzoru...super je třeba kombinace metrického a whitworthova závitu na voze:c)) ... Vzhledem k tomu, že si s autem hraji téměř sám, nepočítám, že by jsem hned tak vyjel, je to projekt na dlouho (ovlivněný například tím, zda bude či nebude v inzerci součástka kterou zrovna potřebuji, peníze raději nepočítám:c)) )... ale, kdo se baví, nezlobí:c))

opel astra f bertone cabrio C14SE, 1995
opel 1,2l, 1934

Re: vracení směrovek
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2013 10:56

Když se demontují plasty pod volantem, páčka drží jen na dvou packách. Stačí je stisknout a páčka jde ven. Směrem k tyči řízení je kolíček, který musí při přepnutí páčky na obě strany povyjet. Nejspíš na jednu stranu nefunguje. Stává se to. Někdy stačí promazat.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  **    **  **    **  **     ** 
 ***   ***  **        **   **   ***   **  **     ** 
 **** ****  **        **  **    ****  **  **     ** 
 ** *** **  ******    *****     ** ** **  **     ** 
 **     **  **        **  **    **  ****   **   **  
 **     **  **        **   **   **   ***    ** **   
 **     **  ********  **    **  **    **     ***    
Powered by Phorum.