www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Astra G blikající kontrolka motoru
Autor: tukis (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2013 16:02

Zdravím,

mám problém, při dnešní jízdě z práce se mi rozblikala kontrolka motoru (ta co je mezi kontrolkami dobíjení a mazání), nebliká pořád, ale pouze když se přidá plyn na 4. a 5. stupni při skoro 2000ot./min. Když se zase sundá noha tak zhasne. Nepřipadá mi ani že by auto ztráce výkon nebo tak.. Jinak jedná se o Gčkovou Astru 1.4 16V s motorem Z14XE.

Po výplatě s tím pojedu stopro do servisu, ale poradil by mi někdo na co se mám připravit?

Díky za odpověďi.


Tukis

Re: Astra G blikající kontrolka motoru
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2013 16:43

Základ je udělat diagnostiku :-)

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Astra G blikající kontrolka motoru
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2013 18:59

Jo jo, blikajici kontrolka motoru.... tuny prispevku to jsou, navody tu jsou a na hovno tu jsou grinning smiley

Re: Astra G blikající kontrolka motoru
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2013 08:01

Stando klidek. Praskne Ti cevka a co si tu pocnem ???
Budem to rovnou uzavirat a nasledne mazat.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Astra G blikající kontrolka motoru
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2013 20:26

tukis:
Na rozsvěcení checku během jízdy je nejlepší něco na způsob OBDlog popř. OBD matrix.

Uvidíš, které hodnoty jsou za rohem (pod rohem) a kde je problém.

Každopádně to che vyčíst DTC z paměti ECU nějakou diagnostikou - to už poměrně hodně napoví - ECU ukládá i sporadické chyby.

Pokud svítí při zatížení motoru mezi 4 a 5 kvaltem, viděl bych zakopanou svini někde v okruhu přípravy směsi (váha, čidlo podtlaku sání a spol.)

Standa:
To chce klídek a panáka rumu smiling smiley...V prosinci na steaku Ti musím povyprávět nějaké zážitky se servisáky vs. diagnostika grinning smiley...

Re: Astra G blikající kontrolka motoru
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2013 21:42

Chlapi, ale ja jsem uplne v klidu, uz jsem si tady na to za ty leta trochu zvykl smiling smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **   ******   **    **  **     **  **    ** 
       **  **    **  **   **   ***   ***  **   **  
       **  **        **  **    **** ****  **  **   
       **  **        *****     ** *** **  *****    
 **    **  **        **  **    **     **  **  **   
 **    **  **    **  **   **   **     **  **   **  
  ******    ******   **    **  **     **  **    ** 
Powered by Phorum.