www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Imobilizer Astra F
Autor: Antonin Habich (IP zapsáno)
Datum: 16.09.2014 10:29

Ahoj vsichni,

vlastnim Opel Astra F Cabriolet (Bertone) 1,6 RV 1995. Ztratil jsem cip imobilizeru (rozpadl se mi klicek a ztratil se cip).

Chci to dat do puvodniho stavu, tzn. sehnat cip do klicku a nakodovat jej, tak aby to fungovalo jako predtim. NECHCI imobilizer vypnout.

Co jsem vycetl, tak je potreba Opel Car Pass (ten nemam).

Cip do klicku jsem si nasel, mel by tam padnout tento: [www.motordiag.cz] (dle dalsich stranek by stacil i tento, je levnejsi: [www.motordiag.cz] ).

A na tomto miste bych potreboval poradit. Da se za 1000,- Kc sehnat kabel a program, kterym si to naprogramuju sam? Pokud ne, je nekdo kdo to umi a udelal by to? (auto stoji v Pelhrimove, takze shanim nekoho kdo bydli co nejbliz).

Predem diky moc, kdyztak muj telefon pro rychlejsi komunikaci je +420 737922742 , staci prozvonit, zavolam zpet.

Re: Imobilizer Astra F
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2014 11:37

Ne , nedá. Potřebuje Car Pass aby si přepsal kod v ŘJ. Bez toho kodu stim nikdo nic neudělá.

Re: Imobilizer Astra F
Autor: Antonin Habich (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2014 07:57

Dekuju za odpoved, bohuzel Ti trochu nerozumim.

Myslel jsem, ze sezenu ten cip imobilizeru (transponder), dam ho do klicku, klicek do spinacky, pripojim auto na pocitac a ten novy cip naprogramuju (sparuju s autem). Takto se to nedela?

Pokud teda potrebuji ten Car Pass (ten nemam) jak ho ziskam? Je schopen ho nekdo zjistit dle VIN a velkeho TP (k overeni ze jsem opravdu majitelem auta), nebo je k tomu jeste potreba samotne auto? Kolik to tak cca stoji?

Mockrat diky
Tonda

Re: Imobilizer Astra F
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2014 10:45

Car pass ti vyjedou u Opela. Stojí to myslím do 1500,-

Re: Imobilizer Astra F
Autor: Antonin Habich (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2014 16:19

A potrebuji k tomu vystaveni CarPassu vozidlo fyzicky, nebo jim staci pouze velky TP? Ja mam auto v Pelhrimove a zde co vim tak zadny autorizovany servis neni.

A az teda ten CarPass budu mit, jak se pote postupuje?

Mockrat diky
Tonda

Re: Imobilizer Astra F
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2014 08:17

Kdysi jsem si ho nechal udělat a stačil velký TP a občanka, aby si mohli ověřit, že jsi majitelem vozu. Stál mě 500,-.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Imobilizer Astra F
Autor: Antonin Habich (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2014 06:52

Vendys: A mohl bys prosim napsat kde Ti to delali?

Re: Imobilizer Astra F
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2014 07:41

Praha Opel Zralý.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Imobilizer Astra F
Autor: hexagonal (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2014 14:57

Udělají to v každém servisu Opel. Já to dělal nedávno taky. Car pass 500, klíček 1500. A pokud tam nemáš dobrého kámoše, tak připočítej práci. Otázka asi 10-15 minut, takže 1 hodina.

Re: Imobilizer Astra F
Autor: hexagonal (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2014 15:00

Pardon... Ta práce je za načipování klíčku. Takže pokud nechceš vyřadit imobilizer, musíš to auto do toho servisu nějak dostat, aby to napojili na komp.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **  ********  **     **        ** 
 **        **     **  **    **  **     **        ** 
 **        **     **      **    **     **        ** 
 ******    **     **     **     **     **        ** 
 **        **     **    **       **   **   **    ** 
 **        **     **    **        ** **    **    ** 
 ********   *******     **         ***      ******  
Powered by Phorum.