www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
astra C14NZ - nejde nastartovat
Autor: adazr (IP zapsáno)
Datum: 23.09.2014 19:27

Zdravím, přátelé...

Mám problém a moc prosím o radu. Mám astru r.1993, motor C14NZ asi 7let a nikdy jsem s ní neměl problém, až teď. Před 14 dny jsem s ní byl v pondělí v práci a jak ráno tam, tak i odpoledne zpět se chovala naprosto normálně. Žádné změny výkonu, škytání, vynechávání, prostě nic. V úterý ráno jsem chtěl jet zase do práce, sedl jsem do auta a už jsem ho nenatočil. Startér normálně točí, ale motor ani neškytne. Po příjezdu začal hledat závadu, ale nedopátral jsem se k ničemu...:-( Motor se točí, čerpadlo dává, vstřikovač stříká benzín na škrtící klapku, jiskry na všech kabelech OK, zkoušel jsem i výkon čerpadla - dává požadovaných cca 1,5l/min, kontroloval jsem i rozvody - OK
Strávil jsem spoustu hodin studováním brožury Jak na to a posléze i poradny na tomto fóru ve snaze neptat se na již zodpovězené, ale stejný problém jsem tu nenašel...Prošel jsem celou poradnu ohledně elektriky a potom jsem se díval i v rubrice motor, ale tu než bych prošel celou, astra bude shnilá...:-)

Re: astra C14NZ - nejde nastartovat
Autor: adazr (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2014 16:00

Ještě jsem zapomněl napsat, že jsem se pokoušel vyblikat chyby, ale hlásí to jen kód 12...

Re: astra C14NZ - nejde nastartovat
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2014 18:02

A vicko rozdelovace a palec si kontroloval. Casto to byva cely zarostly...

Re: astra C14NZ - nejde nastartovat
Autor: adazr (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2014 18:28

Kontroloval, není to zarostlý, ani vlhkost se mi nezdála být přítomná, na pohled vše zachoválé a OK. Hlavně mi nejde do hlavy, že jeden den to jelo úplně normálně a druhý den ráno vůbec nic...Ještě mě napadlo - to pondělí k večeru byla bouřka, není tam něco citlivého třeba na výboj? Asi je to hovadina, ale jak známo, tonoucí se...:-)

Re: astra C14NZ - nejde nastartovat
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2014 18:36

Potom me jeste napada cidlo teploty chladici kapaliny. je zezadu na sani. Pokud bude preruseny, nechytne to...
Necha se zmerit ohmetrem.
No a nakonec vstrikovaci ventil...
Pozadej nejakeho kolegu o pomoc, at zastartuje a Ty vstrikni pomalu injekcni strikacku benzin primo na skrtici klapku.

Re: astra C14NZ - nejde nastartovat
Autor: adazr (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2014 18:39

Když jsem zjistil, že to jiskří i stříká, selský rozum mi říkal je to jasný, musí to být v rozvodech...rozdělal jsem dekl rozvodů, nasadil ráčnu na kliku a očekával, že to bude o zub vedle. Sice řemen má najeto asi 20 000, ale mohl být nekvalitní, nebo jsem ho blbě namontoval...:-) Ale bohužel - když jsem dojel klikou na rysku, ryska na vačce taky sedí přesně se značkou na krytu...:-( Takže mi spadla brada a došel rozum...:-)

Re: astra C14NZ - nejde nastartovat
Autor: adazr (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2014 18:41

a v jakých ohmických hodnotách se čidlo teploty chl. kapaliny pohybuje? Na zkoušku by mělo jít nahradit pevným odporem, nebo ne?

Re: astra C14NZ - nejde nastartovat
Autor: adazr (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2014 18:44

A pokud jde o ten vstřikovací ventil - měl jsem dole kryt, žena seděla v autě a startovala a já viděl, jak krásně stříká benzín na klapku...I svíce jsou mokrý, když je vyndám

Re: astra C14NZ - nejde nastartovat
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2014 19:02

Cidlo teploty se da nahradit odporem cca 2,2 Ohmu.
Nekde jsem tu v poradne parkrat psal hodnoty odpou pri ruznych teplotach.

Re: astra C14NZ - nejde nastartovat
Autor: adazr (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2014 19:04

Díky, to mi zatím stačí, abych to mohl vyzkoušet. hned ráno se do toho pustím:-)

Re: astra C14NZ - nejde nastartovat
Autor: adazr (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2014 15:02

Ahoj Stando,

tak jsem kontroloval to čidlo teploty chl. kapaliny, je OK, při nějakých 15 stupních venkovní teploty vykazovalo odpor cca 3kiloOhmy. nedalo mi to, shodil jsem všechny čtyři kabely ze svíček a dal na ně "náhradní" svíčky a nestačil jsem se divit - jiskru dávala jen ta na druhém válci. Tak jsem znovu sundal víčko rozdělovače a čuměl jsem jak tele - palec rozlomenej vejpůl...Přitom při předchozí kontrole vypadal úplně v pořádku. Tak jsem ho slepil vteřiňákem a při pokusu o start se motor už aspoň snažil naskočit,nebyl úplně "mrtvej".Už mám objednanej novej (repas) rozdělovač, ráno si pro něj jedu, tak uvidíme...

Ale chtěl jsem se ještě zeptat - na palubce mi pořád svítí kontrolka brzd (ta úplně vlevo, ne kontrolka ručky) Ať jsem hledal jak jsem hledal, jediné, co je u brzd hlídané, je hladina kapaliny v nádržce.(ABS ani jiný opičarny to auto nemá) Jak prosím Tě funguje to hlídání hladiny? je to jenom plovák s funkcí Sepnuto - Rozepnuto, nebo je to složitější? Díky za odpověď. Áda

Re: astra C14NZ - nejde nastartovat
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2014 17:40

Myslim, ze tam je jen kontakt sepnuto/rozepnuto, nebo tam bude jazyckove rele a na plovaku maly magnet. To presne nevim.
Kazdopadne to jde zmerit ohmetrem, resp. staci z cidla vyndat konektor a spojit dratem, resp. nechat rozpojene.

Re: astra C14NZ - nejde nastartovat
Autor: adazr (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2014 18:12

Tak to asi bude někde buďto zkrat, nebo přerušený vodič, protože pokud ten štekr rozpojím a nechám ho volný a nebo do něj dám drátěnou klemu, kontrolka stále svítí...a nebo signalizuje něco jiného a já tedy netuším co...:-(

Re: astra C14NZ - nejde nastartovat
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2014 18:19

Tak zkontroluj kontakt pod rucni brzdou, obcas byva rozpadly.

Re: astra C14NZ - nejde nastartovat
Autor: adazr (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2014 18:39

to je ale jiná kontrolka:-)

Re: astra C14NZ - nejde nastartovat
Autor: adazr (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2014 18:41

na ručku je kontrolka (P), ale mně svítí (!)

Re: astra C14NZ - nejde nastartovat
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2014 20:12

Ty jo koukam na pristrojovky z Astry a zadna kontrolka (P) tam neni...
A na 95% jsem si jistej, ze rucka a kapalina ma stejnou kontrolku.

Re: astra C14NZ - nejde nastartovat
Autor: adazr (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2014 21:02

Tak to mám asi nějakej atyp...:-) Před chvílí jsem se vrátil z práce, tak jsem nelenil a šel se schválně podívat do garáže....-)Ta kontrolka je na přístrojovce úplně vlevo(!), vpravo vedle ní je kontrolka ručky (P), a dál vpravo je ona "oblíbená" žlutá kontrolka motoru...čestný pionýrský:-)

Re: astra C14NZ - nejde nastartovat
Autor: adazr (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2014 21:07

Mimochodem - když se podíváš na to instuktážní video ohledně vyblikání závad, které sem dal nedávno Brouček, tam je taky vidět kontrolka (!)...

Re: astra C14NZ - nejde nastartovat
Autor: adazr (IP zapsáno)
Datum: 27.09.2014 09:45

Tak jsem namontoval novej rozdělovač a astra jede jako vítr:-) A ta kontrolka (!) po nastartování zhasne, tak nevím, co signalizuje... V každém případě Ti děkuju za Tvůj čas a Tvé názory. I když to na první pohled nevypadá, dost jsi mi pomohl...

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **    **  **     **   *******   ******** 
 **    **   **  **   **     **  **     **  **       
     **      ****    **     **  **         **       
    **        **     **     **  ********   ******   
   **         **      **   **   **     **  **       
   **         **       ** **    **     **  **       
   **         **        ***      *******   ******** 
Powered by Phorum.